۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

لایحه جدید بانک مرکزی قرقیزستان ، در ارتباط با رمزارزها

بانک مرکزی قرقیزستان در راستای نظارت بر صرافی های رمزارز، قوانین جدیدی در ارتباط با حوزه اجرایی ارزهای دیجیتال وضع خواهد کرد.

به گفته مقامات ارشد بانک مرکزی قرقیزستان، لوایح قانونی با هدف مقابله با طرح های کلاهبرداری و محافظت از حقوق سرمایه گذاران و مصرف کنندگان در صنعت رمزارزها، فعالیت صرافی های ارز دیجیتال را به دقت رصد خواهد کرد.

بانک مرکزی قرقزیستان در نظر دارد برای حفظ وجهه قانونی صرافی های رمزارز، قوانین مالیاتی جدیدی را نیز تصویب و طی حکم اجرایی به نهادهای تبادل رمزارز ابلاغ کند

بانک مرکزی قرقزیستان در نظر دارد برای حفظ وجهه قانونی صرافی های رمزارز، قوانین مالیاتی جدیدی را نیز تصویب کند.

انتظار می رود تصویب قوانین نظارتی بانک مرکزی قرقیزستان شرایط آشفته بازارهای دیجیتال در این کشور را بهبود بخشیده و جایگاه پول ها و اسکناس های کاغذی را نیز در بین مردم ارتقا دهد. بانک مرکزی قرقزیستان در نظر دارد برای حفظ وجهه قانونی صرافی های رمزارز، قوانین مالیاتی جدیدی را نیز تصویب و طی حکم اجرایی به نهادهای تبادل رمزارز ابلاغ کند.

با این اوصاف انتظار می رود با توجه به خصیصه جهان شمول رمزارزها، بانک مرکزی قرقیزستان نتواند بدون ایجاد زیرساخت های مناسب فنی برای نظارت و اجرای طرح های قانونی، چندان صرافی های رمزارز را وارد چارچوب قانونی و نظارتی کند.

در بیانیه رسمی بانک مرکزی قرقیزستان تصریح شده است به دلیل ماهیت مرکز گریز صنعت رمزارزها و شرایط آشفته بازارهای مالی غیر متمرکز در این کشور، نمی توان اطلاعات دقیقی در ارتباط با نهادهای تجاری که مشمول اجرای قوانین مصوب دولتی می شوند، به دست آورد.

بانک مرکزی قرقیزستان امیدوار است با ایجاد یک چارچوب قانونی در حیطه رمزارزها، نقدینگی بازار را به صورت بهینه و کنترل شده به سمت بازارهای مالی غیر متمرکز کانالیزه و هدایت کند

پارلمان قرقیزستان طی تصویب طرح های اجرایی، قوانین مالیاتی جدیدی را در ارتباط با فعالان حیطه استخراج رمزارز وضع کرد.

در سال ۲۰۱۹ پارلمان قرقیزستان طی تصویب طرح های اجرایی، قوانین مالیاتی جدیدی را در ارتباط با فعالان حیطه استخراج رمزارز وضع کرد. سال گذشته به دلیل مصرف افسارگسیخته و خارج از عرف مزارع استخراج رمزارز، پارلمان قرقزیستان با ابلاغ حکم دستوری به مقامات ارشد دولتی از آنها خواست تعرفه های جدیدی در ارتباط با مصرف سرانه برق در نظر بگیرند.

سال گذشته به دلیل ناآرامی های مدنی و تظاهرات گسترده در قرقیزستان، لوایح قضایی پارلمان این کشور برای تصویب تعرفه های جدید مالیاتی به تعویق افتاد. انتظار می رود با ورود نهادهای دولتی به صنعت رمزارزها، بازار امور مالی غیر متمرکز در قرقیزستان تحت نظارت گسترده نهادهای حکومتی و قضایی قرار بگیرند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید