دوشنبه 11 مرداد 1400

وال استریت بتس چگونه کار می‌‎کند؟

نشریه اکونومیست در گزارشی که در 6 فوریه 2021 منتشر شد به نحوه عملکرد وال استریت بتس پرداخته است.

به گزارش سکه نیوز، در این گزارش آمده است که «همان طور که 4chan یک ترمینال بلومبرگ پیدا کرد»، وال استریت بتس یک فروم با 8.5 میلیون دنبال کننده در ردیت، یک سایت شبکه اجتماعی، اینگونه خود را توصیف می کند.

4chan یک سایت قدیمی است و سیاست تعدیل آن کمتر است و منجر به ایجاد بحث هایی از خنده دار تا غیرقانونی می شود.

ترمینال های بلومبرگ رایانه های گران قیمتی هستند که توسط بازرگانان حرفه ای برای دسترسی به داده های مالی مورد استفاده قرار می گیرند. توصیف آنها از خود دقیق است. دنیای گفتمان و امور مالی آنلاین طی دو هفته گذشته به طرز چشمگیری با یکدیگر برخورد کرده اند و بر عناوین اصلی تسلط یافته و ثروت اعضای خود را بالا و پایین می کنند.

این انجمن در حال حاضر به یک موضوع مطالعه تبدیل شده است. مقاله ای که در تاریخ 28 ژانویه توسط جامعه شناسان در انستیتوی فناوری جورجیا منتشر شد نتیجه گیری می کند که، علی رغم آشفتگی و توهین به نظر ناظران خارجی، برای اعضای آن، وال استریت بتس یک جامعه آنلاین واقعی و ارزشمند است.

محققان صد ها ساعت را با خواندن پست ها و مصاحبه با اعضا صرف کردند. آنها می گویند که زبان های ناپاک و سخاوتمندانه این تالار گفتمان، عمدتاً به صورت طنز، مانعی برای ورود به سیستم است و تازه واردانی که متعهد به یادگیری زبان مخصوص جامعه نیستند، به سرعت رانده می شوند. آنها همچنین به عنوان چسب اجتماعی عمل می کنند.

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، حمایت خود را از این مجمع ابراز داشته است.

بازار های مالی کانون اصلی جامعه هستند زیرا همیشه در حال تغییر هستند و دائماً مطالب جدیدی برای تفسیر ارائه می دهند. همانطور که اکونومیست به مطبوعات می پرداخت، این مجمع در حال کنار آمدن با سقوط قیمت یکی از سهام مورد علاقه خود، گیم استاپ بود.

منحط شدگان، همانطور که پیروان آن خود را صدا می زنند، از یکدیگر خواستند که دارایی خود را نفروشند و از جامعه خواستند که همچنان به صندوق های تأمینی در فروش استقراض سهام بچسبند.

کسانی که هولد میکنند «دست الماسی» و قهرمان هستند. کسانی که می فروشند «دست کاغذی» رقت انگیز هستند.

وسوسه انگیز است که وال استریت بتس و داستان گیم استاپ را به عنوان یک طغیان یک باره از گوشه های کدر اینترنت، کنار بگذارید. این یک اشتباه خواهد بود. محققان می گویند این مجمع نمونه ای از «مکان ثالث» است،

اصطلاحی در علوم اجتماعی برای مراکزی که در خانه یا محل کار نیست مثل کلیسا ها، کافه ها و آرایشگاه ها که همه نمونه هایی از دنیای فیزیکی هستند. ممکن است گیج کننده باشد، اما درک جامعه ارزش تلاش را دارد.

مطالب مرتبط:

شرکت های وال استریت تحت فشار کارمندان برای استقبال از رمزارز

بیشتر بخوانید

هاوینگ (Halving) چیست؟

میزان تولید شبکه بیت کوین هر چهار سال یک بار طی یک رویداد ویژه به نام "Halving" نصف می شود. هاوینگ در لغت نیز...

راهنمای گام به گام نحوه خرید تتر (USDT)

در این مقاله از سکه نیوز به آموزش گام به گام خرید و مبادله رمزارز پایدار (Stable coin) تتر می پردازیم و در پایان...

وب والت کونوس؛ ارسال رمزارز به روش حرفه‌ای‌ها

وب والت کونوس یک کیف پول آنلاین و تحت وب است. با استفاده از این کیف پول، کاربران قادر خواهند بود به صورت آنلاین...

آشنایی با صرافی کوین بیس (Coinbase)

کوین بیس (Coinbase) یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال 2012 در ایالات متحده تأسیس شد. در سال 2016، صرافی Coinbase نام خود...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

ارائه سود سهامداران از طریق XRP توسط غول مالی ژاپن

XRP در ژاپن جذابیت بیشتری پیدا کرده است، و در حال حاضر یکی از غول های مالی این کشور، به وسیله این ارز دیجیتال...

مطالب داغ هفته