یکشنبه 31 تیر 1403

تمامی رمزارزهای غیر دولتی در هند ممنوع می‌شوند

فصل جدیدی از جنگ بین علاقه مندان به رمزارز و دولت هند آغاز شده است و گفته می شود که قانون جدید در صورت تصویب می تواند هرگونه رمزنگاری خصوصی را ممنوع کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتو پوتیتو، به نظر می رسد دولت هند پس از وقفه ای در یک نبرد سیاسی و حقوقی، تلاش خود را برای منع ارزهای دیجیتال از سر گرفته است.

آخرین اقدام سیاستمداران در این هفته انتشار لایحه ای بود که می تواند هرگونه فعالیت مربوط به ارزهای دیجیتال را کیش و مات کند.

اگر ارزهای دیجیتال قانونی باشد ، یک قانون می تواند آنها را غیرقانونی کند

 لایحه «مقررات رسمی بر روی ارز های دیجیتال» تلاش می کند رمزارز های خصوصی در واقع هر توکنی که توسط دولت عرضه نشده است را ممنوع کند. چنین روشی می تواند ضربه ای جدی به صنعت پر رونق رمزارز کشور وارد کند.

توجه به این نکته مهم است که پس از حکم دادگاه مبنی بر قانونی بودن ارزهای دیجیتال ، چندین صرافی ارز رمزنگاری شده و سایر مشاغل مرتبط با رمزنگاری مشروعیت پیدا کرده بودند. دادگاه همچنین به بانک مرکزی این کشور دستور داد هرگونه اقدام در رابطه با ارزهای دیجیتال را تا زمانی که مجرمانه رفتار نکنند ملاحظه کند.

به نظر می رسد چهارچوب نظارتی منع استفاده از ارزهای دیجیتال، گام منطقی بعدی باشد زیرا حکم دادگاه را لغو می کند. در صورت موفقیت این ابتکار، به محض اجرای قانون کل صنعت غیرقانونی خواهد بود.

و ظاهراً این همان چیزی است که قانون گذاران هندی به دنبال آن هستند. طبق منابع رسمی، هدف از این قانون روشن و فاقد جای تفسیر ذهنی است:

برای ایجاد یک چارچوب تسهیل کننده برای ایجاد ارز دیجیتال رسمی که توسط «بانک ذخیره هند» صادر می شود. این لایحه همچنین به دنبال منع همه ارزهای دیجیتال خصوصی در هند است. با این وجود، موارد استثنایی را برای ارتقا فناوری اساسی ارز دیجیتال و کاربردهای آن امکان پذیر می سازد.

هند می تواند راه را برای عرضه یک CBDC هموار کند

 صدور CBDC(ارز دیجیتال بانک مرکزی) تحت کنترل RBI(بانک ذخیره هند) یکی از استثناهای احتمالی این قانون است. دولت هند حداقل دو سال است که در حال بررسی ایده روپیه دیجیتال است. با این حال، همیشه در مورد صحبت درباره هر نوع پیشرفت یا وضعیت فعلی پروژه محتاط بوده است.

در سال 2019 رییس بانک ذخیره هند «شاکتیکانتا داس» گفت كه صحبت در مورد هرگونه پیشرفت رسمیCBDC بسیار زود است. چنین موضع محتاطانه ای برای چهارچوب نظارتی هند مهم است، زیرا بسیاری از مفاهیم مربوط به رمزنگاری هنوز تعریف نشده اند و به دلیل تکنیک گرایی هر چیزی تغییر می کند.

به گفته وی: «برخی از بحث ها ادامه دارد. فناوری هنوز به طور کامل تکامل نیافته است. این هنوز در مراحل نخستین بحث و اظهار نظر است و در RBI ما این موضوع را به دقت سنجیده ایم.»

با توجه به اینکه پارلمان توسط اکثریت متعلق به حزب «بهارتیا جاناتا» که با سیاست های نخست وزیر «نارندرا مودی» همسو است کنترل می شود ، این لایحه شانس تصویب دارد. با این وجود ، طی سالهای گذشته راه غیرقانونی بودن ارزهای دیجیتال برای دولت هند بسیار سرسام آور بوده است.

 جامعه واکنش نشان می دهد

 این خبر در میان علاقه مندان به ارزهای دیجیتال مورد استقبال گرم قرار نگرفت. «سومیت گوتپیا» بنیانگذار صرافی COINDCX ، گفت که دولت باید مشخص کند چه رمزارزی خصوصی و چه رمزارزی دولتی است، همانطور که بیت کوین در سراسر دنیا به عنوان یک ارز دیجیتال عمومی محسوب می شود چون که دارای نهاد متمرکزی جهت حفظ و نظارت بر آن نیست.

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

آشنایی با ارز دیجیتال سینتروپی (NOIA)

سینتروپی، اینترنت عمومی را به یک اینترنت ایمن و کاربر محور تبدیل می کند که در آن رمزگذاری و عملکردِ داخلی وجود دارد و...

آشنایی با ارز دیجیتال متال (MTL)

متال (MTL) واحد پول بومی محصولات متال و بخشی اساسی از اکوسیستم متال است. به گفته تیم سازنده، ارسال و دریافت هرگونه رمزارز به...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته