یکشنبه 13 اسفند 1402

همکاری استارباکس با مایکروسافت با هدف استفاده از بلاک چین برای ردیابی قهوه

استارباکس، یکی از بزرگ‌ترین کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای دنیا، تصمیم گرفته است که با همکاری با مایکروسافت ، برای مدیریت زنجیره تأمین قهوه خود از بلاک‌چین استفاده کند.

سایت خبری GeekWire گزارش داده است که شرکت کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای از پلتفرم Azure Blockchain Service برای ردیابی سیستم تولید و زنجیره تأمین قهوه خود استفاده خواهد کرد.  

استارباکس برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که با همکاری کشاورزان کشورهای کاستاریکا، کلمبیا و رواندا، سیستمی مبتنی بر بلاک‌چین را برای ردیابی قهوه به صورت آزمایشی پیاده‌سازی می‌کند. این سیستم به مشتریان اجازه می‌دهد به طور مستمر، مسیر حرکت قهوه خود را پیگیری کنند و فرصت‌های مالی بالقوه‌ای نیز برای کشاورزان ایجاد خواهد کرد.

استارباکس اعلام کرده که این پروژه به صورت منبع‌باز انجام خواهد شد تا یافته‌های آن در اختیار همه قرار بگیرد.

GeekWire گزارش داد که این دو شرکت امروز در کنفرانس بیلد مایکروسافت از اقدام‌های مشترک خود رونمایی کرده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که پروژه‌های دیگر عبارتند از سفارش خودکار قهوه بیرون‌بر قبل از رسیدن مشتری به کافی‌شاپ واقعی و متصل کردن تجهیزات مختلف کافی‌شاپ به پلتفرم اینترنت به اشیا (IOT).

آغاز به کار Azure Blockchain Service چند روز پیش اعلام شده بود و طبق اخبار موجود، این پلتفرم بلاک‌چین به عنوان خدمت، در حال حاضر از بلاک چین Quorum پشتیبانی می‌کند که متعلق به شرکت JPMorgan Chase بوده و بر اساس پروتکل اتریوم ساخته شده است.

در اوایل این هفته، اعلام شد که استارباکس پس از خریداری بخشی از سهام پلتفرم تبادل رمزارز Bakkt، شروع به پذیرش بیت‌کوین به عنوان روشی برای پرداخت هزینه قهوه کرده است. با این حال، استارباکس خودش رمزارزها را پردازش نخواهد کرد بلکه رمزارزی که مشتری می‌پردازد، در لحظه به ارز فیات تبدیل خواهد شد.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

سندباکس که در سال 2011 راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران امکان می دهد دارایی های...

آشنایی با ارز دیجیتال استراتیس (STRAX)

استراتیس یک پلتفرم بلاک چین به عنوان یک سرویس است که چندین محصول و خدمات را برای شرکتها ارائه می دهد، از جمله راه...

توکن و استاندارد ERC20 چیست؟

ERC-20 مجموعه ‌ای از قوانینی است که باید روی یک توکن پیاده‌ سازی شود تا امکان فعالیت روی شبکه اتریوم برای آن ایجاد شود. ERC-20ها...

آشنایی با ارز دیجیتال تتا (THETA)

تتا یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. در مارس 2019 راه اندازی شد، و شبکه اصلی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

مطالب داغ هفته