یکشنبه 27 خرداد 1403

رفع محدودیت های شهرک های صنعتی برای استخراج رمزارز

به گفته مدیرعامل شرکت شهرک ‌های صنعتی استان تهران، دستورالعمل لازم در خصوص نحوه استخراج رمزارزها در شهرک‌ های صنعتی و خارج شهرک ‌های صنعتی تدوین شده است و محدودیت هایی که وجود داشت رفع شده است.

صابر پرنیان
صابر پرنیان

به گزارش سکه نیوز به نقل از گسترش نیوز، صابر پرنیان در گفتگو با گسترش نیوز در خصوص واگذاری زمین برای استخراج رمزارز گفت: اگر مشکل تأمین برق در شهرک‌ های صنعتی برطرف شود، بر اساس ضوابط خاص امکان واگذاری زمین برای رمزارزها هست. در استان تهران به لحاظ کمبود زیرساخت و مشکلات واحدهای صنعتی روند واگذاری متوقف شده است. واحدهای صنعتی برای ادامه فعالیت و توسعه فعالیت‌هایشان با مشکلات زیادی مواجه هستند.


ارز دیجیتال چیست؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمزارز و ارز مجازی


همچنین ۱۵۰۰ طرح صنعتی نیمه‌تمام داریم. اتمام طرح ‌های نیمه ‌تمام اشتغال خوبی در سطح استان ایجاد خواهد کرد.

واحدهای صنعتی در حال افزایش ظرفیت هستند، میل به سرمایه‌گذاری و ایجاد واحد صنعتی افزایش داشته است.

وی افزود: اولویت و وظیفه ذاتی ما تأمین برق برای واحدهای موجود هست تا مشکل در تولید افزایش ظرفیت نداشته باشد. به دنبال افزایش ظرفیت برق شهرک‌های صنعتی هستیم. در صورتی که زیر ساخت‌ های لازم آماده شود و مشکلی برای کارگران واحدهای صنعتی ایجاد نشود، برای استخراج رمزارزها زمین واگذار خواهیم کرد. در شرایط فعلی امکان واگذاری نداریم.

مدیرعامل شرکت شهرک ‌های صنعتی استان تهران در ادامه تأکید کرد: میزان مزرعه‌های غیرقانونی مشخص نیست و متولی اصلی این امر یعنی وزارت نیرو هم آمار درستی ندارد. شهرک‌های صنعتی که رمزارز غیرقانونی استخراج کنند، رصد خواهند شد و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. اجازه نمی‌دهیم مزارع غیرقانونی به تولید، صنعت و اشتغال ما لطمه وارد کنند. دولت نیازهای قانونی را مشخص کرده است و اجازه فعالیت در خارج از شهرک‌های صنعتی را داده است. هر جا امکان تأمین برق باشد، مزارع رمز ارز به شکل قانونی فعال خواهند بود.

پرنیان ضمن اشاره به احداث شهرک تخصصی استخراج رمزارز گفت: اگر در تأمین زیرساخت برق مشکل نداشته باشیم، احداث شهرک تخصصی استخراج رمزارز در کشور اقدامی مفید است و در راستای سیاست‌های نظام است. در تهران فعلاً این شرایط وجود ندارد و مشکل تأمین برق ‌داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در پایان تصریح کرد: دستورالعمل وزارت صمت برای استخراج رمزارزها خوب هست اما پیرامون تأمین برق در سال ۱۴۰۰ مشکل داریم. در امسال از نظر بارش کمبود داریم و از الان برنامه محدودیت و مدیریت برق شروع شده است. در ماه‌های ابتدایی سال‌های گذشته مشکل تأمین برق نداشتیم. در نتیجه امسال باید صرفه‌جویی داشته باشیم تا تولید آسیب نبیند. از نظر فرهنگی هم باید در خصوص صرفه‌جویی برنامه‌هایی تدوین شود.

