۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | جمعه

|

|
| ۰۸/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | جمعه

تمامی رمزارزهای غیر دولتی در هند ممنوع می‌شوند

فصل جدیدی از جنگ بین علاقه مندان به رمزارز و دولت هند آغاز شده است و گفته می شود که قانون جدید در صورت تصویب می تواند هرگونه رمزنگاری خصوصی را ممنوع کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتو پوتیتو، به نظر می رسد دولت هند پس از وقفه ای در یک نبرد سیاسی و حقوقی، تلاش خود را برای منع ارزهای دیجیتال از سر گرفته است.

آخرین اقدام سیاستمداران در این هفته انتشار لایحه ای بود که می تواند هرگونه فعالیت مربوط به ارزهای دیجیتال را کیش و مات کند.

اگر ارزهای دیجیتال قانونی باشد ، یک قانون می تواند آنها را غیرقانونی کند

 لایحه «مقررات رسمی بر روی ارز های دیجیتال» تلاش می کند رمزارز های خصوصی در واقع هر توکنی که توسط دولت عرضه نشده است را ممنوع کند. چنین روشی می تواند ضربه ای جدی به صنعت پر رونق رمزارز کشور وارد کند.

توجه به این نکته مهم است که پس از حکم دادگاه مبنی بر قانونی بودن ارزهای دیجیتال ، چندین صرافی ارز رمزنگاری شده و سایر مشاغل مرتبط با رمزنگاری مشروعیت پیدا کرده بودند. دادگاه همچنین به بانک مرکزی این کشور دستور داد هرگونه اقدام در رابطه با ارزهای دیجیتال را تا زمانی که مجرمانه رفتار نکنند ملاحظه کند.

به نظر می رسد چهارچوب نظارتی منع استفاده از ارزهای دیجیتال، گام منطقی بعدی باشد زیرا حکم دادگاه را لغو می کند. در صورت موفقیت این ابتکار، به محض اجرای قانون کل صنعت غیرقانونی خواهد بود.

و ظاهراً این همان چیزی است که قانون گذاران هندی به دنبال آن هستند. طبق منابع رسمی، هدف از این قانون روشن و فاقد جای تفسیر ذهنی است:

برای ایجاد یک چارچوب تسهیل کننده برای ایجاد ارز دیجیتال رسمی که توسط «بانک ذخیره هند» صادر می شود. این لایحه همچنین به دنبال منع همه ارزهای دیجیتال خصوصی در هند است. با این وجود، موارد استثنایی را برای ارتقا فناوری اساسی ارز دیجیتال و کاربردهای آن امکان پذیر می سازد.

هند می تواند راه را برای عرضه یک CBDC هموار کند

 صدور CBDC(ارز دیجیتال بانک مرکزی) تحت کنترل RBI(بانک ذخیره هند) یکی از استثناهای احتمالی این قانون است. دولت هند حداقل دو سال است که در حال بررسی ایده روپیه دیجیتال است. با این حال، همیشه در مورد صحبت درباره هر نوع پیشرفت یا وضعیت فعلی پروژه محتاط بوده است.

در سال ۲۰۱۹ رییس بانک ذخیره هند «شاکتیکانتا داس» گفت که صحبت در مورد هرگونه پیشرفت رسمیCBDC بسیار زود است. چنین موضع محتاطانه ای برای چهارچوب نظارتی هند مهم است، زیرا بسیاری از مفاهیم مربوط به رمزنگاری هنوز تعریف نشده اند و به دلیل تکنیک گرایی هر چیزی تغییر می کند.

به گفته وی: «برخی از بحث ها ادامه دارد. فناوری هنوز به طور کامل تکامل نیافته است. این هنوز در مراحل نخستین بحث و اظهار نظر است و در RBI ما این موضوع را به دقت سنجیده ایم.»

با توجه به اینکه پارلمان توسط اکثریت متعلق به حزب «بهارتیا جاناتا» که با سیاست های نخست وزیر «نارندرا مودی» همسو است کنترل می شود ، این لایحه شانس تصویب دارد. با این وجود ، طی سالهای گذشته راه غیرقانونی بودن ارزهای دیجیتال برای دولت هند بسیار سرسام آور بوده است.

 جامعه واکنش نشان می دهد

 این خبر در میان علاقه مندان به ارزهای دیجیتال مورد استقبال گرم قرار نگرفت. «سومیت گوتپیا» بنیانگذار صرافی COINDCX ، گفت که دولت باید مشخص کند چه رمزارزی خصوصی و چه رمزارزی دولتی است، همانطور که بیت کوین در سراسر دنیا به عنوان یک ارز دیجیتال عمومی محسوب می شود چون که دارای نهاد متمرکزی جهت حفظ و نظارت بر آن نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

خطرات زندگی غیرمتمرکز وب در جهان متمرکز

وب غیرمتمرکز خواه ناخواه نسبت به مشکلات رو به وخامت اینترنت آسیب پذیر است؛ اما خوشبختانه رفع آن از طریق بلاک چین ساده است. به...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

SEC: مدیران ریپل بازار XRP را دستکاری می‌کنند

نسخه اصلاح شده دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل انگشت خود را مستقیم به سمت مدیران اصلی نشانه رفته...

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

دلیل رشد قیمت بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین، رمزارز بومی «بایننس اسمارت چین» طی روز های گذشته وارد یک افزایش قیمت رام نشدنی شده است. افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت در...

رئیس پیشین SEC شکایت از ریپل را اشتباه دانست

رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایت این نهاد از شرکت ریپل را «به شدت اشتباه» دانست و از همکاران خود...

دستکاری قیمت دوج کوین، این بار با ابررایانه تسلا

مدیر عامل تسلا و یکی از حامیان جدی دوج و ارز های دیجیتال، بار دیگر در مورد دوج کوین و ابر رایانه تسلا توییت...