۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

شکایت و تحریم های پی در پی؛ سرنوشت XRP چه می‌شود؟

چندی پیش بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اقدامی بحث برانگیز از ریپل در خصوص فروش غیرمجاز XRP و بدلیل آنچه «یک دارایی ثبت نشده بودن» عنوان شد، شکایت کرده بود، اما این بار ریپل با شکایتی جدید روبه‌رو شده که ممکن است دارایی های این شرکت را به خطر بیاندازد. حال سوال این است که در نتیجه این شکایت ها قیمت ریپل به کجا خواهد رسید؟

به گزارش سکه نیوز، «برد گارلینگهاوس»، مدیرعامل ریپل در خصوص شکایت SEC در توئیت خود نسبت به این موضوع نیز ابراز نگرانی کرده است که این اقدام SEC در راستای جلوگیری از پیشرفت رمزارزها در آمریکا است و تلاش دارد که این پیشرفت را به بیت کوین و اتریوم محدود سازد.

بدون شک چنین اقدامی می تواند به ضرر همه رمزارزها تمام شود و گارلینگهاوس این اقدام را حمله به کل صنعت می داند.

گارلینگهاوس همچنین گفته است: «ما می دانیم که فناوری بلاک چین و رمزارزها این گونه متوقف نمی شوند. ریپل نیز همچنان از نماد XRP استفاده خواهد کرد؛ زیرا بهترین دارایی دیجیتال برای پرداخت به دلیل سرعت، هزینه، مقیاس پذیری و بازده انرژی است و در بیشتر از ۲۰۰ صرافی جهانی خرید و فروش می شود و به رشد خود ادامه خواهد داد.»

به گفته مدیرعامل ریپل: «اقدام SEC خارج از دستورالعمل کشورهای G20 و دولت ایالات متحده بوده است. اشتباه نکنید، ما آماده جنگ و پیروزی هستیم؛ این نبرد تازه آغاز شده است».

با این وجود قیمت ریپل در همان روزها به شدت کاهش یافت و تا کنون نیز نشانه هایی از رشد آن دیده نشده است. اما کار به همان شکایت ختم نشد.

این بار شرکت سرمایه گذاری «تتراگون» (Tetragon Financial Group) از ریپل به دلیل کاهش ارزش دارایی های خود شکایت کرده است و باور دارد که باید دارایی های این شرکت توقیف شود.

این شرکت که در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰۰ میلیون دلار روی ریپل سرمایه گذاری کرده بود، اکنون بر این باور است که سرمایه اش در پرونده دادگاهی ریپل، مسدود شده و خواهان دارایی خود است. به هیمن خاطر از دادگاه درخواست کرده است که دارایی های شرکت ریپل را توقیف کند.

با وجود این که ارز XRP وضعیت تقریبا مستقلی نسبت به پلتفرم ریپل دارد، هنوز همه سرمایه گذاران این دو را به هم مربوط می دانند و شکست ها به ریپل باز می گردد.

با ایجاد این شکایت، کار ریپل تا حدودی سخت تر شده است، اما هنوز امیدواری هایی برای این شرکت وجود دارد.

در ادامه هجمه ها علیه ریپل، پلتفرم های صرافی های بزرگی همچون Coinbase, Binance.US, OKCoin و جدیدا Blockchain.com در اقدامی تحریمی معاملات XRP را متوقف کرده یا آن را محدود ساخته اند.

در مقابل این اقدامات، چندی پیش عده ای از سرمایه گذاران و طرفداران ریپل، دادخواستی را در سایت سازمان ملل قرار دادند مبنی بر درخواست رسمی شدن ارز XRP . این در حالی است که هنوز امضا کنندگان این دادخواست به حدنصابی نرسیده است که مورد بررسی قانونی قرار گرفته و در دادگاه قرائت شود.

در نتیجه قیمت XRP پس از افت ۶۰ درصدی ماهانه، همچنان در بازه ۲۲ سنتی قرار دارد و کارشناسان برای ادامه راه آن دو سناریو را پیش بینی می کنند.

اگر وضعیت ریپل در دادگاه به گونه ای باشد که شکست بخورد، این امکان وجود دارد که قیمت XRP حتی تا ۱۴ سنت نیز کاهش پیدا کند؛ چرا که بدون شک خروج سرمایه ای جدی از آن صورت خواهد گرفت.

اما در مقابل اگر ریپل پیروزمندانه از دادگاه خارج شود، شاهد آن خواهیم بود که XRP از ۴۰ تا ۶۰ سنت رشد خواهد کرد و این مساله می تواند جذابیت سرمایه گذاری را در آن به شدت افزایش دهد. این در حالی است که هیچ کس هنوز نمی داند که سرنوشت ریپل در دادگاه چه خواهد بود.

شاید پرسیده باشید: ریپل چیست؟!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.