جمعه 12 خرداد 1402

همکاری پنج بانک برای ایجاد پلتفرم تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین

پنج بانک و چند سازمان دولتی و غیردولتی کانادا و آمریکا با همکاری یکدیگر پلتفرم تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین ایجاد کرده‌اند.

مشتری‌های پنج بانک کانادایی اکنون می‌توانند با استفاده از پلتفرمی مبتنی بر بلاک‌چین که امنیت و حریم خصوصی افراد را حفظ می‌کند، فرآیند احراز هویت را طی کنند.

بانک سلطتنی تجارت کانادا (CBIC)، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، Scotibank، Tronto-Dominion (TD) و گروه Desjardin اپلیکیشن موبایلی به نام Verfied.Me را ایجاد کرده‌اند که توسعه فنی آن به عهده شرکت SecureKey Technologies بوده است.

SecureKey این خبر را روز چهارشنبه اعلام کرد و توضیح داد که کاربران اندروید و iOS این اپلیکیشن که روی بلاک‌چین IBM ساخته شده است را استفاده کنند. همچنین این اپلیکیشن با پروژه‌های Hyperledger Indy همخوانی خواهد داشت.

پیتر تیلون، مدیر ارشد امور دیجیتال بانک سلطنتی کانادا در این رابطه گفته است:

امنیت و اعتماد، دو خواسته اصلی تمام کاربران هستند به ویژه وقتی مسئله اطلاعات شخصی و هویت دیجیتالی آن‌ها در میان باشد. ایجاد تجربه‌های یکپارچه و راحتی که تمام کاربران امروزی انتظار دارند و رعایت اصول امنیت و اعتماد، اهمیتی اساسی برای برآورده کردن نیازهای دیجیتالی کاربران دارد.

SecureKey اعلام کرد که Sun Life Financial به عنوان اولین شرکت بیمه آمریکای شمالی به این پروژه ملحق شده است و دو بانک دیگر (بانک BMO مونتریال و بانک ملی کانادا) به زودی وارد این پلتفرم خواهد شد.

کتی گرینبرگ، نایب‌رئیس محصولات دیجیتال و سیستم‌های پرداخت‌های خرده‌فروشی در Scotiabank، گفت:

«ما وارد دوره جدیدی می‌شویم که در آن کانادایی‌ها می‌توانند به روشنی بفهمند اطلاعات هویتشان با چه کسی، چرا و چه زمانی به اشتراک گذاشته می‌شود».

Verified.Me اقدامی مشترک بین سازمان‌های دولتی و شرکت‌های مختلفی از جمله ID دیجیتال و شورای تایید هویت کانادا، اداره علم و فناوری سازمان دفاع آمریکا، موسسه رتبه‌بندی اعتباری Equifax و شرکت مخابراتی EnStream است.

منبع : coindesk

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

سندباکس که در سال 2011 راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران امکان می دهد دارایی های...

آشنایی با ارز دیجیتال استراتیس (STRAX)

استراتیس یک پلتفرم بلاک چین به عنوان یک سرویس است که چندین محصول و خدمات را برای شرکتها ارائه می دهد، از جمله راه...

توکن و استاندارد ERC20 چیست؟

ERC-20 مجموعه ‌ای از قوانینی است که باید روی یک توکن پیاده‌ سازی شود تا امکان فعالیت روی شبکه اتریوم برای آن ایجاد شود. ERC-20ها...

آشنایی با ارز دیجیتال تتا (THETA)

تتا یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. در مارس 2019 راه اندازی شد، و شبکه اصلی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته