پنج‌شنبه 31 خرداد 1403

کاهش بهای نفت خام با گسترش محدودیت های کرونایی در آسیا

قیمت نفت در روز دوشنبه کاهش یافت، زیرا بهبود شبکه اصلی خط لوله ایالات متحده نگرانی در مورد عرضه را کاهش داد و موج جدیدی از محدودیت های کرونایی در آسیا به ترس از تقاضای کمتر دامن زد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، کمبود بنزین که ساحل شرقی ایالات متحده را آزار داده است روز یکشنبه به آرامی کاهش یافت و 1000 ایستگاه دیگر سوخت دریافت کردند، زیرا سیستم خط لوله 8900 کیلومتری کلنیال از یک حمله سایبری مخرب بهبود یافت.

معاملات آتی نفت خام برنت تا ساعت 00:36 به وقت گرینویچ 8 سنت یا 0.1 درصد کاهش یافت و به 68.63 دلار در هر بشکه رسید و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 7 سنت یا 0.1 درصد کاهش به 65.30 دلار رسید.

این دو قرارداد در روز جمعه تقریباً 2.5 درصد افزایش یافته بودند و هفته گذشته موفق به ثبت سود ناچیزی شدند که سومین افزایش هفتگی متوالی بود.

کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد در کارگزاری کالای فوجیتیمو، گفت: «قیمت نفت تحت فشار قرار دارد زیرا ویروس کرونا از هند به سایر مناطق آسیا در حال گسترش است، که نگرانی ها را در مورد کاهش سرعت بهبود تقاضای سوخت را افزایش می دهد.»

وی گفت: «ما انتظار داریم قیمت برنت در این هفته در محدوده معاملات باقی بماند، با حمایت در حدود 63 دلار در هر بشكه.»

سرمایه گذاران در مورد نگرانی از انتشار گونه های جهش یافته ویروس کرونا که برای اولین بار در هند شناسایی شد و در حال گسترش به سایر کشورها است، محتاط بودند.

برخی از ایالت های هند روز یکشنبه گفتند که محدودیت های کرونایی را برای کمک به مهار بیماری افزایش می دهند، که منجر به مرگ بیش از 270،000 نفر در کشور شده است.

سنگاپور بیشتر مدارس را از روز چهارشنبه تعطیل می کند، در حالی که بیشترین تعداد مبتلا به ویروس کرونا را طی ماه های گذشته اعلام کرده است، و همچنین ژاپن وضعیت اضطراری را در سه استان دیگر که تحت تأثیر ویروس قرار دارند اعلام کرده است.

در همین حال، شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز روز جمعه گفت، شرکت های انرژی ایالات متحده برای سومین هفته متوالی به تعداد سکوهای نفت و گاز طبیعی اضافه کردند زیرا قیمت بالاتر نفت خام باعث شد بسیاری از حفارها به چاه بازگردند.

کد خبر: 1400022704MGMCMF

مطالب مرتبط:

ورود غول نفتی روسیه به حوزه استخراج رمزارز

شرکت نفتی روسیه مزرعه استخراج بیت‌کوین ایجاد کرد

شرکت نفتی شل روی استارتاپ مبتنی بر بلاک چین سرمایه گذاری کرد

استفاده شرکت نفتی بزرگ روسیه از بلاک چین برای سوخت گیری هواپیما

بیشتر بخوانید

کاهش بهای نفت خام با احتمال بازگشت عرضه ایران

پس از آنکه دیپلمات ها از پیشرفت در مذاکرات با ایران سخن گفتند، که می تواند باعث افزایش عرضه نفت خام شود، قیمت نفت...

کاهش بهای نفت خام با افزایش موارد کووید در آسیا

به دلیل افزایش نگرانی از کاهش تقاضا ناشی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آسیا، و ترس از رشد تورم و احتمال...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

کاهش بهای نفت خام با احتمال بازگشت عرضه ایران

پس از آنکه دیپلمات ها از پیشرفت در مذاکرات با ایران سخن گفتند، که می تواند باعث افزایش عرضه نفت خام شود، قیمت نفت...

مطالب داغ هفته