حذف بیت فینکس از محاسبات صرافی‌ها در CoinMarketCap

335
حذف بیت‌فینکس سایت معروف CoinMarketCap
حذف بیت‌فینکس سایت معروف CoinMarketCap

در ادامه ماجراهایی که برای  بیت فینکس پیش آمده است، اکنون CoinMarketCap تصمیم به حذف بیت فینکس از پلتفرم خود کرده است. به این دلیل که قیمت‌های این صرافی با نرمال جهانی فاصله زیادی دارند.

یک هفته پس از مشکلات عجیبی که برای شرکت iFinex، صاحب و گرداننده بیت فینکس و تتر رخ داد، CoinMarketCap تصمیم گرفت بیت فینکس را داده‌های مورد استفاده خود برای محاسبه قیمت‌ها حذف کند.

ماه گذشته، گزارشی توسط TIE فاش کرد که تقریبا ۶۰ درصد از ۱۰۰ صرافی برتر دنیا، داده‌هایی دروغین در مورد تراکنش‌های خود منتشر می‌کنند. به دنبال این گزارش، CoinMarketCap اعلام کرد که طرحی به نام «اتحاد مسئولیت‌پذیری و شفافیت داده» (DATA) را کلید زده است تا بتواند «شفافیت داده‌های گزارش شده توسط پروژه‌های مختلف در فضای رمزارز را افزایش دهد».

بر اساس این اقدام، صرافی‌های مختلف ۴۵ روز زمان داشتند تا اطلاعات تراکنش‌های انجام شده روی پلتفرمشان را به صورت بی‌درنگ در اختیار CoinMarketCap قرار دهند.

با این وجود، به خاطر اضافه قیمت ۳۰۰ دلاری بیت فینکس، CoinMarketCap تصمیم گرفت آن را از محاسبات خود حذف کند. این پلتفرم که داده‌های بازار رمزارزها را ردیابی می‌کند، در گذشته نیز شرکت‌های دیگری مثل Bithump، Coinone و Korbit را به خاطر «تفاوت بسیار زیاد قیمت‌هایشان با نرمال جهانی و محدود بودن فرصت آربیتراژ آن‌ها» حذف کرده است.

در حال حاضر قیمت بیت‌کوین در بیت فینکس ۶۰۶۵ دلار است ولی Coinbase، Bitstamp و باینانس آن را ۵۷۳۵ دلار اعلام می‌کنند.

از زمانی که دادستان کل نیویورک اعلام کرد که پرونده‌ای علیه شرکت مادر بیت فینکس تشکیل داده است، حجم خرید و فروش در این صرافی به شدت کاهش پیدا کرده است و افراد زیادی از آن خارج شده‌اند.

تحقیقات دفتر دادستانی نشان می‌دهد که این شرکت سعی کرده ضرری ۸۵۰ دلاری را از سرمایه‌‌گذاران خود مخفی کند. طبق حکم دادگاه، هر گونه هزینه‌کرد پشتوانه‌های مالی تتر ممنوع شده است تا تحقیقات روند خود را طی کنند.

به نظر می‌رسد دارندگان تتر، توکن‌های خود را با بیت‌کوین، اتر یا استیبل کوین‌های دیگری معاوضه کرده‌اند و از این صرافی خارج شده‌اند. شاید همین موضوع باعث افزایش قیمت دیگر کوین‌ها از این پلتفرم باشد که در نهایت باعث حذف آن از CoinMarketCap شد.

منبع : cryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی