۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

بزرگترین کارخانه تصفیه شکر خام جهان از تکنولوژی بلاک چین برای انجام معاملات استفاده می کند

کارخانه شکر الخلیج امارات، بزرگترین کارخانه تصفیه شکر خام جهان، اخیراً اعلام کرده است از تکنولوژی بلاک چین در پلتفرم معاملات شکر خود استفاده خواهد کرد.

معامله کنندگان شکر می توانند با در اختیار داشتن توکن های ویژه، و از طریق بستر غیر متمرکز بلاک چین و بدون نیاز به مراجع واسط، منبع شکر خود را به صورت مستقیم از کارخانه الخلیج امارات خریداری کنند. توکن های کارخانه تصفیه شکر الخلیج بین ۱ کیلوگرم تا ۱ میلیون تن را در بر می گیرد، بنابراین تمامی معامله کنندگان بازار شکر بنا به میزان مشخص شده در توکن می توانند منبع شکر خود را خریداری کنند. معامله کنندگان ۴ درصد کارمزد صرافی و ۲.۵ درصد هم حق ذخیره سالانه شکر را به کارخانه پرداخت خواهند کرد.

پلتفرم های همتا به همتا نه تنها سرعت معاملات شکر را افزایش می دهند بلکه سطوح امنیتی تبادلات مالی را نیز ارتقا خواهند داد

پلتفرم معاملاتی فروش شکر تصفیه شده کارخانه الخلیج در بستر بلاک چین، نخستین صرافی جهان در زمینه معامله شکر است. فروش شکر تصفیه شده در صرافی های سنتی مستلزم صرف وقت و انرژی زیادی است. پلتفرم های همتا به همتا نه تنها سرعت معاملات شکر را افزایش می دهند بلکه سطوح امنیتی تبادلات مالی را نیز ارتقا خواهند داد.

جمال الخریر، مدیر ارشد اجرایی کارخانه شکر الخلیج اعتقاد دارد پلتفرم معاملات شکر مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین این شرکت در راستای طرح جامع دولت امارات راه اندازی شده است. شیخ محمد بن رشید، خلیفه، مقام ارشد کشور امارات و حکمران دبی، در سال ۲۰۱۸ استراتژی و چشم انداز تکنولوژی بلاک چین امارات در سال ۲۰۲۱ را مشخص کرد.

استراتژی بلاک چین ۲۰۲۱ امارات طرح بلند پروازانه ای را مطرح می کند. مطابق این طرح، ۵۰ درصد از کل معاملات دولتی این کشور تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ در بستر شبکه های دفتر کل توزیع شده (بلاک چین) قرار خواهند گرفت.

شیخ محمد بن رشید حاکم دبی در سخنرانی خود گفت: “نهادینه سازی و اجرای طرح بلاک چین، کیفیت زندگی و سطح رضایت و شادی شهروندان اماراتی را افزایش خواهد داد. تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۰ درصد از کل معاملات دولتی دبی در بستر تکنولوژی بلاک چین صورت خواهد گرفت. تکنولوژی بلاک چین در وقت، انرژی و منابع صرفه جویی کرده و به افراد این امکان را می دهد تا معاملات تجاری خود را با بازدهی بالاتر انجام داده و این معاملات را با سبک و سیاق زندگی خود تنظیم کنند.”

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...