۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

استفاده فراگیر قرارداد هوشمند و رمزارز اجتناب‌ناپذیر است

یکی از عالی‌رتبه‌ترین وکلای انگلیس گفته است که استفاده فراگیر قرارداد هوشمند و رمزارز اجتناب‌ناپذیر است و بنابراین باید به دنبال ایجاد راه‌کارهای قانونی برای آن‌ها بود.

یکی از عالی‌رتبه‌ترین وکلای انگلیس گفته است که استفاده فراگیر قرارداد هوشمند و رمزارز اجتناب‌ناپذیر است ولی باید قوانین کافی و مناسب در این زمینه وضع شود.  

جفری واس، رئیس دادگاه عالی انگلستان در سخنرانی خود برای دانشجویان حقوق دانشگاه لیورپول و اعضای انجمن وکلای دادگستری شمالی، در مورد قراردادهای هوشمند و رمزارزها صحبت کرد.

او سخنرانی خود را با این جمله شروع کرد:

«اولین نکته‌ای که می‌خواهم به آن بپردازم این است که چرا قراردادهای هوشمند هنوز فراگیر نشده‌اند. چند سالی است که در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم ولی به نظر می‌رسد قرار نیست هیچ‌وقت به واقعیت تبدیل شوند.»

واس قبلاً نشان داده بود که طرفدار اصلاحات مبتنی بر فناوری در سیستم حقوقی انگلستان است. او در یکی از سخنرانی‌های خود در سال ۲۰۱۸ گفته بود سیستم حقوقی این کشور چاره‌ای جز کنار آمدن با فناوری ندارد. او در این سخنرانی هم بر همین نکته تأکید کرد.

وی اظهار داشت:

«بنابراین باید به دنبال شناسایی و در صورت لزوم رفع موانع قانونی برای استفاده از قراردادهای هوشمند باشیم. ما باید سعی کنیم از ایجاد نظامی حقوقی که باعث محدود شدن کاربرد فناوری‌های جدید می‌شود، پرهیز کنیم.»

واس در مورد رمزارز نیز چنین نظری دارد و اینگونه پیش‌بینی می‌کند:

«تا به امروز، عدم قطعیت همراه با استفاده از رمزارزها و دارایی‌های رمزی تا حدی به عنوان مانع ورود عمل کرده است ولی شکی نیست که به زودی این مانع برداشته خواهد شد.

طبق گزارش Cointelegraph انگلستان در زمینه رمزارزها در مرحله خاصی از تحول قرار دارد. قانون‌گذارها و کسب‌‌وکارها با هم مشکلات متعددی پیدا کرده‌اند و رویکردهای یکدیگر را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

در همین حین، نظرسنجی‌های نشان می‌دهد که رمزارزها در میان مردم انگلیس محبوبیت بیشتری گرفته‌اند.

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.