۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

تحول چرخه تامین کالاهای تجاری با تکنولوژی دفتر کل توزیع شده

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده که زیربنای تکنولوژی بلاک چین محسوب می شود می تواند با ارتقای سیستم های امنیتی و ایجاد سامانه های هوشمند ردگیری محصولات تولیدی، صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را متحول کند.

 با نهادینه سازی تکنولوژی دفتر کل توزیع شده در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری، شبکه ها و زنجیره های تقاضا به صورت هوشمند و بدون نیاز به دخالت مراجع ثالث تامین و پشتیبانی می شوند.

دومنیک شاینر، بنیانگذار آیوتا اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین با ایجاد زنجیره های تقاضا، صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را متحول کرده است. به گفته شاینر، با نهادینه سازی تکنولوژی دفتر کل توزیع شده در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری، شبکه ها و زنجیره های تقاضا به صورت هوشمند و بدون نیاز به دخالت مراجع ثالث تامین و پشتیبانی می شوند.

ایجاد سامانه های هوشمند اطلاعاتی در بستر بلاک چین نه تنها بازدهی چرخه تامین کالاهای اساسی را ارتقا داده، بلکه امنیت مالی شرکت های تولید کننده محصولات تجاری را نیز به طرز قابل توجهی افزایش داده است.

با ایجاد پایگاه های اطلاعاتی هوشمند، زنجیره های تقاضا بدون تعلل و تاخیر، و در کمترین زمان ممکن تامین و پشتیبانی می شوند. تکنولوژی بلاک چین با از میان برداشتن روش های سنتی احراز هویت کالاهای تجاری و حذف بوروکراسی طاقت فرسای اداری، سرعت و پیوستگی ارائه خدمات در صنعت چرخه تامین کالاهای تجاری را افزایش داده است.

تکنولوژی بلاک چین بازدهی مدیریت چرخه تامین کالاهای تجاری را ارتقا خواهد داد

تکنولوژی بلاک چین با ایجاد مراکز داده غیر متمرکز، بازدهی مدیریت چرخه تامین کالاهای تجاری از مرحله ذخیره سازی تا فرایندهای صادرات کالاهای اساسی را ارتقا خواهد داد. تکنولوژی دفتر کل توزیع شده به بازیگران بزرگ صحنه اقتصاد جهانی کمک می کند تا به جای اینکه منتظر چگونگی واکنش یک بازار اقتصادی نسبت به یک محصول تجاری باشند، با سرعت بسیار بالا و به صورت ایده آل رفتار مصرف کنندگان را مورد ارزیابی قرار دهند.

تکنولوژی بلاک چین همچنین می تواند برای حفظ محیط زیست نیز حائز اهمیت باشد. تکنولوژی بلاک چین می تواند با پیگیری موثر خطرات زیست محیطی مانند انتشار افسارگسیخته گاز دی اکسید کربن، نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و توسعه پایدار منابع طبیعی ایفا کند.

منبع: blockchain.news

شاید پرسیده باشید: بلاک چین چیست؟!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.