15/ 05/ 2021 | شنبه

|

|
| 15/ 05/ 2021 | شنبه

پیشروی تکنولوژی بلاک چین در صنعت تبلیغات و بازاریابی مدرن علیرغم محدودیت های وارد شده بر رمزارزها

علیرغم اینکه در جهان کنونی تبلیغات رکن اساسی شبکه های تکنولوژی محسوب می شوند با این اوصاف ما شاهد آن هستیم که رمزارزها در این دایره هیچ فضایی را اشغال نکرده اند.

در سال 2018، فیسبوک، توییتر و گوگل که هر یک وزنه بزرگی در جهان شبکه های جهان-گستر اطلاعات محسوب می شوند، تبلیغات رمزارز را در بستر شبکه های خود ممنوع اعلام کردند. در چین نیز به دلیل نظارت های شدید دولت مرکزی، تبلیغات مرتبط با رمزارزها و عرضه ابتدایی سکه های رمزارز ممنوع اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

ICO چیست ؟ هر آن‌چه باید درباره عرضه اولیه سکه برای جذب سرمایه

میلو مک کلاود، مدیر آژانس بازاریابی رمزارز پارادوکس می گوید اخیراً گوگل و فیسبوک با اعمال نظارت های بسیار گسترده بر محتوای تبلیغات رمزارزها این امکان را برای فعالان این حوزه فراهم کرده اند تا محصولات خود را پس از کسب مجوزهای تایید از مراجع نظارتی، در بستر این شبکه ها تبلیغ کنند.

او می گوید این اقدام بسیار مهمی برای کسب و کارهای مبتنی بر رمزارزها خواهد بود تا بتوانند در چارچوب قوانین حاکم بر شبکه های اجتماعی، خود را در جهان سرمایه مطرح کنند.

برخی از شرکت های رمزارز در چین، روسیه و کره جنوبی با همکاری یکدیگر و با طرح یک پرونده قضایی، علیه محدودیت های تبلیغاتی رمزارزها به مراجع قانونی شکایت کرده اند.

امروزه اگرچه شرایط تبلیغات رمزارز نسبت به گذشته بهتر شده است اما کماکان ما شاهد این هستیم که بسیاری از شرکت های بلاک چین نمی توانند محصولات مرتبط با رمزارز خود را به صورت عمومی تبلیغ کنند.

بلاک چین در تبلیغات

تقابل تکنولوژی بلاک چین و شبکه های رمزارز با غول های بزرگ تکنولوژی

در راستای مقابله با آثار سوءِ ناشی از محدودیت های گسترده بر تبلیغات رمزارزها، بسیاری از شرکت ها و آژانس های مستقل تبلیغاتی تلاش کرده اند با نهادینه سازی سازوکارهای خلاقانه و هدفمند تبلیغاتی، شکاف موجود در بدنه و پیکره شبکه های رمزارز را پُر کنند.

مشکل بزرگی که پیش روی بسیاری از شرکت های بلاک چین و شبکه های غیر متمرکز رمزارز قرار دارد، حلقه انحصاری غول های تکنولوژی نظیر گوگل و فیسبوک بر شبکه های اجتماعیست. این شبکه های غول پیکر با ایجاد پایگاه های گسترده نظارتی و همچنین تمرکز قدرت در حلقه اطرافیان خود، عملاً امکان هر گونه رقابت را در بازار فناوری از بین برده اند.

مشکلات بزرگ در صنعت تبلیغات

مشکلات بزرگ در صنعت تبلیغات

سیستم کنونی تبلیغات با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند. از دخالت حجم گسترده ای از افراد واسط و دلال گرفته تا حجم انبوه کلاهبرداری های مالی در صنعت تبلیغات، همگی باعث شده اند این صنعت پول ساز در گرداب بحران های در هم پیچیده گرفتار شود.

طبق داده های مرکز اطلاعات تبلیغات بین المللی، تا سال 2022، بیش از 44 میلیارد دلار در صنعت تبلیغات به دلیل کلاهبرداری و سوداگری شیادان به سرقت خواهد رفت. موضوع دیگری که از اهمیت زیادی در صنعت تبلیغات برخوردار است، موضوع شفافیت در امور مالی این صنعت است.

بسیاری از تبلیغ کنندگان و افرادی که سرمایه خود را در این صنعت به امید شناخته شدن و شهرت بیشتر از دست می دهند، چندان نسبت به چگونگی کارکرد چرخه تبلیغات آگاهی ندارند.

بیشتر بخوانید:

حتی ولادیمیر پوتین هم نتوانست نابغه دارک وب بورکوف را از زندان نجات دهد!

آنها نمی دانند که پول ایشان چگونه و در چه فرایندی توسط سیاه چال های نهادهای کلاهبردار تبلیغاتی بلعیده می شود. از همین رو شفافیت، حلقه گمشده این روزهای این صنعت پول ساز است.

از سوی دیگر ماجرا، مشکل کلان جهان کنونی صنعت تبلیغات این است که بسیاری از بستر های بزرگ تبلیغاتی نظیر گوگل و فیسبوک عملاً از گرایشات عموم مردم سوءاستفاده می کنند.

آنها با ایجاد سازوکارهای بسیار پیچیده پژوهشی سعی می کنند با بررسی تعلّقات و گرایشات عامه مردم، اطلاعات بسیار محرمانه را در اختیار نهادهای سیاسی قرار دهند، بدون اینکه حریم خصوصی افراد در این بین محلی از اعراب داشته باشد.

