29/ 01/ 1400 | یکشنبه

|

|
| 29/ 01/ 1400 | یکشنبه

طرح اتریوم برای انتقال سریعتر به روش اثبات سهام

حرکت برنامه ریزی شده اتریوم به سمت سازوکار اجماع اثبات سهام (PoS) پس از پیشنهاد توسعه دهندگان برای ادغام مین نت موجود با بیکن چین اتریوم 2، شتاب بیشتری گرفته است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتونیوز، این پیشنهاد همزمان با طرح جدید دیگری برای بهبود اتریوم با نام EIP-3074 ارائه شده که به دنبال ایجاد تراکنش های دسته ای برای کاهش کارمزد تراکنش در این شبکه است.


اتریوم چیست؟


این پیشنهاد بخشی از ارتقای لندن (London upgrade) خواهد بود که برای ماه ژوئیه (مرداد ماه) برنامه ریزی شده است. در این ارتقا طرح دیگری با عنوان EIP-1559 که بسیار مورد بحث قرار گرفته، به صورت جداگانه ارائه خواهد شد؛ این طرح کارمزد ثابت را برای کاهش کارمزدهای فعلی پیشنهاد می کند.

این تحرکات نشان می دهد که پس از ماه ها سردرگمی درباره زمان راه اندازی اتریوم 2، این ارتقای مبتنی بر اثبات سهام احتمالا زودتر از آنچه انتظار می رفت اجرا خواهد شد. واکنش استخراج کنندگان به طرح EIP-1559 نیز در تسریع این روند نقشی مهمی داشت.

ادغام سریع اتریوم 2 سریعتر انجام می شود

طرح میخائیل کالینین (Mikhail Kalinin) که روز گذشته به گیت هاب (GitHub) ارسال شد، به دنبال سرعت بخشیدن به انتقال به اتریوم 2 است. این طرح خواستار آن است که با پایان دادن به بررسی «ابتکارات دیگر»، مسئله ادغام پس از ارتقای لندن به محور تمرکز توسعه دهندگان تبدیل شود.

تیم بیکو (Tim Beiko) مدیر جامعه بنیاد اتریوم در پاسخ به این پیشنهاد، پیوند طرح مشابهی را از توماز کایتان استانزاک (Tomasz Kajetan Stańczak) در گیت هاب قرار داد. طرح استانزاک خواستار اجرای ارتقا در ماه اکتبر یعنی سه ماه پس از رویداد لندن است. از این رو به نظر می رسد که تعداد فزاینده ای از توسعه دهندگان و اعضای جامعه اتریوم در حال اجماع روی اجرای اتریوم 2 در یک تاریخ نزدیک تر هستند.

تازه ترین پیشنهاد کالینین همچنین از «پیشنهاد ادغام سریع» ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) هم بنیان گذار اتریوم، که هفته گذشته مطرح شد، مبنی بر مکانیزمی فنی برای ادغام سریعتر، پیروی می کند.

این طرح همچنین پیشنهاد کاهش گام به گام کارمزد تراکنش اتریوم را مطرح می کند.

همانطور که پیش بینی می شد، ماینرها خیلی مشتاقانه به EIP-1559 پاسخ ندادند و برخی از آنها قصد داشتند كه قدرت هش خود را در اول آوریل برای نمایش قدرت به استخر اترماین (Ethermine) منتقل كنند.

به نظر می رسد این اعتراض باعث شده است که انگیزه فعلی توسعه دهندگان با سرعت بیشتری به سمت اتریوم 2 و اثبات سهام برود که این امر به طور کلی شر استخراج و استخراج کنندگان را یکجا خواهد کند.

کاهش بیشتر کارمزدها

در این میان، سایر توسعه دهندگان اتریوم پیشنهاد دیگری ارائه داده اند که می تواند به کاهش کارمزد تراکنش قبل از ادغام اتریوم 2 کمک کند و در نتیجه درآمد ماینرها را بیشتر کاهش دهد.

طرح EIP-3074 تراکنش های حمایت شده را امکان پذیر می کند، به طوری که کارمزد تراکنش بین کیف پول اول و دوم توسط یک کیف پول سوم پرداخت می شود. این طرح همچنین امکان انجام تراکنش های دسته ای بزرگتر را فراهم و به کاهش غیر مستقیم کارمزدها تا 20 درصد کمک می کند.

در صورت پذیرش، این پیشنهاد به عنوان بخشی از ارتقا لندن در ماه ژوئیه اجرا می شود و پیشنهاد 1559 نیز آنجا مطرح می گردد.

و اگر طرح میخائیل کالینین برای سرعت بخشیدن به انتقال به اتریوم 2 توسط جامعه توسعه دهندگان اتریوم پشتیبانی شود، لندن آخرین ارتقا عمده اتریوم قبل از انتقال به اثبات سهام خواهد بود.

با این حال، اگرچه ممکن است پیشنهاد جدید برای تسریع در اتریوم 2 برای جامعه اتریوم هیجان انگیز باشد، اما به نظر نمی رسد که در قیمت اتر (ETH) تاثیری داشته باشد.

کد خبر: 1399123002AAMMMF

مطالب مرتبط:

استفاده از پی اس 5 برای استخراج اتریوم

اتریوم ٢ چیست؟ هر آنچه باید بدانید

گس (Gas) در اتریوم چیست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

الماس سیاه فوتبال جهان به جنون NFT پیوست

0
پلتفرم اترنیتی چین در حال راه اندازی یک NFT از بزرگترین بازیکن فوتبال در تمام دوران است. این مجموعه NFT به لیست در حال...
استفاده از DLT توسط بزرگترین بانک کره جنوبی

استفاده از DLT توسط بزرگترین بانک کره جنوبی

0
بانک شینهان قصد دارد از زیرساخت های شبکه هدرا برای تقویت کارایی بسیاری از فرآیندهای داخلی خود استفاده کند.به گزارش سکه نیوز به نقل...
استفاده گسترده از بلاک چین در بانک های جهان

استفاده گسترده از بلاک چین در بانک های جهان

0
غول بانکی، جی پی مورگان، راه اندازی یک راه حل بلاک چین را فاش می کند که تعداد نقل و انتقالات ناموفق در سیستم...
حراج اولین NFT یک فیلم بلند

حراج اولین NFT یک فیلم بلند

0
بازیگر و فیلمنامه نویس انگلیسی، لورنس فولر، اولین NFT یک فیلم بلند را در بازار دارایی های دیجیتال، اپن سی راه اندازی کرد. فولر...
تقاطع NFT ها با دیفای و وب 3.0 چگونه خواهد بود؟

تقاطع NFT ها با دیفای و وب 3.0 چگونه خواهد بود؟

0
امروزه شاهد رشد انفجاری توکنیزه کردن دارایی ها هستیم، که به نوعی محرک رشد وب 3.0 و همچنین امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) محسوب می...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

ماینر (ASIC) چیست؟

ASIC مخفف «Application Specific Integrated Circuit» است. گرچه این جمله طولانی و سخت به نظر می رسد اما به طور ساده دستگاه ماینر به...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...