جمعه 1 تیر 1403

استفاده فراگیر قرارداد هوشمند و رمزارز اجتناب‌ناپذیر است

یکی از عالی‌رتبه‌ترین وکلای انگلیس گفته است که استفاده فراگیر قرارداد هوشمند و رمزارز اجتناب‌ناپذیر است و بنابراین باید به دنبال ایجاد راه‌کارهای قانونی برای آن‌ها بود.

یکی از عالی‌رتبه‌ترین وکلای انگلیس گفته است که استفاده فراگیر قرارداد هوشمند و رمزارز اجتناب‌ناپذیر است ولی باید قوانین کافی و مناسب در این زمینه وضع شود.  

جفری واس، رئیس دادگاه عالی انگلستان در سخنرانی خود برای دانشجویان حقوق دانشگاه لیورپول و اعضای انجمن وکلای دادگستری شمالی، در مورد قراردادهای هوشمند و رمزارزها صحبت کرد.

او سخنرانی خود را با این جمله شروع کرد:

«اولین نکته‌ای که می‌خواهم به آن بپردازم این است که چرا قراردادهای هوشمند هنوز فراگیر نشده‌اند. چند سالی است که در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم ولی به نظر می‌رسد قرار نیست هیچ‌وقت به واقعیت تبدیل شوند.»

واس قبلاً نشان داده بود که طرفدار اصلاحات مبتنی بر فناوری در سیستم حقوقی انگلستان است. او در یکی از سخنرانی‌های خود در سال 2018 گفته بود سیستم حقوقی این کشور چاره‌ای جز کنار آمدن با فناوری ندارد. او در این سخنرانی هم بر همین نکته تأکید کرد.

وی اظهار داشت:

«بنابراین باید به دنبال شناسایی و در صورت لزوم رفع موانع قانونی برای استفاده از قراردادهای هوشمند باشیم. ما باید سعی کنیم از ایجاد نظامی حقوقی که باعث محدود شدن کاربرد فناوری‌های جدید می‌شود، پرهیز کنیم.»

واس در مورد رمزارز نیز چنین نظری دارد و اینگونه پیش‌بینی می‌کند:

«تا به امروز، عدم قطعیت همراه با استفاده از رمزارزها و دارایی‌های رمزی تا حدی به عنوان مانع ورود عمل کرده است ولی شکی نیست که به زودی این مانع برداشته خواهد شد.

طبق گزارش Cointelegraph انگلستان در زمینه رمزارزها در مرحله خاصی از تحول قرار دارد. قانون‌گذارها و کسب‌‌وکارها با هم مشکلات متعددی پیدا کرده‌اند و رویکردهای یکدیگر را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

در همین حین، نظرسنجی‌های نشان می‌دهد که رمزارزها در میان مردم انگلیس محبوبیت بیشتری گرفته‌اند.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

ایردراپ (Airdrop)چیست؟

مقدمه در حال حاضر بیش از 9,000 سکه دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) ثبت شده است، این بدان معناست که پروژه های جدید...

حمایت رگولاتور استرالیایی از رمزارز و بلاک چین

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا، علی رغم دریافت گزارش های زیادی در مورد کلاهبرداری رمزارزی، می خواهد از صنعت رمزارز محلی پشتیبانی...

آشنایی با ارز دیجیتال لایت کوین (LTC)

لایت کوین یکی از رمزارزهای مشهور و به‌نوعی رقیب بیت کوین محسوب می‌شود که درحال حاضر بیشترین ارزش بازار را در میان آلت‌کوین‌های جدا شده از بیت کوین دارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته