سه‌شنبه 1 خرداد 1403

تبدیل استیبل کوین های جهانی به اندوخته ارزی

صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اشاره می کند استیبل کوین های مطرح ممکن است در آینده به عنوان ارزهای ذخیره بین المللی ظهور کنند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، گزارش جدید صندوق بین المللی پول با عنوان« ارزی ذخیره ای در یک سیستم پولی بین المللی در حال تحول» تغییرات در سیستم پولی جهان و عواملی را بررسی کرده که احتمالا برنقش دلار به عنوان ارز ذخیره ای برتر تاثیر می گذارند. این عوامل شامل سیستم های جدید پرداخت و ارزهای دیجیتال هستند.

این تحقیق در پایان به این نتیجه رسید که وضعیت دلار در حال حاضر ایمن است اما چشم انداز ارزهای ذخیره ای درحال تغییر است.

مولفان این پژوهش معتقدند ارزهای دیجیتال احتمالا به عنوان ارزهای بین المللی مهم ظهور می کنند. همچنین امکان دارد لیبرا/دیم(ارز مجازی فیس بوک) احتمالا نخستین نمونه از یک استیبل کوین جهانی باشد.

استیبل کوین های جهانی(GSC) نیازمند پشتیبانی ذخایر ارزی فیات نخواهند بود و می توانند خود به تنهایی وضعیت ارز ذخیره ای خود را به دست آورند. علاوه برآن مولفان معتقدند بیش از یک استیبل کوین جهانی به  نوعی از دارایی های ذخیره شده، تبدیل شوند.

در پژوهش صندوق بین المللی پول به این نظریه اشاره شده تمایز رقابت ارزهای دیجیتال به جای آنکه توسط عوامل اقتصاد کلان تعیین شود، در خطوط شبکه و به وسیله کاربران متمایز می شود.

هرچند ارز دیجیتال برخلاف پول رایج کشورها، حد و مرزی ندارد اما ساختارهای قانونگذار مختلف احتمالا فرآیند  بخش بندی آن را گسترده می کند.

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

آشنایی با ارز دیجیتال سینتروپی (NOIA)

سینتروپی، اینترنت عمومی را به یک اینترنت ایمن و کاربر محور تبدیل می کند که در آن رمزگذاری و عملکردِ داخلی وجود دارد و...

آشنایی با ارز دیجیتال متال (MTL)

متال (MTL) واحد پول بومی محصولات متال و بخشی اساسی از اکوسیستم متال است. به گفته تیم سازنده، ارسال و دریافت هرگونه رمزارز به...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته