پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

ورود غول نفتی روسیه به حوزه استخراج رمزارز

شرکت «گازپروم نفت» که واحد تولیدکننده نفت غول روسی گازپروم است، در یکی از پایگاه های نفتی خود در سیبری عملیات استخراج رمزارز راه اندازی کرد.

به گزارش سکه نیوز، گازپروم نفت که سومین تولیدکننده بزرگ نفت در روسیه است، از گازهایی که به همراه نفت در منطقه خانتی «مانسییسک» استخراج می شود برای تولید برق که به فعالیت های استخراج رمزارز می فروشد، استفاده می کند.

شبکه خبری بی بی سی در گزارشی در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود استخراج رمزارزها به برق زیادی نیاز دارد و تصور می رود سیبری مکان ایده آلی برای استخراج رمزارز باشد.

سخنگوی گازپروم نفت به وب سایت کوین دسک اعلام کرد این شرکت قصد ندارد خودش رمزارز استخراج کند اما آماده است منابع انرژی خود را در اختیار ماینرها قرار دهد.

گازپروم نفت معتقد است استخراج کنندگان رمزارز می توانند یکی از مشتریان برقی باشند که از گازهای جمع آوری شده در زمان استخراج نفت تولید می شود.

«الکساندر کالمیکوف»، مدیر مرکز فناوری بلاک چین در «گازپروم نفت» به رسانه روسی «فورک لاگ» گفت: برق تولید شده از گازهای استخراج شده به همراه نفت می تواند برق مراکز دیتا و مزارع استخراج رمزارز را تامین کند. این امر استفاده از مواد خام در مناطق دوردست سیبری و قطب شمال که انتقال گازهای استخراج شده در میادین نفتی سودآور نیست را افزایش خواهد داد.

گازپروم نفت امسال فعالیت استخراج رمزارز کوچکی را به طور آزمایشی با شرکت تولیدکننده سخت افزار رایانه ای روسی «Vekus» در یکی از میادین نفتی خود در سیبری راه اندازی کرد. این تولیدکننده نفت با استفاده از گازهای استخراج شده، برق تولید می کند و آن را به قیمت پایینتر از قیمت شبکه برق به Vekus می فروشد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در داکوتای شمالی شرکت «کروسو انرژی سیستمز» فناوری و تجهیزاتی برای جمع آوری گاز در چاه ها و تبدیل آن به برق برای فعالیت هایی از جمله استخراج ارز دیجیتال طراحی کرده است.

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته