جمعه 7 مهر 1402

راه اندازی پیام رسان مبتنی بر بلاک چین توسط مایکروسافت

شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت هندی تانلا یک زیرساخت پیام رسان رمزنگاری شده در بستر بلاک چین راه اندازی کرد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، شرکت مایکروسافت و شرکت ارتباطات ابری تانلا پلتفرمز (Tanla Platforms) یک پلتفرم به عنوان سرویس مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کرده اند که هدف آن ارایه پیام رسان خصوصی تر و امن تر است.

براساس اطلاعیه ای که مایکروسافت روز پنجشنبه منتشر کرد، این شرکت مسئول توسعه و ایجاد معماری این زیرساخت پیام رسان موسوم به Wisely بوده است. مخاطبان این زیرساخت، شرکت ها، ارایه دهندگان خدمات موبایلی، تامین کنندگان محتوا و دیگران هستند.

این پلتفرم رمزنگاری شده در بستر مایکروساف آژور (Microsoft Azure) ایجاد شده که شبکه ای جهانی و امن برای ارتباطات از جمله پیام کوتاه، ایمیل و گفت و گوی متنی است.

شرکت ها می توانند از طریق یک واسط کاربری برنامه نویسی (API) که قابلیت چندکانالی داشته باشد، به این شبکه دسترسی داشته باشند.

به گفته مایکروسافت، ایجاد Wisely در بستر بلاک چین باعث فراهم شدن مشاهده پذیری کامل داده ها و وجود تنها یک منبع حقیقت برای سهامداران شده است.

پیام رسان Wisely سه گواهینامه در زمینه رمزنگاری و بلاک چین از اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا دریافت کرده است. این نرم افزار قابل تهیه از هر دو شرکت سازنده آن است.

بیشتر بخوانید

مجوز استفاده بخش خصوصی از بلاک چین در امارات

کشور امارات به فعالان بخش خصوصی اجازه استفاده از بلاک چین را می دهد. از این رو اخیراً شورای جهانی بلاک چین در این...

ایجاد بلاک چین خصوصی ریپل برای ساخت CBDC

شرکت ریپل اعلام کرد که، دفتر خصوصی جدید CBDC این شرکت با توان عملیاتی و قابلیت همکاری بالا در حال توسعه است. به گزارش سکه...

توسعه استاندارد تأیید آزمایش کووید 19 مبتنی بر بلاک چین

طبق گزارش های محلی، سنگاپور استانداردی مبتنی بر بلاک چین برای تأیید آزمایش کووید 19ایجاد کرده است. انتظار می رود با استفاده از این...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته