۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

توسعه بلاک چین در مالزی با حمایت دولت چین

دولت چین در راستای سرمایه‌گذاری‌های خود در کشورهای منطقه، سرمایه زیادی برای توسعه بلاک چین در مالزی و ساخت شهری مبتنی بر این فناوری صرف خواهد کرد.

گفته می‌شود که دولت چین از ساخته شدن «شهر بلاک‌چین» در تنگه ملاکا مالزی که اهمیت استراتژیک دارد، حمایت می‌کند.

یک شرکت ساخت و مهندسی چینی به نام Wuyi و شبکه سرمایه‌گذاری SWT International به طور مشترک این پروژه مورد حمایت دولت چین را با هدف توسعه شهر مالاکا و تبدیل کردن آن به یک شهر بلاک‌چینی آغاز کرده‌اند. بنیانگذاران این پروژه در حال برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌ای معادل ۵۰۰ میلیون رینگیت مالزی (۱۲۰ میلیون دلار) در مرحله اولیه هستند.

براساس بیانیه منتشر شده، کل زیرساخت این شهر براساس فناوری بلاک چین ساخته خواهد شد که پلتفرمی اختصاصی به نام DMI و کوین خود به نام DMI coin را عرضه خواهد کرد. از DMI برای پرداخت خدمات دولتی داخل شهر استفاده خواهد شد و این شهر یک صرافی خواهد داشت که گردشگران را قادر خواهد ساخت تا واحد پول فیات خود به DMI coin تبدیل کند.

لیم کنگ کای، مدیرعامل این پروژه، اظهار داشته است:

«شرکت ما از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کند و آن‌ها را با صنعت سنتی ادغام می‌کند تا مالزی را مقصد جذابی برای گردشگری جهانی تبدیل کند. ما مجوز دولت برای اصلاح این سرزمین را داریم و طرح‌های بزرگی برای این منطقه آماده کرده‌ایم».

چین در حال گسترش حضور خود در منطقه اقیانوس آرام از طریق سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌ها و شهرداری‌ها است. بنا بر گزارش‌ها، طی ۷ سال گذشته، چین ۶ میلیارد دلار وام و کمک‌های دیگری به بندر مورسبی در گینه نو انجام داده است و مشتاق بهره‌برداری از گاز طبیعی، مواد معدنی و منابع چوبی آن منطقه است.

ژوئن گذشته، کره‌جنوبی طرح‌هایی را برای راه‌اندازی یک مرکز بلاک‌چین در شهر بوسان ارائه کرد که از مدل‌های انجمن بلاک‌چین و رمزارز سوئیس الهام گرفته شود. رئیس انجمن هم‌گرایی اقتصادی ICT کره ادعا کرده است: «ما باید مانند Crypto Valley در سوئد روی رمزارزها تمرکز کنیم.

در ماه فوریه، شهر مستقل Liberstad در نروژ یک رمزارز بومی را به عنوان ارز رسمی خود انتخاب کرد. این شهر خصوصی در سال ۲۰۱۵ به عنوان بخشی از پروژه Libertania تاسیس شد که مقررات دولتی و مالیاتی را رعایت نمی‌کند. گزارشی از سوی شرکت داده‌های بین‌المللی (IDC) نشان می‌دهد که انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری روی فناوری شهر هوشمند تا سال ۲۰۲۱ به ۱۳۵ میلیارد دلار افزایش یابد.

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید