پنج‌شنبه 20 بهمن 1401

بلاک چین Waves با امکان پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های توزیع شده ارتقا یافت

استارتاپ Waves که در دسامبر ماه گذشته موفق به جذب سرمایه 120 میلیون دلاری شده بود، اکنون اعلام کرده پلتفرم خود را ارتقا خواهد داد تا برنامه‌نویس‌ها، تمام ابزارهای لازم برای پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های توزیع شده روی این پلتفرم را در اختیار داشته باشند.

استارتاپ Waves با ارتقا دادن بلاک چین خود، امکان اجرا شدن اپلیکیشن‌های توزیع شده (aApps) روی این پلتفرم را فراهم کرده است. این خبر روز گذشته از طریق وبلاگ این شرکت اعلام شد. 

این شرکت به روز رسانی مهمی در بلاک چین خود ایجاد کرده که Waves Node 1.0 نامیده می‌شود و در کنار آن مین‌نت (mainnet) شبکه RIDE را منتشر کرده که گفته می‌شود امکان پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های توزیع شده روی Waves را فراهم می‌کند. 

کلیک کنید و جدیدترین اخبار بلاک چین را بخوانید

این شرکت ادعا کرده که توابع ریاضی RIDE به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند محاسباتی را روی بلاک چین انجام دهند که برای کاربردهایی مثل پیاده‌سازی استیبل کوین‌های الگوریتمی لازم هستند. 

ساشا ایوانف، بنیان‌گذار و مدیر عامل Waves در این رابطه گفته است: 

«من واقعاً معتقدم که یکی از موانع اصلی برای توسعه اپلیکیشن‌های توزیع شده روی پلتفرم‌های موجود این است که هزینه نهایی تراکنش‌ها قابل پیش‌بینی نیست ولی در بلاک چین ما، تمام هزینه‌ها ثابت و غیرقابل تغییر هستند. اکوسیستم Waves در حال حاضر تمام عناصر لازم برای توسعه اپلیکیشن‌های توزیع شده را دارد: مخزن توزیع شده، امکان ایجاد اوراکل، توکن‌سازی برای دارایی‌هایی ملموس و غیرملموس و اکنون امکان توسعه برنامه‌های توزیع شده کامل.» 

علاوه بر آن، Waves راهکاری جایگزین برای REST API ارائه کرده است که زمان توسعه را کاهش می‌دهد. زمانی که این به روز رسانی اجرا شود، امکان صدور توکن‌های non-fungible روی بلاک چین Wave وجود خواهد داشت. 

آنطور که در اخبار بلاک چین داشتیم، Wave توانسته 120 میلیون دلار سرمایه برای پروژه جدید خود به نام Vostok جذب کند. این محصول به پلتفرم Waves امکان توسعه فناوری‌هایی مثل هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین را می‌دهد تا بتوانند وب را به بستری واقعا توزیع شده تبدیل کنند. 

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

هشدار به صنعت رمزارز برای جلوگیری از سرقت 16 میلیارد دلار

کلاهبرداری های رمزارزی نه تنها روی سرمایه گذاران تاثیر می گذارد، بلکه اعتبار این صنعت زیر سوال برده و پیشرفت آن را متوقف می...

فورک جدید بیت کوین چه ویژگی‌های دارد و مدیران آن چه کسانی هستند؟

تیم «بیت کوین اولتیماتوم» (BTCU) انتخاب یکی از چهره های برجسته در زمینه بلاک چین را به عنوان مدیر عامل این فورک اعلام کرد. به...

لایحه ایجاد دفتر بلاک چین در دولت آمریکا

لایحه ای به کمیته انرژی و بازرگانی مجلس آمریکا ارائه شده تا دفتری برای هماهنگی کاربردهای فناوری بلاک چین در دولت این کشور تاسیس...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته