۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

اپلیکیشن های سارق رمزارز؛ کاربران مراقب باشند

یک شرکت امنیت سایبری ۳ اپلیکیشن را معرفی کرده که با استفاده از یک بدافزار، کیف پول رمزارزی کاربران را خالی می کند. این بدافزار از یک سال قبل فعال بوده اما در ماه گذشته کشف شده است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، محققان امنیت سایبری، بدافزاری را کشف کرده اند که طی یک سال گذشته با ایجاد چند اپلیکیشن جعلی، کاربران رمزارز را هدف گرفته است.

شرکت امنیت سایبری«انتزرلبز»(IntezerLabs) هشدار داد، افزایش ناگهانی قیمت رمزارزها سبب شده فعالیت هکرها رشد کند. بدافزار کشف شده طی سال گذشته فعال بوده اما در دسامبر ۲۰۲۰ کشف شده است.

این تروژان که از راه دور قابلیت دسترسی برای هکرها را فراهم می کند ElecttoRAT نام دارد و برای خالی کردن کیف پول هزاران کاربر ویندوز، مک او اس و لینوکس استفاده شده است.

۳ اپلیکیشن مرتبط با رمز ارز در این نوع حمله استفاده شده اند که عبارتند از: Jamm، eTrade/Kintum وDaoPoker که همه آنها وب سایت مخصوص خود را دارند. دو مورد اول اپلیکیشن جعلی تجارت رمزارز هستند و اپ سوم مبتنی بر شرط بندی است.

بدافزار مخفی شده داخل اپلیکیشن ها به شدت خطرناک است

در تحقیق مذکور آمده است:« ElecttoRAT قابلیت های مختلفی دارد و می تواند پسورد را سرقت کند، اسکرین شات بگیرد و فایل دیسک های رایانه را آپلود و دانلود کند، همچنین قادر به اجرای دستوراتی در دستگاه کاربر است»

این اپلیکیشن ها در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، تلگرام و همچنین انجمن های رمزارز مانندBitcointalk تبلیغ می شوند.

شرکت امنیت سایبری مذکور تخمین می زند ElecttoRAT تاکنون هزاران قربانی را مبتلا و کیف پول های رمزارزی آنها خالی کرده است. کارشناسان

انتزرلبز اشاره کرده اند شواهدی وجوددارد که دستگاه های برخی کاربران با استفاده از کیف پول های رمزارزی مشهور مانند MetaMask هک شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.