پنج‌شنبه 4 مرداد 1403

بلاک چین می تواند کسب و کارهای کوچک را از بحران خارج کند

شرکت انگلیسی فعال در حوزه فناوری اقتصادی (Quadra)  باور دارد که تکنولوژی بلاکچین می تواند میلیونها دلار دارایی گم شده در کسب و کارهای کوچک و متوسط را آزاد کند. رئیس هیئت مدیره این شرکت فناوری اقتصادی در مصاحبه اخیر خود گفت:

“با توجه به اینکه نرخ سود تقریباً نزدیک به صفر است و در آینده ای نزدیک چشم اندازی روشن نمی توان برای این موضوع متصور شد، بسیاری از سرمایه ها اکنون به دنبال عایدی متناسب با سرمایه خود هستند، اما مسئله اصلی این است که هیچ کس به بزرگترین بخش اقتصاد هیچ توجهی ندارد، یعنی بخش کسب و کارهای کوچک و متوسط.”

او افزود: “شاید یکی از دلایل عدم توجه سرمایه گذاران به این بخش این باشد که واقعاً مشکل است 10 میلیون دلار در مغازه های شیرینی و نان پزی سرمایه گذاری کرد. برای یک سرمایه گذار بزرگ این خیلی راحت تر است تا به استانداردهای مدیریتی کلان اعتماد کند که شرکت های بزرگ عمومی بر اساس آنها ایجاد می شوند.”

کسب و کارهای کوچک و متوسط؛ زمینی حاصلخیز برای سرمایه های سرگردان

کسب و کارهای کوچک و متوسط؛ زمینی حاصلخیز برای سرمایه های سرگردان

رئیس هیئت مدیره این شرکت انگلیسی باور دارد می توان با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین، کسب و کارهای کوچک را از بحران های مالی خارج کرد و برای آنها امکان دسترسی به ابزارهای اقتصادی و مالی مشابه آنچه در اختیار شرکت های بزرگ است را نیز فراهم کرد.”

او افزود: “اولین قدم این است که به فعالیت ها و جدول سرمایه گذاری شرکت، اطمینان سوددهی در درازمدت بدهیم و از این طریق سود و درآمد سرمایه گذار را با سود و درآمد کسب و کار کوچک یا متوسط تطبیق دهیم.”

” با توجه به اینکه کسب و کارهای کوچک و متوسط همواره یک عامل تعیین کننده در تولید ناخالص ملی و ایجاد فرصت های شغلی بوده است، ولی با این اوصاف در طی دهه گذشته ما شاهد بوده ایم که بسیاری از سرمایه های جاری در بازارهای ملی و بین المللی به سمت شرکت های بزرگ کانالیزه شده است، شاید دسترسی آسان تر شرکت های بزرگ به بازارهای سرمایه یکی از دلایل اصلی ریزش سرمایه های مالی به سمت شرکت های بزرگ است.”

بلاک چین و مدیریت دارایی ها

بلاک چین و مدیریت دارایی ها

طبق گزارشی که اخیراً این شرکت انگلیسی منتشر کرده است، تکنولوژی بلاک چین می تواند از طریق مدیریت بهینه دارایی ها، سالیانه 3.17 میلیارد دلار در هزینه-کردهای شرکت های فناوری اقتصادی صرفه جویی کند.”

این گزارش با بررسی 59 شرکت فناوری اقتصادی در انگلستان، نتیجه گیری می کند که بیش از یک سوم این شرکت ها به دلیل مدیریت نادرست دارایی ها، سرمایه خود را در بازارهای تجاری از دست می دهند.

اخبار رمزارز و بلاک چین | سکه نیوز

بیشتر بخوانید

بلاک چین برای آینده اقتصاد جهان ضروری است

به گفته کارشناسان، اقتصاد آینده جهان یک اقتصاد به هم پیوسته است، به گونه ای که شریان های اقتصادی کشورهای مختلف به یکدیگر پیوند می خورد. در این میان متخصصان باور دارند تکنولوژی بلاک چین برای آینده اقتصاد جهان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

شرکت توسعه بلاک چین الکمی با معرفی ابزارهای جدید صنعت بلاک چین را متحول می کند

ابزارهای جدید توسعه در جهان تکنولوژی همواره باعث می شوند فرایندهای اجرایی سازی پروژه های بلاک چین و ارتقای زیرساخت های شبکه های غیر متمرکز با سرعت و ظرافت بیشتری به سرانجام برسند. شرکت توسعه بلاک چین الکمی (Alchemy) در صدد است با معرفی ابزارهای جدید امنیتی، صنعت بلاک چین را متحول کند.

استفاده صادر کننده نروژی ماهی قزل‌آلا از بلاک چین برای مبارزه با کلاهبرداری در صنعت غذاهای دریایی

این تولید کننده نروژی، ماده اولیه بسیاری از رستوران ها و خرده فروشان غذاهای دریایی در کشورهای آمریکا و کانادا را تامین می کند. تکنولوژی بلاک چین به این صادر کننده نروژی کمک می کند تا اطلاعات رستوران های مقصد و مشتریان را به صورت دقیق و با شفافیت بسیار بالا در پایگاه های داده زنجیره های بلوکی ذخیره کند.

گسترش سریع شبکه های باتری مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

تا کنون سه اپراتور بزرگ انتقال برق اتحادیه اروپا به پلتفرم اکوئیجی پیوسته اند. این اپراتورها از کشورهای آلمان، هلند، ایتالیا و سوئیس هستند. اپراتور تنت (TenneT) هلند و آلمان بیش از 1 میلیارد دلار و اپراتور (Terna) ایتالیا بیش از 2.3 میلیارد دلار درآمد سالانه دارند. قطب اپراتور انتقال برق انرژی نت دانمارک نیز سالانه بیش از 8.6 میلیون دلار درآمد دارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

پرده برداری از واقعیت زندگی مجازی

  مفهوم نظریه زندگی مجازی به رابطه پیچیده بین واقعیت های دیجیتال و آگاهی انسان می پردازد. همانطور که علم در درک پیچیدگی های ذهن...

مطالب داغ هفته