یکشنبه 27 خرداد 1403

نرخ هش شبکه بیت کوین رکورد جدیدی ثبت کرد

نرخ هش شبکه بیت کوین، معیاری برای تعیین کل قدرت محاسباتی این شبکه است و نشان می‌دهد که افراد چقدر به استفاده از این شبکه و استخراج بیت کوین علاقه‌مند هستند. با افزایش شدید قیمت بیت کوین، می‌بینیم که نرخ هش شبکه افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.

نرخ هش (hashrate) بیت کوین این هفته رکورد جدیدی ثبت کرد. این نرخ نشان‌دهنده کل قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین است.

با افزایش قیمت بیت کوین، علاقه افراد به استخراج آن نیز بیشتر شده و به همین دلیل نرخ هش این شبکه افزایشی ناگهانی را تجربه کرده است.

جدیدترین داده‌هایی که طبق اخبار رمزارز در اختیار داریم، متعلق به چهارشنبه این هفته است که نشان می‌دهد نرخ هش به 65.19 تریلیون هش در ثانیه (Th/s) رسیده است.

نرخ هش شبکه بیت کوین رکورد جدیدی ثبت کرد

به گفته مکس کایزر (Max Keiser) مجری برنامه «گزارش کایزر» که یکی از تحلیل‌گران برجسته بیت کوین است، «نرخ هش، معمولاً عاملی برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین است».

آخرین رکوردی که در این زمینه ثبت شده بود، مربوط به سپتامبر سال 2018 است که حدود 60 تریلیون هش بر ثانیه بود اما مدتی بعد از آن زمان، بیت کوین وارد بازار نزولی شد.

شایان ذکر است که معیارها و سنجه های مختلفی وجود دارند که می‌توانند برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار گیرند و نرخ هش فقط یکی از آن‌هاست.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

بیت بوی کریپتو: آماده پایان رشد قیمت بیت‌کوین باشید

تحلیلگر و تریدر رمزارز، بن آرمسترانگ پس از افزایش قیمت های اخیر بیت کوین اعلام کرده است که معامله گران باید آماده پایان روند...

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

شباهت رمزارزها و بانک ها: سقوط بیت کوین به 4،000 دلار

اقتصاد مدرن بر مبنای بانک ها است. سرتاسر دنیا در کشورهای مختلف هزاران هزار بانک وجود دارند و چرخ های اقتصاد جهانی را به...

مطالب داغ هفته