صحبت سیاسیون تأثیرگذار بر بازار رمزارزها نیست

بهنام سلطانی کارشناس بازار ارز دیجیتال در گفت‌وگو با گسترش نیوز اظهار کرد: در ماه‌های اخیر صحبت از رمزارزها و ورود به این حوزه زیاد شده است و به نوعی با بازارهای دیگر رقابت می‌کند. بازار ارزهای دیجیتال بازاری هست که بیش از هر چیز به دانش نیاز دارد. شرایط فعلی بازار رمزارزها به صورت عادی همراه با ریزش و افزایش هست. در بازار ارز دیجیتال اول راه هستیم. وضعیت بازار به صورتی هست که سرمایه‌گذاران بزرگ در حال فعالیت هستند. در نتیجه آینده خوبی را شاهد خواهیم بود.

هیچ تصمیمی مانع کار بازار رمزارزها نمی‌شود

سلطانی در خصوص صحبت‌های رئیس مجلس پیرامون رمزارزها گفت: ارزهای دیجیتال ذاتاً تأثیرپذیری از صحبت سیاسیون ایران و سایر کشورها ندارند. درحال‌حاضر صرافی مجاز ارز دیجیتال نداریم که بخواهیم صرافی‌های غیرمجاز را ببندیم. مسدود کردن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های غیرمجاز فروش رمزارز برای بهبود وضعیت بازار سرمایه صحبت اشتباهی هست. سؤال این هست که آیا زیرساختی برای رشد بازار سرمایه دارید؟ افتضاح اخیر بورس را چگونه از ذهن مردم پاک کنیم؟ باز هم می‌گویم هیچ کاری مانع کار بازار رمزارزها نمی‌شود. در گذشته بدون صرافی فعالان بازار ارزهای دیجیتال کار می‌کردند، بعد از این هم کار خواهند کرد.

وی افزود: احداث شهرک‌های تخصصی رمزارز مفید هست و اقتصاد رمزارز را از حالت زیرزمینی خارج می‌کند اما در کشور ما روند به این صورت هست که ابتدا سخت‌گیری می‌کنند، در مرحله بعد شرایط را اندکی آسان می‌کنند. هزینه برق درحال‌حاضر منصفانه نیست و مطمئناً با این شرایط از حالت زیرزمینی خارج نخواهند شد. ساخت شهرک‌های تخصصی هم بی‌فایده خواهد بود. تا زمانی که بحث تأمین نیرو و هزینه برق به این شکل باشد، اقدامات دیگر تأثیرگذار نخواهد بود.

این کارشناس بازار ارزهای دیجیتال در پایان تأکید کرد: افراد بیشتر روی علم خودشان کار کنند. نوسانات شدیدی را در بازار ارزهای دیجیتال شاهد هستیم. نباید با این ذهنیت که همه سود کردند، وارد بازار رمزارزها شویم. اگر این شرایط ایجاد شود، همانند بورس متحمل ضرر خواهند شد. باید با علم و آموزش از طریق دوره‌های آموزشی ورود کرد. در این بازار نیاز به دیدگاه سرمایه‌گذاری داریم. برای کسب سود به این بازار نیایید.

کد خبر: 1400021005MGMMMF

مطالب مرتبط:

امکان استقرار ماینر در واحد های تولیدی

استفاده از رمزارز برای کاهش تاثیر دلار در کشور

فعالیت بدون مجوز پلتفرم ها با دارا بودن شرایط لازم

تعرفه بالا باعث استفاده غیرمجاز برق در کشور می شود

هدف مجلس از قانونی‌کردن ارزهای دیجیتال چیست؟

بیشتر بخوانید

آشنایی با توکن یو تراست (UTK)

یو تراست (UTK) برای ارائه راهکاری جهت حل مشکلات ایجاد شده در نتیجه استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت، به ویژه امنیت...

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

دستور معاون قضایی دادستان به برخورد با مراکز غیر مجاز استخراج رمزارز

طبق این گزارش، رضا خشنودی، معاون قضايی دادستان كل كشور در حقوق عامه، پس از خاموشی ها اخیر و مشکلات قطعی برق، طی یک نامه خطاب به دادستان‌های عمومی سراسر كشور، خواهان برخورد قاطع با مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز و همكاری با وزارت نيرو در جهت کنترل مصرف برق و جلوگیری از قطعی برق شد.

مطالب داغ هفته