کارمند دولت استرالیا به خاطر استخراج رمزارز دستگیر شد

333
کارمند دولت استرالیا متهم به استخراج رمزارز شد.
کارمند دولت استرالیا متهم به استخراج رمزارز شد.

در گذشته شاهد دستگیری کارمند هایی بوده‌ایم که از کامپیوترهای اداره یا شرکت خود برای استخراج غیرقانونی رمزارز استفاده می‌کنند. تازه‌ترین مورد این حادثه در استرالیا رخ داده است.

پلیس فدرال استرالیا یکی از کارمندان این کشور را به خاطر سوء استفاده از زیرساخت فناوری اطلاعات دولتی برای اجرای عملیات استخراج رمزارز بازداشت کرده است.

در بیانیه پلیس آمده که این مرد ۳۳ ساله یکی از پیمانکاران فناوری اطلاعات دولت استرالیا است. او از دسترسی خود سوء استفاده کرده و با دستکاری سیستم‌های کامپیوتری سازمان طرف قراردادش، توانسته به استخراج رمزارز بپردازد.

طبق گزارش‌ها، او از این کار خود، حدود ۹۰۰۰ دلار استرالیا، حدود ۶۲۰۰ دلار آمریکا درآمد کسب کرده است.

او اکنون به اتهام دستکاری بدون اجازه داده‌های محرمانه دستگیر شده است و احتمالاً به ۲ تا ۱۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

کریس گولدسمید، مدیر واحد عملیات‌های سایبری دولت استرالیا، در رابطه با این موضوع گفته که فرد مجرم بدون شک مجازات خواهد شد:

«شهروندان استرالیایی به ما اعتماد می‌کنند که نقش‌هایی مهم را در جامعه به عهده بگیریم و با درستی و صدافت تمام وظیفه‌های خود را انجام دهیم. هر نوع رفتار مجرمانه‌ای که این اعتماد را مورد خیانت قرار دهد، مجازات خواهد شد.»

در اوایل امسال نیز، متیو مک‌درموت، یکی از مدیران فناوری اطلاعات اداره مرکبات فلوریدا (FDoC) به جرم استفاده از کامپیوترهای اداره برای استخراج رمزارز دستگیر شد. او با دستکاری کامپیوترهای اداره، توانسته بود انواع دارایی‌های دیجیتال، به ویژه بیت کوین و لایت کوین استخراج کند. گفته می‌شود که اقدامات او باعث شده هزینه برق اداره از اکتبر ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۸۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

منبع : bitcoinmagazine

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی