جمعه 15 مهر 1401

تکنولوژی بلاک چین به اورژانس رسید

شهر اولزتین لهستان برای نخستین بار از تکنولوژی بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده برای ارائه خدمات اورژانسی به شهروندان استفاده می کند.

فناوری کلید هوشمند (SmartKey) نوعی نوآوری ارتباطی ست که بر اساس مفاهیم بنیادین اینترنت اشیاء طراحی شده و تکنولوژی بلاک چین را به ابزارهای فیزیکی مورد استفاده در نهادهای ارائه کننده خدمات اورژانسی متصل می کند. فناوری کلید هوشمند به تیم های نجات کمک می کند تا حین ماموریت های حساس بدون نیاز به کلید فیزیکی و یا اجازه مالک وارد ساختمان شوند.

برای مطالعه اخبار بلاک چین کلیک کنید

فناوری بلاک چین به تیم های نجات کمک می کند تا بتوانند در مسیر نجات جان انسان ها بهترین عملکرد را داشته باشند

فناوری بلاک چین به تیم های نجات کمک می کند تا بتوانند در مسیر نجات جان انسان ها بهترین عملکرد را داشته باشند

یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با فعالیت تیم های نجات حین ماموریت های حساس این است که ماموران بتوانند بدون مانع های محیطی وارد صحنه شوند. فناوری بلاک چین به تیم های نجات کمک می کند تا بتوانند در مسیر نجات جان انسان ها بهترین عملکرد را داشته باشند.

مقامات ارشد اجرایی شهر اولزتین اعتقاد دارند فناوری بلاک چین می تواند زمیه را برای توسعه شهرهای هوشمند فراهم کند. طبق مفاهیم جدید، شهر هوشمند به منطقه ای گفته می شود که در آن از فناوری های نوظهور و حسگرهای نوین برای جمع آوری داده ها استفاده می شود. سپس از داده های جمع آوری شده نیز در بخش هایی نظیر مدیریت دارایی ها، منابع و ارتقای بازدهی ارائه خدمات شهری استفاده می شود. در این میان اینترنت اشیا نقش بسزایی در توسعه شهرهای هوشمند ایفا خواهد کرد.

اتصال اشیا و ابزارهای تولیدی به فناوری های از راه دور و حسگرهای هوشمند یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر در یک دهه پیش رو محسوب می شود.

پیش از این مجمع جهانی اقتصاد از اینترنت اشیا به عنوان یکی از ستون های مهم تحولات شهری پس از همه گیری ویروس کرونا نام برده است.

منبع: کوین تلگراف.

 

بیشتر بخوانید

لایت نود (Lightning node) چیست؟ انواع نود در شبکه بلاکچین

بیایید با توضیح اینکه گره در شبکه بلاکچین چیست بحث را شروع کنیم. به طور کلی، هر شرکت کننده در شبکه بلاکچین و رمزارزها...

فرماندار نیویورک از طرح آزمایشی واکسیناسیون کرونا با بلاک چین خبر داد

فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد که این ایالت همزمان با پیشرفت واکسیناسیون در سراسر آمریکا، در حال آزمایش یک نرم افزار بلاک چینی برای...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته