ثبت شرکت لیبرا در سوئیس توسط فیسبوک

341
ثبت شرکت لیبرا در سوئیس
ثبت شرکت لیبرا در سوئیس

گام بعدی فیس بوک برای ایجاد سیستم رمزارز خود مشخص شد. این شبکه اجتماعی اقدام به ثبت شرکت لیبرا در سوئیس کرده است تا بتواند اقدام‌های خود را تسریع کند.

طبق گزارش رویترز، فیس بوک شرکت جدیدی به نام شرکت لیبرا نتورکس (Libra Networks) را در ژنو ثبت کرده است. این اقدام همزمان با تلاش‌های این شرکت برای راه‌اندازی پروژه‌ای است که اولین اقدامش برای ورود به دنیای بلاک چین به حساب می‌آید.

شرکت Facebook Global Holdings یکی از سهام‌داران این شرکت جدید است و به گفته رویترز:

«خدمات مالی و فناوری [به این شرکت جدید] ارائه خواهد داد و نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مربوطه را ایجاد خواهد کرد».

روند حرکت فیسبوک به سمت رمزارزها تاکنون آهسته و پیوسته بوده است. جدیدترین اقدام این شرکت استخدام دو نفر از مدیران سابق Coinbase است که روز ۱۴ می به طور رسمی اعلام شد.

پروژه لیبرا توجه اعضای مجلس آمریکا را نیز به خود جلب کرده است. قانون‌گذاران آمریکا به تازگی نامه‌ای سرگشاده به این شرکت فرستاده‌اند و از آن خواسته‌اند در مورد هدف و پیامدهای رمزارز خود توضیحات بیشتری ارائه دهد.

بخشی از نامه آن‌ها به این شرح است:

وال استریت ژورنال به تازگی گزارش داد که فیسبوک در حال شروع همکاری با چندین شرکت مالی و فروشگاه آنلاین است تا بتوانند با کمک یکدیگر سیستمی برای پرداخت بر اساس رمزارز ایجاد کنند. فیسبوک سال گذشته از بانک‌های آمریکایی درخواست کرد اطلاعات جامعی در مورد رفتارهای مالی مشتری‌های خود در اختیارش قرار دهند. علاوه بر آن، متخصصان حوزه حریم خصوصی در مورد حجم اطلاعاتی که فیسبوک از کاربران خود جمع‌آوری می‌کند، ابراز نگرانی کرده‌اند.

فیسبوک حاضر به صحبت در مورد این شرکت جدید نشده است. شایعه‌ها حاکی از آن است که فیسبوک به دنبال جذب یک میلیارد دلار سرمایه برای ساخت فناوری موردنظر خود است.  

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی