۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

آیا بیت‌کوین به دوران اوج خود بازخواهد گشت؟

با رونق گرفتن ارزش و قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷، به نظر می‌رسید که سرمایه‌گذاران اولیه در این بازار با امیدواری مضاعفی به فعالیت در دنیای رمزارزها ادامه خواهند داد. اما هیچ‌چیز مطابق پیش‌بینی‌ها پیش نرفت و رکود و رخوت به بازار بیت‌کوین و هم‌تایانش حمله‌ور شد.آیا می‌توان آینده این رمزارز را پیش‌بینی کرد؟ آیا امکان دارد که رمزارزها از جمله بیت‌کوین به دوران اوج و شکوفایی خود بازگردند؟ اگر پاسخ به این سؤال، منفی است، چه عواملی می‌تواند در رسیدن مجدد رمزارزها به نقطه‌ای قابل‌ تأمل، نقش داشته باشد؟

دنیای بیت‌کوین و رمزارزها متوقف خواهد شد؟

پاسخ به این پرسش، قطعا منفی است. هر ده دقیقه یا بیشتر، یک بلوک جدید در شبکه بیت‌کوین ساخته می‌شود. در این مدت زمان کوتاه، مبالغ هنگفتی از دارایی در بستر شبکه بیت‌کوین از نقطه‌ای از جهان به نقطه‌ای دیگر ارسال می‌شوند.

جالب اینجاست که برای اجرایی شدن چنین تراکنش‌های بزرگی، فقط مقدار اندکی کارمزد لازم است. پس با وجود افت ارزش رمزارزها، همچنان شاهد استخراج بیت‌کوین، شکل‌گیری معاملات بین‌المللی و فعالیت رمزارزها هستیم.

سرمایه‌گذاران با رمزارزها خداحافظی می‌کنند؟

پاسخ به این پرسش هم منفی است. همیشه زمانی که قیمت‌ها افت می‌کند، خریدارانی که مترصد چنین فرصتی بودند برای سرمایه‌گذاری‌های آتی پا پیش می‌گذارند. بدیهی است که چشم‌انتظاران سرمایه‌گذاری در دنیای بیت‌کوین‌ و یا اتریوم هم با نگاهی مشابه، بازار فعلی رمزارزها را ترک نخواهند کرد و برای آینده خود دست به خرید رمزارزها و فعالیت در این حوزه می‌زنند. چه زمانی بهتر از اکنون برای ورود به دنیایی است که احتمال رشد و رونق آن در آینده با سرعتی ایده‌آل مطرح می‌شود.

میزان اطلاعات عموم درباره رمز ارزها بیش از گذشته شده است و دیگر بازار فقط به دست متخصصانی نیست که به طور علمی و دقیق از دنیای رمزارزها سر درمی‌آورند.

حالا پای افراد عادی هم به این حوزه باز شده است و با شنیدن اخبار متعددی که درباره استفاده از بیت‌کوین برای خرید در خرده‌فروشی‌ها مطرح می‌شود، وجهه بیت‌کوین و رمزارزها میان مردم روشن‌تر و مثبت‌تر شده است. با وجود تنویر افکار عمومی درباره رمزارزها و فناوری‌های تازه‌ای مانند بلاک‌چین، در آینده می‌توان شاهد فعالیت افراد عادی هم در دنیای رمزارزها بود.

آینده بیت‌کوین تا چه حد به قوانین کشورها وابسته است؟

اگر قرار باشد که بیت‌کوین و هم‌تایانش به روزهای پر از رونق و شکوفایی دست پیدا کنند باید عواملی آنها را پشتیبانی و همراهی کند. یکی از این عوامل، دولت‌ها هستند. دولت‌ها با پذیرش قانونی رمزارزها می‌توانند به ایجاد معامله‌ای دو سر بُرد برسند.

دولت‌ها به رمزارزها مالیات اختصاص خواهند داد و آنها هم در مقابل، در اکوسیستمی سالم‌تر و قانونی‌تر به حیات‌شان ادامه خواهند داد. مثلا در کشور کانادا، معاملات بیت‌کوینی بسیاری انجام می‌شود که سهولت آنها در پناه حمایت‌های دولتی و قانونی ممکن شده است.

تبلیغات و اطلاع‌رسانی هم مسیر دیگری است که می‌تواند به شکوفایی رمزارزها کمک کند. پشتیبانی سرمایه‌گذاران برای پروژه‌های مختلفی که در بستر بلاک‌چین انجام می‌شود و رمزارزها در آنها دخیلند هم عامل دیگری است که باعث رشد سرمایه‌گذاری در رمزارزها خواهد شد.

منبع : cintjournal 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...