۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

اظهار نگرانی گزینه بایدن برای وزارت خزانه داری از جرم های مرتبط با رمزارز

گزینه جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای وزارت خزانه داری در جلسه تاییدش در سنا گفت که جرم های مرتبط با رمزارز موجب نگرانی ویژه است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از دیکریپت، «جَنت یلن» گزینه بایدن برای وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه در جلسه بررسی صلاحیت او در سنای آمریکا درباره جرم های مرتبط با رمزارزها ابراز نگرانی کرد.

یلن گفت که رمزارزها به خاطر نقشی که در تسهیل فعالیت های مجرمانه دارند موجب «نگرانی ویژه» هستند و او قصد دارد در سمت جدیدش از نزدیک این حوزه را زیر نظر داشته باشد.

او در پاسخ به پرسش یکی از سناتورها مبنی بر اینکه برنامه اش برای جرم های مرتبط با رمزارز، به ویژه تامین مالی تروریسم، چیست، گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که روش هایمان برای برخورد با این مسائل، مثل تامین مالی فناورانه تروریسم، همگام با تغییر فنی تغییر می کند.

یلن افزود: رمزارزها موجب نگرانی ویژه هستند. به گمان من موارد بسیاری از استفاده آن ها، دست کم به صورت تراکنش، اساسا برای تامین مالی غیرقانونی بوده است… ما به جد باید راه هایی را برای مقابله با چنین استفاده ای بررسی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که از طریق چنین کانال هایی پولشویی صورت نمی گیرد.

یلن که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ رئیس بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) بود، منتقد رمزارزها به ویژه بیت کوین بوده است. او در رویدادی در سال ۲۰۱۸ گفت: من آشکارا می گویم که طرفدار [رمزارزها] نیستم.

به نوشته دیکریپت، داده های جدیدی که از سوی شرکت تحلیل بلاک چین چینالیسیس (Chainalysis) منتشر شده، حاکی است تنها ۲.۱ درصد از کل فعالیت های رمزارزی سال ۲۰۱۹ مربوط به فعالیت های مجرمانه بوده است.

این شرکت همچنین گفته است که این آمار در سال ۲۰۲۰ به ۰.۳۴ درصد کاهش یافته و در عین حال هشدار داده که این ارزیابی محتاطانه بوده و با کشف کلاهبرداری ها و جرم های جدید آمار دقیق تری به دست خواهد آمد.

این اظهارات یلن نشان می دهد آن دسته از طرفداران رمزارز که انتظار رویکردی دوستانه تر نسبت به بیت کوین ازسوی وزارت خزانه داری آمریکا داشتند، باید بیشتر صبر کنند.

آیا می دانید بلاک چین چیست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...