پنج‌شنبه 3 تیر 1400

جان مک‌آفی برای ساخت اولین رمزارز کوبا پیشنهاد همکاری داد

جان مک‌آفی که یکی از معروف‌ترین چهره‌های امنیت سایبری و کارآفرینی است به تازگی اعلام کرده که حاضر است به دولت کوبا برای ساخت اولین رمزارز این کشور مشاوره بدهد.

این پیشنهاد او به دنبال اعلام دولت کوبا مبنی بر ساخت اولین رمزارز اختصاصی این کشور، مطرح شده است. هدف کوبا از ساخت رمزارز ملی این است که تحریم‌های آمریکا را دور بزند. 

به گفته رویترز در بخش اخبار بلاک چین و رمزارز ، مک‌آفی اعلام کرده که این پروژه هم ساده است و هم می‌تواند نتیجه موردنظر را به همراه داشته باشد:  

«دور زدن تحریم‌های آمریکا با به وجود آوردن یک سیستم ارزی هوشمندانه، کار ساده‌ای است و به همین دلیل به دولت کوبا پیشنهاد داده‌ام که بدون دریافت هیچ هزینه‌ای به آن‌ها کمک کنم.» 

استفاده از رمزارز برای دور زدن تحریم‌های آمریکا، اصلی‌ترین دلیلی بود که ونزوئلا رمزارز اختصاصی خود را به وجود آورد ولی مک‌آفی معتقد است که این پروژه به دلیل درست نبودن انتظارات دولت‌مردان ونزوئلا نتیجه نداده است: 

«نمی‌توان فقط یک کوین ایجاد کرد و انتظار داشت که موفق شود. کوینی که ایجاد می‌شود، باید بلاک چین مناسبی داشته باشد و ساختارش به گونه‌ای باشد که با نیازهای خاص هر کشور و شرایط اقتصادی آن همخوانی داشته باشد.» 

جان مک‌آفی ادعا می‌کند که می‌خواهد به دولت کوبا کمک کند زیرا تمام دنیا باید آزاد باشد. او همچنین قصد دارد به عنوان نامزد انتخاباتی حزب لیبرال در انتخابات 2020 شرکت کند. هنوز مشخص نیست که دولت کوبا پیشنهاد مک‌آفی را قبول کرده یا خیر. 

منبع : coindesk

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

آشنایی با ارز دیجیتال هگز (HEX)

ارز هگز توسط ریچارد هارت در 2 دسامبر 2019 طراحی و راه اندازی شد و خود را به عنوان یک گواهی سپرده بر روی...

آشنایی با ارز دیجیتال سینتروپی (NOIA)

سینتروپی، اینترنت عمومی را به یک اینترنت ایمن و کاربر محور تبدیل می کند که در آن رمزگذاری و عملکردِ داخلی وجود دارد و...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته