مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۶:۴۵

افرادی که دانش کافی ندارند دو برابر رمز ارز خریداری می کنند

خرید رمرزارز توسط افرادی که از دانش کافی برخوردار نیستند

تاریخ: چهارشنبه، ۲۳ سپتامبر، ۲۰۲۰

بانک مرکزی کانادا در گزارش اخیر خود عنوان کرده است که اگرچه بسیاری از شهروندان کانادایی درباره اصول ابتدایی علم اقتصاد و صنعت رمزارزها از آگاهی و اطلاعات کافی برخوردار هستند ولی تعداد کمی از آنها دارایی رمزارز در اختیار دارند.

بانک مرکزی کانادا در گزارش مفصل پژوهشی خود عنوان می کند که سواد اقتصادی با میزان آگاهی از چگونگی کارکرد رمزارزها ارتباط مستقیم و با تملک بر آنها رابطه عکس دارد. به عبارتی افرادی که از سطح دانش بالایی در ارتباط با رمزارزها برخوردار نیستند بیشتر از افراد باسواد و آگاه رمزارز خریداری می کنند.

به گزارش بانک مرکزی کانادا، ۴۷ درصد شهروندان کانادایی که در طرح پژوهشی این نهاد بانکی شرکت کردند از سواد بالای اقتصادی برخوردار بودند و ۱۸ درصد نیز سواد پایینی نسبت به چگونگی عملکرد شاخص های اقتصادی داشتند. نتایج این طرح پژوهشی نشان می دهد شهروندانی که از دانش اقتصادی پایینی برخوردار هستند دو برابر بیشتر از شهروندان باسواد، رمزارز خریداری می کنند.

افراد با دانش اقتصادی بالا، بیشتر از دیگر اقشار جامعه نسبت به چگونگی کارکرد رمزارزها مطلع هستند

این گزارش عنوان می کند ۹۳ درصد افرادی که نسبت به اصول علم اقتصاد از آگاهی بالایی برخوردار هستند، از چگونگی کارکرد رمزارزها مطلع هستند، در صورتی که این عدد برای افراد با سواد اقتصادی پایین تنها ۷۲ درصد است.

در قسمتی دیگر از این گزارش عنوان می شود که ۸ درصد افرادی که از آگاهی اقتصادی پایینی برخوردار هستند، دارایی رمزارز در اختیار دارند در صورتی که این عدد برای افراد با سواد تنها ۴ درصد است.

این گزارش عنوان می کند که ۸۵ درصد مردم کانادا حداقل کلمه رمزارز را شنیده اند و ۵ درصد جمعیت این کشور نیز دارایی رمزارز (بیت کوین و آلت کوین) در اختیار دارند.

در قسمت دیگر این گزارش عنوان می شود که سواد اقتصادی بین محصلان، مردان، جوانان و شهروندان کانادایی با درآمد بالا بسیار بیشتر از دیگر اقشار جامعه است.

این گزارش در آخر نتیجه گیری می کند که افراد باسواد و شهروندانی که از اطلاعات کافی نسبت به رمزارزها برخوردار هستند بسیار کمتر از دیگر شهروندان تمایل به خرید رمزارز دارند. به عبارتی افراد باسواد ترجیح می دهند پول خود را در حوزه رمزارزها و دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری نکنند.این گزارش نشان می دهد که حجم بسیار انبوه سرمایه گذاران در بازار رمزارزها را افراد با سواد و آگاهی پایین تشکیل می دهند.

آموزش همگانی نسبت به چگونگی کارکرد رمزارزها تاثیر مستقیمی بر گرایش شهروندان به خرید دارایی های دیجیتال می گذارد

گزارش های آماری دیگری که توسط پایگاه های بزرگ نظرسنجی منتشر شده نشان می دهد که آموزش همگانی نسبت به چگونگی کارکرد رمزارزها و درگاه های صرافی رمزارز، تاثیر مستقیمی بر گرایش شهروندان به خرید دارایی های دیجیتال می گذارد. به عنوان مثال در نظرسنجی بزرگ پایگاه گری استایل، اکثریت شهروندان آمریکایی اعلام کردند در صورت وجود منابع آموزشی درباره رمزارزها و چگونگی انجام معاملات در بسترهای دیجیتال، آنها مایل هستند رمزارز خریداری کنند.

البته گزارش های پژوهشی دیگری نیز وجود دارند که نشان می دهد افراد نابغه جهان و بسیاری از اشخاص برجسته اقتصادی، تمایل خود را به خرید رمزارزها نشان داده اند. طبق نتایج یک نظرسنجی معتبر بین المللی، ۳۶ درصد از ۸۰۰ سرمایه گذار بزرگ تجاری در صنعت رمزارزها سرمایه گذاری کرده اند. ۸۰ درصد آنها نیز اعلام کرده اند نگرش مثبتی نسبت به این صنعت نوظهور دارند.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.