چهارشنبه 16 آذر 1401

هنگ کنگ از فرصت توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین استفاده خواهد کرد

دولت هنگ کنگ در نظر دارد با کشور چین در راستای توسعه ارز دیجیتال یوان همکاری کند. کریستوفر هویی، وزیر خزانه داری هنگ کنگ در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد این کشور توجه ویژه ای به کاربردهای ارز دیجیتال در ایجاد درگاه های پرداخت برون مرزی و خدمات عمده فروشی دارد. 

ارز دیجیتال یوان از مدت های پیش به صورت آزمایشی در شهرهای بزرگ چین مورد استفاده قرار گرفته است. اخیراً 1.5 میلیون دلار ارز دیجیتال یوان به صورت رایگان به کیف پول الکترونیکی شهروندان شنزن چین پرداخت شد. شنزن هم مرز استراتژیک هنگ کنگ است و این اقدام نمادین می تواند آغاز عصر جدیدی در ارتباطات گسترده تکنولوژی میان چین و هنگ کنگ محسوب شود. 

هنگ کنگ از سال 2017 تحقیقات خود را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی آغاز کرده است

کشور هنگ کنگ از لحاظ اقتصادی، پایگاه مهم کشور چین در مقیاس جهانی محسوب می شود و همین موضوع نیز باعث شده است این کشور به مقصد ایده آل توزیع آزمایشی یوان دیجیتال تبدیل شود. هنگ کنگ که به عنوان مرکز اقتصادی آسیا شناخته می شود از سال 2017 تحقیقات خود را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی آغاز کرده است. 

مقامات ارشد مالی هنگ کنگ اعتقاد دارند زیرساخت های پرداخت خرده فروشی این کشور در سطح بالایی قرار دارند بنابراین ارز دیجیتال بانک مرکزی تنها در سطوح پرداخت های برون مرزی و خدمات عمده فروشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 

مقامات ارشد مالی هنگ کنگ در نظر دارند با همکاری و هم افزایی بانک مرکزی تایلند، درباره چگونگی ایجاد درگاه غیر متمرکز پرداخت های تجاری برون مرزی هم اندیشی کنند. 

وزیر خزانه داری هنگ کنگ ضمن تقدیر و تمجید از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی چین اعلام کرد ارز دیجیتال یوان می تواند با ایجاد زیرساخت های فنی برای پرداخت های برون مرزی، روابط دو جانبه هنگ کنگ و چین را مستحکم تر کند. 

شورای خدمات مالی هنگ کنگ با تشکیل یک کارگروه ویژه در نظر دارد چگونگی استفاده از ارز دیجیتال یوان را مورد بررسی قرار دهد. در صورت توافق چین بر سر استفاده از ارز دیجیتال یوان در خارج از مرزهای این کشور می توان انتظار داشت که کانال ارتباطی بین هنگ کنگ و چین وسعت و فراگیری بیشتری پیدا کند. 

منبع: blockchain.news

بیشتر بخوانید

مقابله با تورم افسارگسیخته با سیستم بانکی بر محور طلا

  جهان امروز با مشکلات مالی زیادی روبروست. به طوری که علیرغم تمام مشکلات متنوعی که در سراسر جهان و در جوامع مختلف وجود دارند،...

تمرکز قدرت در بازار رمزارزها و تاثیر بر قیمت‌ها

اگر به ابتدای مسیر رمزارزها که بیش از یک دهه از آغازشان گذشته است نگاه کنیم، عدم تمرکز قدرت یا همان غیرمتمرکز (decentralized) بودن...

ایلان ماسک تحت بررسی قانونی دولت فدرال آمریکا

  هم اکنون 51 درصد از گره های شبکه اتریوم مطابق با استانداردهای OFAC هستند، مطلبی که نگرانی هایی در رابطه با سانسور را...

توسعه وب 3 در خاورمیانه توسط بایننس

  مدیر مالی پلتفرم OpenSea پس از 10 ماه این شرکت را ترک کرده است.   مجموعه رستوران های زنجیره ای مکدونالد اعلام کرده است...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته