علاقه زیاد بانک فرانسه به حوزه استیبل کوین‌‌ها

230
علاقه بانک فرانسه به حوزه استیبل کوین‌‌ها
علاقه بانک فرانسه به حوزه استیبل کوین‌‌ها

رئیس بانک فرانسه اعلام کرده است که این بانک بررسی‌های مختلفی را روی استیبل کوین‌ها انجام داده است و علاقه به حوزه استیبل کوین‌‌ها دارد.

به گفته فرانکویس ویلروی، مدیر عامل بانک فرانسه، این بانک علاقه دارد به حوزه استیبل کوین‌‌ها وارد شود.

ویلروی اعلام کرده که این بانک با دقت زیادی در حال بررسی شبکه‌هایی است که به کاربران خود اجازه تبادل استیبل کوین با اوراق بهادار، کالا و خدمات توکنی شده را می‌دهند. البته از نظر او استیبل کوین‌ها با دارایی‌های دیجیتال مثل بیت کوین تفاوت دارند و آینده‌شان روشن‌تر است.

ویلروی همیشه یکی از منتقدان بیت کوین بوده است و در سال 2017 در کنفرانس در پکن این صحبت‌ها را اعلام کرد:

«باید با صراحت بگویم که بیت کوین به هیچ وجه یک واحد پول یا حتی یک رمزارز نیست. ناپایداری شدید بیت کوین باعث می‌شود که ارزش مالی نداشته باشد و هیچ‌کس نیز در قبال آن مسئول نیست. بانک فرانسه به آن‌هایی که روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، یادآور می‌شود که ریسک زیادی را خواهند پذیرفت.»

ماریو دراگی، مدیر عامل بانک مرکزی اروپا به تازگی صحبت‌های مشابهی داشته است و گفته که رمزارز نمی‌تواند یک واحد پول معتبر باشد و ریسک زیادی دارد. او نیز تأکید دارد که مسئولیت این ارزها را به عهده ندارد.

استیبل کوین‌ها، بر خلاف بیت کوین، به گونه‌ای طراحی می‌شوند که ارزش‌شان همیشه ارتباط مستقیمی با یک دارایی ملموس مثل طلا داشته باشد. استیبل کوین‌هایی مثل مجموعه کوین‌های TrustToken نیز وجود دارند که ارزش هر توکن برابر با یک واحد از یک ارز فیات است. از جمله این کوین‌ها می‌توان به TrueUSD (استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا)، TrueGBP (به پشتوانه پوند انگلستان)، TrueAUD (استیبل کوین دارای پشتوانه دلار استرالیا) و TrueCAD (به پشتوانه دلار کانادا) اشاره کرد.

منبع : cointelegraph

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی