۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

نظرسنجی از دارندگان بیت کوین؛ علاقمندان نامطمئن

نظرسنجی منتشر شده توسط جنسیس ماینینگ نشان می دهد، اکثر سرمایه گذاران بیت کوین، به جای یک سرمایه گذاری امن مثل طلا، قدرت و پتانسیل رمزارز را انتخاب می کنند. در این میان مدعیانی هم وجود دارند که از ضرر ۵۰،۰۰۰ دلاری به ازای هر بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ مطمئن هستند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از بلاک چین نیوز، در پی بالا رفتن ارزش بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۰ و رکورد زنی آن در سال جاری، سایت های خبری و توییتر،  تمایل چشم گیر و فزاینده ای  برای پرچمداری این رمز ارز تبلیغ کرده اند؛ برخی پیش بینی می کنند در چند سال آینده قیمت بیت کوین به ۵۰ تا ۵۰۰ هزار دلار می رسد. اما یک نظرسنجی شوکه کننده نشان می دهد: “اینجوری ها هم که می گویند نیست”.

پلتفرم نهادی ماینینگ، یک نظرسنجی ای انجام داد تا میزان فعلی سرمایه گذاری در بیت کوین را بسنجد. تحقیقات بدست آمده از هزار نفر سرمایه گذار امریکایی نشان می دهد علی رغم اینکه  اکثریت مطمئن بودند که قیمت بیت کوین همچنان افزایش می یابد اما فقط ۱۷٪ از آن ها روی بیت کوین ۵۰،۰۰۰ دلاری شرط می بندد و تنها  حدود ۳.۵٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که قیمت بیت کوین می تواند تا  سال  ۲۰۳۰ به ۵۰۰۰۰برسد.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که حمایت زیادی از بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزی با دو سوم ماکزیمم قیمت به عمل می آید و می توان به عنوان یک دارایی بلند مدت نسبت دلار آمریکا روی آن حساب کرد . بیش از ۵۰ درصد جامعه آماری هم بر این نظر بودند که بیت کوین ظرف ده سال آینده، جایگزین دارایی های امنی  مثل طلا و املاک و مستغلات می شود.

در نظرسنجی آمده ::

“اگر سیستم های اقتصادی قدیمی سقوط کنند یا دچار شوک شوند ، رمزارز به عنوان یک محافظ در برابر از دست رفتن دارایی های شخصی عمل می کند.”

علاقه داریم، ولی به سودش مطمئن نیستیم!

بررسی جنسیسیک تناقض را نشان می دهد؛ این که اکثر افراد علاقه ی  سرسام آوری به  بیت کوین دارند  ، اما فقط  ۱۷ درصد پیش بینی می کنند که  تا سال ۲۰۳۰ بیت کوین به ۵۰ هزار دلار می رسد، یافته ها نشان می دهد که به طور کلی پاسخ دهندگان این نظر سنجی ، اعتقادی به رکورد زنی دوباره سود ۱۶۰ درصدی بیت کوین در ده سال آینده  ندارند – این نتایج  در حالی بدست آمده که بیت کوین در چند ماه گذشته افزایش درصدی نسبتا یکسانی داشته است.

برآورد قیمت بیت کوین برای بیش از نیمی از شرکت کنندگان این نظرسنجی به ازای هر کوین  ۲۰ هزار دلار یا کمتر؛ برای یک سوم افراد،  ۱۰ هزار دلار یا کمتر و برای کمی بیش از ۱۰ درصد از افراد ، سقوط  قیمت بیت کوین تا حدود ۱۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۳۰ بود.

بیشتر از ۱۷ درصد افراد  پیش بینی کردند که قیمت بیت کوین در دهه آینده کاهش می یابد ، در حالی که یک ششم پاسخ دهندگان از گمانه زنی ها درباره عملکرد بلند مدت قیمت بیت کوین مطمئن نبودند.

نتایج نشان می دهد که بیش از ۳۰٪ از پاسخ دهندگان انتظار دارند که قیمت بیت کوین طی ده سال آینده به دلیل فشارهای قانونی و به نظر  حدود ۲۰٪ از افراد بدلیل ممنوعیت های بیش از حد دولت ها نزول یا کاهش یابد

تقریباً یک پنجم پاسخ دهندگان حدس می زنند که  رمزارز های دیگر  یا حتی ارز دیجیتال بانک مرکزی  فرمانروایی بیت کوین را به تاراج می برد و تقریباً ۱۰٪ از شرکت کنندگان فکر نمی کنند اصلا بتوان از بیت کوین در دنیای واقعی استفاده ای کرد  .

با توجه به این یافته ها، یک دهم پاسخ دهندگان علاقه مند به بیت کوین اظهار کردند که  تا سال ۲۰۳۰ ارزش بیت کوین شش برابر می شود  و نیمی از این افراد انتظار دارند قیمت بیت کوین به  بیش از ۵۰۰۰۰۰ دلار برسد. بیش از یک چهارم پاسخ دهندگان سهام دار  اظهار داشتند که ماندگاری بیت کوین به دلیل اعتماد کمرنگ به ارز فیات و سیاست مالی بانک مرکزی و همچنین یک دوره رکود اقتصادی، خواهد بود.

در حالی که این نظر سنجی  نظر  کل سرمایه گذاران جهانی بیت کوین نیست اما فراموش نکنیم که مشت نمونه خروار است و این  یافته ها می تواند شرکت کنندگان در بازار فعلی بورس تصنعی  را دچار شوک کند .

در خاتمه بنظر می رسد برخی نظرات ماورایی دارندگان بیت کوین مبنی بر صعود چندین برابری، ناشی از حس مالکیت و تعصب ناشی از آن و به دور از واقعیات جاری و بنیادی این رمزارز پر حاشیه باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...