تکنولوژی بلاک چین در صنعت تبلیغات

تکنولوژی بلاک چین در صنعت تبلیغات

صنعت بلاک چین برخلاف رمزارزها که عملاً از این صنعت پُربازده دور افتاده اند، نقش بسزایی در پیشرفت مرزهای تبلیغات مدرن ایفا می کند. بلاک چین با حذف افراد واسط در جریان انتشار محتوای تبلیغات، افزایش شفافیت در چرخه امور مالی، و حفظ حقوق معنوی مخاطبان توانسته است بنیادهای این صنعت کهن را از نو پی ریزی کند.

امروزه بسیاری از شرکت ها و شبکه های جستجوی وب با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در محیط های تبلیغاتی خود توانسته اند بسیاری از مشکلات این صنعت را برطرف کنند.

مثلاً برخی از شرکت های بزرگ دیجیتال تصمیم گرفته اند تا بخشی از درآمدهای تبلیغاتی خود را بین کاربران تقسیم کنند تا ضمن ایجاد توازن و تعادل در صنعت تبلیغات، کفّه ترازو را با سمت احقاق عدالت عمومی مخاطبان تنظیم کنند.

بلاک چین در تبلیغات

آیا بلاک چین می تواند آینده صنعت تبلیغات را با قلم خود بنویسد؟

با وجود غول های بزرگی همچون گوگل و فیسبوک که زنجیره انحصار آنها به این زودی ها شکستنی نیست، تکنولوژی بلاک چین فضای کمی برای تاثیرگذاری در صنعت تبلیغات دارد.

با این اوصاف چشم انداز پیش رو بسیار روشن است. مثلاً اخیراً شرکت بزرگ آی بی ام با نهادهای تبلیغاتی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین تفاهم نامه همکاری امضا کرده است. این به خوبی نشان می دهد که تکنولوژی بلاک چین در مسیر پیشرفت قرار دارد. 

این اوصاف چشم انداز پیش رو بسیار روشن است. مثلاً اخیراً شرکت بزرگ آی بی ام با نهادهای تبلیغاتی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین تفاهم نامه همکاری امضا کرده است. این به خوبی نشان می دهد که تکنولوژی بلاک چین در مسیر پیشرفت قرار دارد. 

به گفته متخصصان و خبرگان بازار سرمایه، تکنولوژی بلاک چین با برخورداری از ویژگی های منحصر بفرد نظیر شفافیت بسیار بالا، غیر قابل تغییر بودن داده های ذخیره شده در بستر زنجیره های بلوکی و همچنین پرداخت های مالی مستقیم و بدون واسطه، این پتانسیل و توانایی را دارد تا صنعت تبلیغات مدرن را متحول کند.

با نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین می توان امیدوار بود که رمزارزها نیز در آینده نزدیک جایگاه ویژه ای در صنعت تبلیغات مدرن به خود اختصاص دهند.

به نظر شما آیا بلاک چین می تواند صنعت تبلیغات و بازاریابی مدرن را متحول کند؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

استخراج رمزارز یکی از دلایل افزایش مصرف برق در کشور

استخراج غیرمجاز معضلی در ایام پیک مصرف برق

0
به گفته مدیر عامل توانیر امسال با پدیده مصرف برق واحدهای غیرمجاز رمزارز ها مواجه هستیم که مشکل تأمین برق در ایام پیک مصرف...
تداوم صعود کونوس ایکس

تداوم صعود کونوس ایکس

0
به تازگی پس از یک دوره طولانی روند صعودی در همه بازارهای رمزارزی، همه ارزهای دیجیتال سقوط کردند. اما این اتفاق برای کونوس ایکس...
تصویب ضوابط ناظر رمزارزهای حاصل از استخراج داخلی

تصویب ضوابط ناظر بر چگونگی استفاده از رمزارزهای حاصل از استخراج داخلی

0
هیأت عامل بانک مرکزی ضوابط ناظر بر چگونگی استفاده از رمزارزهای حاصل از استخراج داخلی توسط واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌ برداری از وزارت...

آینده دیفای و تاثیر آن بر بانکداری سنتی چگونه خواهد بود؟

0
آینده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یکی از داغترین موضوعات مربوط به بلاک چین در سال گذشته بوده است. اما سوال اصلی این است که...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

پربازدیدترین اخبار

روش های جدید استخراج رمزارز در کشور

عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید برای کاهش فشار بر شبکه برق در فرایند استخراج ارز دیجیتال می‌توان به روش‌های دیگری نیز فکر کرد.به گزارش...

آشنایی با ارز دیجیتال اوما (UMA)

در این مطلب بر اساس اطلاعات وبسایت مرجع ارز های دیجیتال Coinmarketcap.com به معرفی ارز دیجیتال اوما می پردازیم. UMA یا Universal Market Access...

طومار جدید هواداران XRP خطاب به نامزد ریاست SEC

مدافعان XRP با ایجاد یک طومار خطاب به گری گنسلر، نامزد ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از او خواستند در صورت...

آیا پنهان‌کاری اطلاعات اقتصادی کشور قانونی است؟

بانک مرکزی علت عدم انتشار برخی آمار و اطلاعات اقتصادی از سوی این نهاد را نهی قانون اعلام کرده‌است.به گزارش تسنیم، روابط عمومی بانک...

کلاهبرداری در بازار شیشه‌ای ممکن است؟

شفاف سازی مهم ترین مزیت و هدف نهایی بازار سرمایه است اما اين بازار هم مثل هر بازار دیگری سودجویان خود را دارد و...