یکشنبه 31 تیر 1403

تداوم کاهش قیمت نفت خام با وخامت اوضاع در هند

پس از کاهش 3 درصدی در روز قبل، قیمت نفت در روز جمعه نیز کاهش یافت، زیرا شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند مصرف کننده بزرگ نفت خام همچنان بالا بود، و خط لوله اصلی انتقال سوخت در ایالات متحده پس از توقف به دلیل حمله سایبری فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش سکه نیوز به نقل از رویترز، معاملات آتی نفت خام برنت با 35 سنت یا 0.5 درصد کاهش به 66.70 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 28 سنت یا 0.4 درصد کاهش به 63.54 دلار در هر بشکه رسید.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA ، گفت: « داستان تقاضای نفت خام برای نیمه دوم سال همچنان خوب است و باید مانع از افت قابل توجه قیمت نفت شود.»

قیمت ها تحت فشار قرار گرفتند، زیرا افزایش گسترده قیمت کالاها، کمبود نیروی کار و داده های بسیار شدیدتر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در این هفته باعث نگرانی های تورمی مبنی بر این شد که ممکن است فدرال رزرو مجبور به افزایش نرخ بهره شود. نرخ ها به طور معمول شاخص دلار آمریکا را افزایش می دهد، که به نوبه خود قیمت نفت را تحت فشار قرار می دهد زیرا باعث می شود نفت خام برای دارندگان ارزهای دیگر گران تر شود.

روز پنجشنبه هند برای دومین روز متوالی بیش از 4000 مرگ ناشی از ویروس کرونا را ثبت کرد در حالی که شمار مبتلایان در زیر 400000 نفر قرار داشت، و کارشناسان مطمئن نیستند که چه زمانی این تعداد به اوج خود می رسد.

در ایالات متحده، رئیس جمهور جو بایدن، به رانندگان اطمینان داد كه تا آخر هفته تأمین سوخت باید به حالت عادی برگردد، حتی با اینکه تقریباً یك هفته پس از حمله سایبری به خط لوله کلیدی انتقال سوخت کشور، بنزین در سراسر ایستگاه های سوخت رسانی جنوب شرقی تمام شده است. خط لوله کلنیال اواخر روز پنجشنبه گفت که کل سیستم خط لوله خود را مجدداً راه اندازی کرده و تحویل سوخت را در تمام بازارهای خود آغاز کرده است.

کد خبر: 1400022402MGMCMF

مطالب مرتبط:

ورود غول نفتی روسیه به حوزه استخراج رمزارز

شرکت نفتی روسیه مزرعه استخراج بیت‌کوین ایجاد کرد

شرکت نفتی شل روی استارتاپ مبتنی بر بلاک چین سرمایه گذاری کرد

استفاده شرکت نفتی بزرگ روسیه از بلاک چین برای سوخت گیری هواپیما

بیشتر بخوانید

کاهش بهای نفت خام با احتمال بازگشت عرضه ایران

پس از آنکه دیپلمات ها از پیشرفت در مذاکرات با ایران سخن گفتند، که می تواند باعث افزایش عرضه نفت خام شود، قیمت نفت...

کاهش بهای نفت خام با افزایش موارد کووید در آسیا

به دلیل افزایش نگرانی از کاهش تقاضا ناشی از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آسیا، و ترس از رشد تورم و احتمال...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

کاهش بهای نفت خام با احتمال بازگشت عرضه ایران

پس از آنکه دیپلمات ها از پیشرفت در مذاکرات با ایران سخن گفتند، که می تواند باعث افزایش عرضه نفت خام شود، قیمت نفت...

مطالب داغ هفته