تنها راه برای اثبات هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

469
تنها راه برای اثبات هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

به‌تازگی فرد دیگری ادعا کرده که ساتوشی ناکاموتوی واقعی است و اعلام کرده ۹۸۰۰۰۰ بیت کوین دارد. شرکت بلاک چینی به نام Satoshi Nakamoto Renaissance Holdings که پشت این قضیه است، گفته ساتوشی واقعی بعد از یک دهه گمنامی، سرانجام سکوتش را می‌شکند. حال خالق لایت کوین می‌گوید امضا کردن پیامی با کلید خصوصی اولین بلاک بیت کوین، تنها روش برای اثبات هویت واقعی ناکاموتو است.

بیت کوین در طول سال‌های گذشته پیوسته توجه جامعه کریپتو در توئیتر را جلب کرده و همیشه یکی از مباحث پرطرفدار این رسانه اجتماعی بوده است، با این حال هویت بنیان‌گذارش همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به‌تازگی فرد دیگری با این ادعا که «ساتوشی ناکاموتوی واقعی» است، توجه جامعه کریپتو را جلب کرده است. این خبر زمانی در توئیتر به‌سرعت پخش شد که این فرد مدعی اعلام کرد ۹۸۰۰۰۰ بیت کوین دارد. از زمان شکل‌گیری بیت کوین، بسیاری از افراد مدعی شده‌اند که ساتوشی ناکاموتوی واقعی هستند. در این مورد، شرکت بلاک چینی به نام Satoshi Nakamoto Renaissance Holdings گفته که ساتوشی «واقعی» بعد از یک دهه گمنامی، سرانجام سکوتش را می‌شکند.

ازآنجایی‌که اولین بار نیست که فردی ادعا می‌کند ساتوشی ناکاموتو است، برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که چطور می‌توان این‌گونه ادعاها را تایید یا رد کرد.

چارلی لی، بنیان‌گذار لایت کوین در مورد این پرسش در توئیتر نوشت:

« ساتوشی ناکاموتو ارزی منبع باز، غیرمتمرکز، بی‌نیاز از اعتماد، مقاوم در برابر سانسور و مبتنی بر ریاضی و رمزنگاری به جهان عرضه کرد. اگر ساتوشی بخواهد هویتش را افشا کند، پیامی را با کلید اولین بلاک بیت کوین (genesis block) امضا می‌کند. هر اقدامی که همراه با چنین پیامی نباشد، به احتمال زیاد شیادانه است.»

بسیاری از هواداران کریپتو از این نظر چارلی لی حمایت کردند که امضا کردن پیامی با کلید خصوصی اولین بلاک بیت کوین تنها روش برای اثبات هویت واقعی ناکاموتو است.

منبع : eng.ambcrypto

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی