۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

شرکت های تامین برق واشنگتن نگران استخراج غیرمجاز رمزارز

شرکت های تامین برق در ایالت واشنگتن آمریکا که برق ارزانتر نسبت به دیگر ایالت ها دارد، همزمان با افزایش ارزش رمزارزها نگران استخراج غیرمجاز و فشار اضافی حاصل از آن بر شبکه برق هستند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از فایننس مگنیتز، همزمان با موج افزایش شدید قیمت رمزارزها و هجوم استخراج کنندگان به ایالت واشنگتن آمریکا، شرکت های تامین منطقه ای برق در این ایالت ماموران خود را در حالت آماده باش فوق العاده قرار داده اند.

براساس گزارشی که روزنامه سیاتل تایمز منتشر کرده، انتظار می رود ایالت واشنگتن که به دلیل وفور نیروگاه های برق آبی از برق ارزانتری برخوردار است، شاهد افزایش شدید استخراج غیرمجاز رمزارز باشد.

در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز که رمزارزها شاهد افزایش شدید قیمت بودند، ایالت واشنگتن که برق را با قیمت ۲.۳۳ سنت در هر کیلووات-ساعت عرضه می کند، با هجوم استخراج کنندگان رمزارز حتی از چین مواجه بود.

اکنون که شرکت های تامین برق ایالت واشنگتن براساس تجربه پیشین خود، هزینه این حامل انرژی را برای مصارف صنعتی دو برابر کرده است، احتمال افزایش استخراج اما بصورت غیرقانونی بسیار بالا است.

اگرچه این فرصت برای شرکت های خصوصی تامین برق به نظر سودآور می آید، اما «جان استال» مدیر شرکت برق شهرستان شلان در این ایالت گفته که مشکل تامین برق برای استخراج کنندگان این است که شرکت ها برق مورد نیاز آن ها را به شبکه اضافه می کنند، اما با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین، ناگهان استخراج کنندگان فعالیت خود را قطع می کنند.

در ایران نیز این روزها بحث استفاده ماینرها از برق عمومی در محافل خبری داغ شده است، هفته گذشته نیز شرکت توانیز درباره استخراج غیرمجاز رمزارز هشدار داد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی توانیر گفته که تاکنون ۱۶۲۰ مرکز غیرمجاز با ظرفیت حدود ۲۵۰ مگاوات شناسایی و تعطیل شده است. خبر مربوطه را میتوانید اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید