۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

برنده جدال دولت آمریکا با غول های فناوری

صنعت امور مالی غیر متمرکز به دلیل برخورداری از ماهیتی غیر دولتی و عدم مرکزیّت و مالکیّت شخصی بر کلان-داده ها و اطلاعات محرمانه هیچ گاه در معرض جلسات استماع ضدانحصارگرایی دادگاه های عالی فدرال آمریکا قرار نمی گیرند.

به گزارش سکه نیوز، سال ۲۰۲۰ را در حالی به اتمام می رسانیم که طی آن، شرکت های بزرگ فناوری جهان نظیر مایکروسافت، آمازون، گوگل، فیسبوک، و اپل به دلیل سیاست گذاری های انحصارطلبانه خود در بازارهای جهانی، مورد بازخواست مراجع عالی قضایی آمریکا قرار گرفتند و روسای ارشد اجرایی هر یک از این شرکت ها مجبور شدند به دلیل ابلاغیه کیفرخواست دادگاه فدرال در جلسه استماع کنگره این کشور شرکت کنند و در برابر قاضی عدالت اداری شهادت دهند.

همچنین، مسلک انحصارطلبانه شرکت های بزرگ تکنولوژی، مالکیت بر حجم انبوه اطلاعات محرمانه شهروندان، حساسیت نهادهای نزدیک به هسته سخت قدرت در کشورهای بزرگ صنعتی و در نهایت واکنش مراجع کلان قضایی به نحوه فعالیت غول های بزرگ فناوری، در نهایت به سود نهادهای غیر متمرکز رمزارز تمام شده است.

صنعت امور مالی غیر متمرکز به دلیل برخورداری از ماهیتی غیر دولتی، عدم مرکزیّت و مالکیّت شخصی بر کلان-داده ها و اطلاعات محرمانه هیچ گاه در معرض جلسات استماع ضدانحصارگرایی دادگاه های عالی فدرال قرار نمی گیرند.

در آمریکا شرکت های بزرگ مرتبط با رمزارز مانند صرافی«کوین بیس» و نهاد مالی «رابین هود»، هر یک به دلیل طرح دعاوی حقوقی از جانب نهادهای دولتی این کشور، با مشکلات عدیده ای روبرو هستند. «کوین بیس» مدت های طولانی است که از طریق تقدیم درخواست مبتنی بر دریافت مجوز برای اعلان عمومی عرضه اولیه سهام رمزارز با سازمان مرکزی بورس و اوراق بهادار آمریکا در کشمکش های حقوقی و قضایی قرار دارد و تا کنون نیز موفق به دریافت مجوز نشده است.

نهاد مالی «رابین هود» نیز اخیراً به دلیل طرح شکایت سازمان بورس آمریکا و صدور قرار کیفرخواست توسط دادگاه فدرال علیه مقامات عالی رتبه این شرکت به پرداخت ۶۵ میلیون دلار محکوم شده است. این شرکت به اتهام فریب کاربران و وعده های دروغ محاکمه و به پرداخت جریمه سنگین محکوم شد.

پیش از این نیز شاهد بودیم که سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا پروژه صدور اولیه ارز دیجیتال شبکه تلگرام را مسدود کرد و پس از آن طی دعاوی قضایی، مانع صدور رمزارز شرکت فیسبوک شد.

تمامی این موارد به خوبی نشان می دهد که مراجع عالی قضایی و نهادهای متمرکز دولتی چندان روی خوشی به رمزارزها و صنعت امور مالی غیر متمرکز نشان نمی دهند و چه بسا اگر حیطه اختیارات آنها این امکان را به ایشان بدهد، شرکت های بزرگ فناوری را از طریق طرح دعاوی قضایی و شکایات حقوقی محکوم می کنند.

کارشناسان ما پیش بینی می کنند، این نزاع نابرابر، در سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد یافت و از این میدان مجادله آنچه باقی می ماند، گسترش و رونق روزافزون بازار پیشرو رمزارزهاست. چرا که همگان به این باور رسیده اند، آینده از آن صنایع غیرمتمرکز، بویژه در حوزه امور مالی است؛ چه دولتهای آمریکا نخواهند و مانع بتراشند، چه بخواهند و بر این موج سوار شوند.

منبع: اقتباس از سایت کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

گلایه رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز سازمان نصر از وزارت نیرو

مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اقدامات وزارت نیرو و دولت گلایه دارند و بر این باورند که اقدامات انجام شده صنعت رمزارزها را...

آینده روشن رمزارز کونوس

در مقاله های پیشین سکه نیوز، به بررسی و تحلیل پلتفرم کونوس پرداختیم، در این مقاله با مروری کوتاه روی این پلتفرم به بررسی...

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

یک ائتلاف جهانی خودرویی در حال به کارگیری شناسنامه های بر اساس بلاک چین برای تعقیب و نگهداری تاریخ و اطلاعات خودروهای دسته دوم...

پیش بینی مدیرعامل گری اسکیل از بازار کریپتو در ۲۰۲۱

مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) بر این باور است که ۶ عامل از جمله پذیرش گسترده از سوی نهادها، تنظیم مقررات مطلوب و رشد رمزارزها...

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.