۰۸/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۰۸/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

کارکرد بلاک چین در کسب و کارهای تجاری

مدیر سئو هدرا: کوپن های فروشگاهی بزرگترین نمونه از کارکرد بلاک چین در کسب و کارهای تجاری است

مدیر سئو شرکت هدرا، اخیراً در مصاحبه خود اعلام کرد نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در کسب و کارهای تجاری نوید یک آینده ای روشن می دهد و کوپن های فروشگاهی بزرگترین نمونه از بلاک چین در کسب و کار تجاری است.

نظیر بلاک چین های عمومی، راهکارهای مبتنی بر ارتقای کسب و کارهای تجاری، یک روش ممتاز برای همکاری افراد مشغول در یک اکوسیستم تجاری است. وقتی که از مدیر سئو هدرا درباره یک نمونه از کارکرد بلاک چین در کسب و کارهای تجاری پرسیده شد، او به کوپن های فروشگاهی اشاره کرد.

کوپن های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

کوپن های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین

دیوان اداری کوپن آمریکا (Coupon Bureau)، یک شرکت و نهاد غیرانتفاعی است که مدیر سئو هدرا از آن به عنوان “قلب صنعت کوپن در آمریکا” نام می برد. او همچنین توضیح داد که دیوان ادارای کوپن یک پایگاه داده مرکزی برای تمامی شرکت ها ایجاد کرده است. اطلاعات فروشگاه های خرده فروشی و تولیدکنندگان کالا در این پایگاه داده مرکزی ثبت می شود.

او گفت: “مصرف کنندگان وقتی به یک فروشگاه مراجعه می کنند، یک کوپن همراه خود دارند. آنها از این کوپن در سیستم فروش استفاده می کنند. تراکنش حاصل، مستقیم و طی دریافت تاییدیه نهایی، به دیوان اداری کوپن ارسال می شود.”

دیوان اداری سپس با ایجاد راهکارها و سازوکارهای ویژه، تلاش می کند اجازه ندهد کوپن دوباره مورد استفاده قرار گیرد. این سیستم به گفته مدیر سئو هدرا دو مزیت دارد.

مزیت های سیستم های دیجیتال کوپن

اولین مزیت این سیستم، تحلیل مصرف کنندگان است، زیرا سیستم های دیجیتال کوپن این امکان را برای تولیدکنندگان ایجاد میکنند تا با تحلیل نوع خرید مصرف کنندگان، به تحلیل واقع گرایانه تری از نیاز مصرف کنندگان برسند. سالیانه ۲۵۰ میلیون کوپن در آمریکا صادر می شود.

دومین مزیت این سیستم این است که دیوان اداری کوپن با ایجاد یکپارچگی در صنعت تجاری آمریکا، عملاً بسیاری از شرکت ها را در زیرمجموعه خود قرار داده است. البته مدیر سئو هدرا اعلام کرد که اعتماد در این راستا نقش کلیدی بازی می کند و بسیاری از صنایع حس اعتماد پذیری چندانی نسبت به دیوان اداری کوپن ندارند.

از دیدگاه مدیر سئو هدرا، شرکت های عمومی چندان پذیرای بلاک چین های عمومی نیستند زیرا در این نوع بلاک چین، در نهایت مسئولیتی متوجه هیچ شخص حقوقی و حقیقی نیست. زمان های طولانی و درازآهنگی ست که شرکت ها عادت کرده اند برای حفاظت از امنیت و دارایی خود، روش های متمرکز و امن انتقال داده را انتخاب کنند.

مدیر سئو هدرا باور دارد شرکت ها برای حفظ کارایی خود در آینده مایل هستند در صورت عدم کارایی شرکت، بخش های مختلف پاسخگوی شرایط ایجاد شده باشند، اما رمزارزها در این حیطه هیچ مسئولیتی را متقبل نمی شوند.

شرکت هدرا تلاش کرده است مدل های مبتنی بر اصول متمرکز و قابل اعتماد شبکه عمومی جهانی ایجاد کند و از این جهت نگرانی های کاربران را تا حد امکان کاهش دهد. 

اخبار رمزارز و بلاک چین | سکه نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

داوس ۲۰۲۱؛ سازو کار جهانی سازی باید تغییر کند

فردا اجلاس داوس برگزار می شود و با توجه به شرایط  فعلی جهان رهبران، دولت ها و کسب وکارها امیدوارند همه گیری ویروس کرونا...

معرفی شرکت‌های خطرناک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی توسط SEC

کمیسون بورس و اوراق بهادار  ایالات متحده (SEC) یک لیست از تعدادی شرکت های رمزارز ثبت نشده منتشر کرده که سرمایه گذاران بین المللی...

ورود ارزهای دیجیتال به گردهمایی اقتصاد جهانی

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، گردهمایی اقتصاد جهانی یعنی اجلاس «داوس» شامل دو جلسه مجزا برای بررسی ارز های دیجیتال...

رقابت کارگذاران بزرگ ژاپنی با صرافی های ارز دیجیتال

بزرگترین کارگذاران ژاپن به دنبال رقابت با صرافی های ارز دیجیتال برای به دست آوردن سود بیشتر در بازار دارایی های دیجیتال هستند. به گزارش...

فورک جدید بیت کوین چه ویژگی‌های دارد و مدیران آن چه کسانی هستند؟

تیم «بیت کوین اولتیماتوم» (BTCU) انتخاب یکی از چهره های برجسته در زمینه بلاک چین را به عنوان مدیر عامل این فورک اعلام کرد. به...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید