۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

حمله ای دیگر؛ این بار صرافی «اکسمو»

صرافی رمزارز اکسمو که دفتر مرکزی آن در انگلستان قرار دارد ، با نقص امنیتی بزرگی روبرو شده ، به این صورت که پلتفرم آن همه برداشت ها را مسدود می کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، طبق اعلامیه امنیتی منتشره توسط اکسمو، روز دوشنبه برداشت مشکوکی حاوی خروج مقدار زیادی سکه اصلی شامل بیت کوین، اتریوم ریپل، تتر (USDT)، زدکش (ZEC) و اتریوم کلاسیک (ETC) از کیف پول های گرم پلتفرم مشاهده شده است.

در این راستا ، استانکویچ رئیس توسعه تجارت اکسمو گفت: «این حادثه مساله ی خیلی حادی نیست، زیرا کیف پول های داغ خارج شده ۵٪ از کل دارایی های بورس را تشکیل می دهند». وی در ادامه گفت: « تأکید می کنیم، جای تمام دارایی های موجود در کیف پول های سرد امن است»

این صرافی از رمزارزهای کیف پول که احتمالاً درگیرمساله هک بودند، نام برد و از صرافی های جهانی خواست که کیف پول های مرتبط را مسدود کنند.

وی خاطرنشان کرد که این صرافی هنوز میزان ضرر و زیان را محاسبه نکرده  و اکنون پیگیر ردیابی وجوه برداشت شده است .

به همین جهت اکسمو تحقیقات امنیتی را آغاز کرده و همچنین پرونده را به پلیس لندن گزارش داده است . این شرکت از کاربران خواسته تا زمانی که مشکل حل نشده، پولی را به کیف پول های اکسمو واریز نکنند. این شرکت گفت: “می خواهیم به شما اطمینان دهیم در صورتی که هر صندوق کاربری تحت تأثیر این حادثه قرار بگیرد ، به طور کامل تحت پوشش اکسمو قرار خواهد گرفت.”

در اوایل ماه دسامبر ، اکسمو فرایند ثبت نام موقت درسازمان رفتار مالی انگلیس را انجام داد که به آن اجازه می دهند تجارت خود را تا ۹ ژوئیه ۲۰۲۱ ادامه دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید