۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

همکاری پنج بانک برای ایجاد پلتفرم تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین

پنج بانک و چند سازمان دولتی و غیردولتی کانادا و آمریکا با همکاری یکدیگر پلتفرم تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین ایجاد کرده‌اند.

مشتری‌های پنج بانک کانادایی اکنون می‌توانند با استفاده از پلتفرمی مبتنی بر بلاک‌چین که امنیت و حریم خصوصی افراد را حفظ می‌کند، فرآیند احراز هویت را طی کنند.

بانک سلطتنی تجارت کانادا (CBIC)، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، Scotibank، Tronto-Dominion (TD) و گروه Desjardin اپلیکیشن موبایلی به نام Verfied.Me را ایجاد کرده‌اند که توسعه فنی آن به عهده شرکت SecureKey Technologies بوده است.

SecureKey این خبر را روز چهارشنبه اعلام کرد و توضیح داد که کاربران اندروید و iOS این اپلیکیشن که روی بلاک‌چین IBM ساخته شده است را استفاده کنند. همچنین این اپلیکیشن با پروژه‌های Hyperledger Indy همخوانی خواهد داشت.

پیتر تیلون، مدیر ارشد امور دیجیتال بانک سلطنتی کانادا در این رابطه گفته است:

امنیت و اعتماد، دو خواسته اصلی تمام کاربران هستند به ویژه وقتی مسئله اطلاعات شخصی و هویت دیجیتالی آن‌ها در میان باشد. ایجاد تجربه‌های یکپارچه و راحتی که تمام کاربران امروزی انتظار دارند و رعایت اصول امنیت و اعتماد، اهمیتی اساسی برای برآورده کردن نیازهای دیجیتالی کاربران دارد.

SecureKey اعلام کرد که Sun Life Financial به عنوان اولین شرکت بیمه آمریکای شمالی به این پروژه ملحق شده است و دو بانک دیگر (بانک BMO مونتریال و بانک ملی کانادا) به زودی وارد این پلتفرم خواهد شد.

کتی گرینبرگ، نایب‌رئیس محصولات دیجیتال و سیستم‌های پرداخت‌های خرده‌فروشی در Scotiabank، گفت:

«ما وارد دوره جدیدی می‌شویم که در آن کانادایی‌ها می‌توانند به روشنی بفهمند اطلاعات هویتشان با چه کسی، چرا و چه زمانی به اشتراک گذاشته می‌شود».

Verified.Me اقدامی مشترک بین سازمان‌های دولتی و شرکت‌های مختلفی از جمله ID دیجیتال و شورای تایید هویت کانادا، اداره علم و فناوری سازمان دفاع آمریکا، موسسه رتبه‌بندی اعتباری Equifax و شرکت مخابراتی EnStream است.

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...