جان مک‌آفی برای ساخت اولین رمزارز کوبا پیشنهاد همکاری داد

336
جان مک‌آفی برای ساخت اولین رمزارز کوبا پیشنهاد همکاری داد

جان مک‌آفی که یکی از معروف‌ترین چهره‌های امنیت سایبری و کارآفرینی است به تازگی اعلام کرده که حاضر است به دولت کوبا برای ساخت اولین رمزارز این کشور مشاوره بدهد.

این پیشنهاد او به دنبال اعلام دولت کوبا مبنی بر ساخت اولین رمزارز اختصاصی این کشور، مطرح شده است. هدف کوبا از ساخت رمزارز ملی این است که تحریم‌های آمریکا را دور بزند. 

به گفته رویترز در بخش اخبار بلاک چین و رمزارز ، مک‌آفی اعلام کرده که این پروژه هم ساده است و هم می‌تواند نتیجه موردنظر را به همراه داشته باشد:  

«دور زدن تحریم‌های آمریکا با به وجود آوردن یک سیستم ارزی هوشمندانه، کار ساده‌ای است و به همین دلیل به دولت کوبا پیشنهاد داده‌ام که بدون دریافت هیچ هزینه‌ای به آن‌ها کمک کنم.» 

استفاده از رمزارز برای دور زدن تحریم‌های آمریکا، اصلی‌ترین دلیلی بود که ونزوئلا رمزارز اختصاصی خود را به وجود آورد ولی مک‌آفی معتقد است که این پروژه به دلیل درست نبودن انتظارات دولت‌مردان ونزوئلا نتیجه نداده است: 

«نمی‌توان فقط یک کوین ایجاد کرد و انتظار داشت که موفق شود. کوینی که ایجاد می‌شود، باید بلاک چین مناسبی داشته باشد و ساختارش به گونه‌ای باشد که با نیازهای خاص هر کشور و شرایط اقتصادی آن همخوانی داشته باشد.» 

جان مک‌آفی ادعا می‌کند که می‌خواهد به دولت کوبا کمک کند زیرا تمام دنیا باید آزاد باشد. او همچنین قصد دارد به عنوان نامزد انتخاباتی حزب لیبرال در انتخابات ۲۰۲۰ شرکت کند. هنوز مشخص نیست که دولت کوبا پیشنهاد مک‌آفی را قبول کرده یا خیر. 

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی