۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

حذف بیت فینکس از محاسبات صرافی‌ها در CoinMarketCap

در ادامه ماجراهایی که برای  بیت فینکس پیش آمده است، اکنون CoinMarketCap تصمیم به حذف بیت فینکس از پلتفرم خود کرده است. به این دلیل که قیمت‌های این صرافی با نرمال جهانی فاصله زیادی دارند.

یک هفته پس از مشکلات عجیبی که برای شرکت iFinex، صاحب و گرداننده بیت فینکس و تتر رخ داد، CoinMarketCap تصمیم گرفت بیت فینکس را داده‌های مورد استفاده خود برای محاسبه قیمت‌ها حذف کند.

ماه گذشته، گزارشی توسط TIE فاش کرد که تقریبا ۶۰ درصد از ۱۰۰ صرافی برتر دنیا، داده‌هایی دروغین در مورد تراکنش‌های خود منتشر می‌کنند. به دنبال این گزارش، CoinMarketCap اعلام کرد که طرحی به نام «اتحاد مسئولیت‌پذیری و شفافیت داده» (DATA) را کلید زده است تا بتواند «شفافیت داده‌های گزارش شده توسط پروژه‌های مختلف در فضای رمزارز را افزایش دهد».

بر اساس این اقدام، صرافی‌های مختلف ۴۵ روز زمان داشتند تا اطلاعات تراکنش‌های انجام شده روی پلتفرمشان را به صورت بی‌درنگ در اختیار CoinMarketCap قرار دهند.

با این وجود، به خاطر اضافه قیمت ۳۰۰ دلاری بیت فینکس، CoinMarketCap تصمیم گرفت آن را از محاسبات خود حذف کند. این پلتفرم که داده‌های بازار رمزارزها را ردیابی می‌کند، در گذشته نیز شرکت‌های دیگری مثل Bithump، Coinone و Korbit را به خاطر «تفاوت بسیار زیاد قیمت‌هایشان با نرمال جهانی و محدود بودن فرصت آربیتراژ آن‌ها» حذف کرده است.

در حال حاضر قیمت بیت‌کوین در بیت فینکس ۶۰۶۵ دلار است ولی Coinbase، Bitstamp و باینانس آن را ۵۷۳۵ دلار اعلام می‌کنند.

از زمانی که دادستان کل نیویورک اعلام کرد که پرونده‌ای علیه شرکت مادر بیت فینکس تشکیل داده است، حجم خرید و فروش در این صرافی به شدت کاهش پیدا کرده است و افراد زیادی از آن خارج شده‌اند.

تحقیقات دفتر دادستانی نشان می‌دهد که این شرکت سعی کرده ضرری ۸۵۰ دلاری را از سرمایه‌‌گذاران خود مخفی کند. طبق حکم دادگاه، هر گونه هزینه‌کرد پشتوانه‌های مالی تتر ممنوع شده است تا تحقیقات روند خود را طی کنند.

به نظر می‌رسد دارندگان تتر، توکن‌های خود را با بیت‌کوین، اتر یا استیبل کوین‌های دیگری معاوضه کرده‌اند و از این صرافی خارج شده‌اند. شاید همین موضوع باعث افزایش قیمت دیگر کوین‌ها از این پلتفرم باشد که در نهایت باعث حذف آن از CoinMarketCap شد.

منبع : cryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.