درآمد ۳۲ هزار دلاری هکرهای کلاه سفید رمزارز

354
هکرهای کلاه سفید رمزارز
هکرهای کلاه سفید رمزارز

یکی از اقدام‌هایی که اکثر صرافی‌ها و پروژه‌های رمزارز برای افزایش امنیت سیستم‌های خود انجام می‌دهند، پاداش دادن به هکرهای کلاه سفید است که حفره‌های امنیتی این سیستم‌ها را پیدا کرده و گزارش دهند. طبق آمار موجود، هکرهای کلاه سفید درآمد خوبی از این طریق به دست می‌آورند.

طی دو ماه گذشته، هکرهای کلاه سفید توانسته‌اند بیش از ۳۲ هزار دلار درآمد از طریق گزارش کردن حفره‌های امنیتی در پروژه‌های رمزارز و بلاک چین به دست آورند.

این مبلغ مربوط به بازه ۲۸ مارس تا ۱۶ می بوده و بین ۱۵ شرکت تقسیم شده است. پاداش ارائه شده برای پیدا کردن هر حفره و ایراد امنیتی بستگی به اهمیت آن حفره دارد. برای نمونه، شرکت OmiseGo برای هر ایراد گزارش شده تقریبا ۱۰۰ دلار پرداخت می‌کند ولی استارتاپ‌هایی مثل Block.one و Aeternity پاداش‌های ۱۰ هزار دلاری نیز پرداخت کرده‌اند.

گفته می‌شود شرکت Tron هم ۳۵۰۰ دلار به هکری پرداخت کرده که توانسته آسیب‌پذیری بسیار مهمی را در بلاک چین این شرکت کشف کند. هکرها می‌توانستند با سوء استفاده از این حفره، کل حافظه یکی از گره‌ها را پر کرده و اقدام به انجام حمله DoS توزیع شده کنند.

صرافی بایننس نیز در ازای پیدا کردن ایرادهای مهم، ۱۰ هزار دلار پرداخت می‌کند.

درآمد هکرهای کلاه سفید در سال ۲۰۱۸، بیش از ۸۷۰ هزار دلار بوده است که ۲۹۰ هزار دلار آن را کوین بیس و ۷۶۲۰۰ دلار آن را ترون پرداخت کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی