شبکه کونوس کوین حمله 51 درصد را کنترل کرد

581
فروش-سکه-امامی
حمله 51 درصد کنترل شد

از روز شنبه 5 اکتبر، شبکه کونوس کوین تحت حمله 51 درصد قرار گرفته است. کونوس کوین با وجود مدت زمان محدود معرفی توانسته است حجم معاملات خود را به میزان مناسبی افزایش دهد. علاوه بر معرفی در صرافی‌های مهمی همچون IDAX، کونوس کوین توانسته است رشد قیمت قابل قبولی را تجربه کند.

افزایش حجم مبادلات و افزایش چند برابری قیمت کونوس تنها در عرض چند ماه توانسته است توجه کاربران حوزه اقتصادی رمزارزها را به خود جلب کند. با این حال همین افزایش قیمت بالا، باعث جلب توجه هکرها هم شده است.

کونوس در پی یک اطلاعیه اعلام کرده است که حمله 51 درصدی روی شبکه خود را کاملا دفع کرده است. دفع کامل حمله 51 درصدی روی شبکه کونوس کوین با به روزرسانی نودهای شبکه و افزایش ضریب امنیتی آن همراه بوده است. به نظر می‌رسد که دفع کاملا این حمله تنها در عرض دو روز، افزایش اعتبار امنیتی این رمزارز را در پی خواهد داشت.

شبکه بلاک‌چین با توجه به ساختار دموکراتیک خود مستعد ظهور برخی اختلالات در شبکه است. در حمله 51 درصدی به کونوس کوین برخی تراکنش های غیر واقعی و تقلبی (reverse transactions) وارد شبکه شدند و سعی در بی‌اعتبار (invalid) کردن شبکه داشتند که تمامی آنان توسط کونوس کوین مدیریت شدند.

بسیاری از رمزارزهای معتبر همچون زن‌کش (Zencash)، موناکوین(Monacoin)، لایت‌کوین کش (Litecoin Cash) و هاردفورک‌های بیت‌کوین همچون بیت‌کوین گلد (Bitcoin Gold) پیش از این مورد حمله 51 درصد قرار گرفته بوده‌اند.

کنترل شبکه کونوس و دفع کامل حمله 51 درصد تضیمن خواهد کرد که قیمت رو به رشد آن ادامه پیدا کند. قیمتی که توانسته است توجه بسیاری از فعالان اقتصادی حوزه رمزارزها را به خود جلب کند. کونوس کوین همچنین پس از اعمال تغییرات حوزه تراکنش‌ها، به همه ذی‌نفعان اطلاع رسانی خواهد کرد.

منبع: counos.io

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی