جمعه 28 خرداد 1400

درآمد 32 هزار دلاری هکرهای کلاه سفید رمزارز

یکی از اقدام‌هایی که اکثر صرافی‌ها و پروژه‌های رمزارز برای افزایش امنیت سیستم‌های خود انجام می‌دهند، پاداش دادن به هکرهای کلاه سفید است که حفره‌های امنیتی این سیستم‌ها را پیدا کرده و گزارش دهند. طبق آمار موجود، هکرهای کلاه سفید درآمد خوبی از این طریق به دست می‌آورند.

طی دو ماه گذشته، هکرهای کلاه سفید توانسته‌اند بیش از 32 هزار دلار درآمد از طریق گزارش کردن حفره‌های امنیتی در پروژه‌های رمزارز و بلاک چین به دست آورند.

این مبلغ مربوط به بازه 28 مارس تا 16 می بوده و بین 15 شرکت تقسیم شده است. پاداش ارائه شده برای پیدا کردن هر حفره و ایراد امنیتی بستگی به اهمیت آن حفره دارد. برای نمونه، شرکت OmiseGo برای هر ایراد گزارش شده تقریبا 100 دلار پرداخت می‌کند ولی استارتاپ‌هایی مثل Block.one و Aeternity پاداش‌های 10 هزار دلاری نیز پرداخت کرده‌اند.

گفته می‌شود شرکت Tron هم 3500 دلار به هکری پرداخت کرده که توانسته آسیب‌پذیری بسیار مهمی را در بلاک چین این شرکت کشف کند. هکرها می‌توانستند با سوء استفاده از این حفره، کل حافظه یکی از گره‌ها را پر کرده و اقدام به انجام حمله DoS توزیع شده کنند.

صرافی بایننس نیز در ازای پیدا کردن ایرادهای مهم، 10 هزار دلار پرداخت می‌کند.

درآمد هکرهای کلاه سفید در سال 2018، بیش از 870 هزار دلار بوده است که 290 هزار دلار آن را کوین بیس و 76200 دلار آن را ترون پرداخت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

کیش به مرکز صرافی های رمزارز تبدیل می شود!

به نقل از ایرنا محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ۵ خرداد ۱۴۰۰ در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره‌ی کیش با اشاره به بحث...

سازمان نصر: مسدودیت صرافی ها تاثیر معکوس خواهد داشت

رئیس کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به انتقاد از نامه رئیس مجلس جهت مسدود سازی درگاه های پرداخت...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته