سه‌شنبه 1 خرداد 1403

یک سارق ارزهای دیجیتال به دام پلیس فتا افتاد

فرمانده انتظامی استان قزوین از دستگیری مجرم سایبری که با سوء استفاده از اعتماد شاکی اقدام به سرقت ارزدیجیتال به ارزش ۲ میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال کرده بود خبر داد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان قزوین، سردار علی ابراهیمی اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی مبنی برسرقت ارز دیجیتال از وی، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد «در شبکه اجتماعی تلگرام باشخصی که ادعا می‌کرد در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، آشنا شده و پس از مدتی ایمیل شخصی و رمز عبور خود را در اختیار وی قرار دادم ولی پس از گذشت چند روز دسترسی‌ام به ارزهای دیجیتالی که در حساب داشتم قطع شد».

این مقام ارشد انتظامی استان بیان کرد: مأموران پس از بررسی مستندات موجود در پرونده و اقدامات فنی پلیسی، متهم را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه پس از هماهنگی قضائی تیمی زبده از کارشناسان پلیس فتا استان جهت دستگیری مجرم به محل اعزام شدند، تصریح کرد: مأموران موفق شدند در یک اقدام غافلگیرانه متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس فتا قزوین منتقل کنند.

ابراهیمی یادآور شد: متهم در ابتدا منکر انجام عمل مجرمانه‌اش بود که با مشاهده مستندات پلیس چاره‌ای جزاعتراف و پذیرش جرم نداشت و اقدام سریع و به‌موقع پلیس فتا استان باعث شد مجرم فرصت نقد کردن ارزهای دیجیتال سرقتی را نداشته و در نهایت ارزهای مذکور به حساب شاکی بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ارزش ارزهای دیجیتال مکشوفه برابر نظر کارشناسان، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال براورد شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ عنوان درفضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکنند و اطلاعات شخصی و اطلاعات حساب‌های مختلف خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهند.

بیشتر بخوانید

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته