۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

مکزیک ناگزیر از عرضه پزو دیجیتال

به عقیده کارشناس امور مالی بانک مرکزی مکزیک، این کشور در رویارویی با روندهای نوین مجبور خواهد شد در بلند یا میان مدت پزو دیجیتال عرضه کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کریپتونیوز، به گفته کارشناس امور مالی، بانک مرکزی مکزیک ( Bexico) احتمالا مجبور شود یک ارز دیجیتال عرضه کند.

سرژیو کورسزین اقتصاد دان ارشد موسسه «سیتی بانامکس» (زیر مجموعه گروه مالی سیتی) در مصاحبه ای با اینسایدر این ادعا را بیان کرد، او مدعی است که رویدادهای جهانی، بانک مرکزی مکزیک را وادار به این امر می کند.

Bexico تاکنون هیچ واکنشی درخصوص ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط بانک های مرکزی نشان نداده و کورسزین معتقد است اگر سیستم پرداخت این کشور مورد حمله قرار گیرد و یا به دلیل صدور رمزارز در سایر کشور، مکزیک نیزمجبور خواهد شد چنین ارزی را صادر کند، اگر صدور رمزارز توسط بانک های مرکزی تراکنش ها را تسهیل کند، Bexico در صورت بی توجهی در وضعیت نامناسبی قرار می گیرد.

کورسزین همچنین گزارشی درباره اهمیت صدور رمزارزهای بانک مرکزی در مکزیک آماده کرده بود. به گفته او احتمال زیادی دارد نسخه دیجیتال پزو در میان یا بلند مدت عرضه شود.

وی همچنین اشاره کرده، برنامه ریزی ها برای استیبل کوین های جهانی ممکن است موجب انگیزش بانک های مرکزی سراسر دنیا برای صدور ارز دیجیتال باشد.

این کارشناس اقتصادی گفت:«یکی از دلایلی که بانک های مرکزی طی دو سال گذشته فعالیت های خود برای صدور ارز دیجیتال را افزایش داده اند، وجود رمزارزها و پروژه هایی مانند لیبرا فیس بوک است، این فناوری اکنون در حال رشد است»

او در ادامه افزوده، عدم واکنش به این امر خطرناک است و بانک های مرکزی متوجه آن شده اند. بنابراین آنها می گویند ما نمی خواهیم ارزهای رسمی فیزیکی با ارزهای خصوصی جایگزین شوند. زیرا ارزهای خصوصی مشمول قوانین نمی شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.