شنبه 29 خرداد 1400

روسیه قانون رمزارز را با جدیت پیگیری می‌کند

به گفته خبرگزاری Interfax، یکی از نمایندگان وزارت اقتصاد روسیه گفته که این وزراتخانه قصد دارد اجازه خرید و فروش رمزارز را صادر کند.

الکسی موسیو، معاون وزیر اقتصاد روسیه، روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد که وزارت اقتصاد در حال بررسی شرایط خرید و فروش رمزارز است و به زودی لایحه‌ای به عنوان  را به مجلس ارائه خواهد داد که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال را در روسیه فراهم می‌کند اما هنوز چیزی قطعی نشده است.

ماه می سال گذشته بود که مجلس روسیه قانون رمزارز و ممنوعیت استفاده از رمزارز در این کشور را تصویب کرد.

آناتولی آکساکو، رئیس کمیته بازارهای مالی مجلس عوام روسیه (دوما) گفته که کارگروه اقدام مالی (FATF) توصیه کرده که روسیه قانون جدیدی برای تنظیم و قانون‌مند کردن رمزارزها تصویب کند.

آنطور که کوین تلگراف در ابتدای هفته گزارش کرده بود، پارلمان روسیه تا دو هفته دیگر، نظرش در مورد لایحه «دارایی‌های مالی دیجیتال» (DFA) را اعلام خواهد کرد.

به گفته موسیو، وزارت اقتصاد روسیه قوانین جدیدی برای عرضه اولیه سکه نیز ایجاد کرده که به عنوان بخشی از قوانین روسیه برای جمع‌سپاری مالی (crowdfunding) استفاده خواهند شد.

همچنین این هفته در اخبار رمزارز داشتیم که بانک روسیه در حال بررسی راهکارهای لازم برای ایجاد یک ارز دیجیتال تحت نظارت بانک مرکزی (CBDC) است و روسیه قانون رمزارز را در دستور کار خود دارد، ولی هنوز چیزی قطعی نشده است.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

آشنایی با کشور جمهوری دومینیکن و قوانین ارزهای دیجیتال

جمهوری دومینیکن کشوری است که در جزیره هیسپانیولا در مجمع الجزایر آنتیل بزرگ در منطقه کارائیب واقع شده است. جمهوری دومینیکن دومین کشور بزرگ...

آشنایی با کشور دومینیکا و قوانین ارزهای دیجیتال

دومینیکا، با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا، کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است. پایتخت، روزو، در ضلع غربی جزیره واقع شده است. این...

آشنایی با کشور باربادوس و قوانین ارزهای دیجیتال

باربادوس یک کشور جزیره ای در آنتیل کوچک هند غربی، در منطقه کارائیب در آمریکای شمالی است. طول آن 34 کیلومتر و عرض آن...

آشنایی با جزایر ویرجین بریتانیا و قوانین ارزهای دیجیتال

جزایر ویرجین بریتانیا با نام رسمی جزایر ویرجین، یک سرزمین فرادریایی بریتانیا در دریای کارائیب، در شرق پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده و...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

مطالب داغ هفته