۰۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | پنجشنبه

|

|
| ۰۷/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | پنجشنبه

آنچه پاندمی به جامعه رمزارز درباره تغییرات اقلیمی آموخت

برای اولین بار، پنج خطر بزرگ جهانی در «گزارش خطرات جهانی مجمع اقتصاد جهانی» همه مربوط به اقلیم و محیط زیست بودند. از آتش سوزی های ویرانگر استرالیا و آمازون گرفته تا آفت های ملخ ویرانگر در شاخ آفریقا، سال ۲۰۲۰ نه تنها توسط جهان گیری کووید ۱۹ بلکه تعداد زیادی از نگرانی ها در مورد تأثیرات تغییر اقلیم در صورت عدم کنترل، یاد آوری می شود.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، طی یک سال گذشته، شاهد تأثیرات شدید اقدامات عقب افتاده در میان بحران های قریب الوقوع بوده ایم. در حالی که بازه زمانی تغییرات آب و هوایی به روز ها یا هفته ها اندازه گیری نمی شود، سر خط عناوین مرتبط با تغییر اقلیم در دهه آینده ممکن است متفاوت از موارد همه گیر ویروس کرونا نباشد. برای این منظور، جامعه بلاک چین و رمزارز باید به دنبال استفاده از درس های آموخته شده از ویروس کرونا در بحران بعدی قریب الوقوع جهانی یعنی تغییر آب و هوا حاضر باشند.

رمزارز و تغییرات اقلیمی

جامعه بلاک چین و رمزارز بدون شک سهمی در انتشار گاز های گلخانه ای تولید شده توسط صنعت هواپیمایی داشته است. طبق مطالعه منتشر شده در مجله Global Environment Change، پرواز کنندگان مکرر به افرادی گفته می شود که سالانه حدود ۳۵۰۰۰ مایل (۵۶،۰۰۰ کیلومتر) معادل سه پرواز طولانی مدت در سال، و هر ماه یک پرواز کوتاه مدت یا ترکیبی از این دو را دارند.

به عنوان یک جامعه جهانی و توزیع شده، کسانی که در زنجیره بلوک و رمزارز کار می کنند احتمالاً مدت زمانی بالاتر از متوسط ​​را پیش از پاندمی در آسمان سپری می کردند. پروازکنندگان مکرر، همانطور که در بالا تعریف شد، احتمالاً بیش از نیمی از کل انتشارات ناشی از مسافرت هوایی مسافران را تشکیل می دهد و حدود ۲.۴ درصد از انتشار CO2 جهانی از هواپیما حاصل می شود. در مجموع، کارشناسان تخمین می زنند که صنعت هواپیمایی مسئول حدود ۵ درصد گرمایش کره زمین است.

یک پرواز رفت و برگشت از لندن به نیویورک معادل ۱۱ درصد از میزان متوسط ​​انتشار سالانه برای کسی در انگلستان یا تقریباً کل انتشارات مشابه با فردی است که در غنا در طول یک سال زندگی می کند..

نتیجه ناخواسته قطع فعالیت ها ناشی از ویروس کرونا شامل کاهش شدید آلودگی هوا و انتشار CO2 است. به عنوان مثال در چین، میزان انتشار CO2 به طور موقت یک چهارم کاهش یافت. در حالی که نشانه های برگشت پذیری محیط زیست امیدوار کننده است، این اثرات فقط موقتی هستند، مگر اینکه اقدامات پایدار برای مهار انتشار گاز های گلخانه ای انجام شود.

متأسفانه، پیشرفت در کارایی سوخت همگام با افزایش سریع کل مسافران سال به سال نیست، به این معنی که راه حل های موفقیت آمیز برای جلوگیری از انتشار گاز های هوایی، افراد را ملزم می کند پرواز خود را کاهش دهند.


ارز دیجیتال چیست ؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمز ارز و ارز مجازی


پاندمی راه حل های بهتری را به ما نشان داده است

در حالی که تلاش برای بازآفرینی تعاملات حضوری بر روی کنفرانس ویدئویی نتایج متفاوتی را در طول دوره پاندمی به همراه داشت، فناوری به سرعت در حال تحول است تا روش های امیدوار کننده تعامل مجازی را به صورت واقعی، با استفاده از واقعیت های مجازی و پیشرفته ارائه دهد.

شرکت حسابرسی PricewaterhouseCoopers گزارشی منتشر کرد که پیش بینی می کند ۲۳.۵ میلیون شغل در سراسر جهان تا سال ۲۰۳۰ برای آموزش، جلسات کاری یا ارائه خدمات بهتر به مشتری از تجهیزات واقعیت مجازی استفاده می کنند. کنفرانس ویدئویی آنلاین برای انتقال به امور کاملاً مجازی آماده نبود، اما با گذشت زمان، راه حل های جدید امیدوار کننده می توانند محیط های مجازی بهتر، چشم گیر تر و واقعی تر را ارائه دهند که فراتر از کنفرانس های ویدیویی دو بعدی فعلی ما هستند.

پیشرفت های انجام شده در واقعیت مجازی توسط برخی از شرکت ها نشان دهنده نیاز گسترده تر این فناوری فراتر از کاربرد های سنتی آن در بازی و سرگرمی است. همانطور که سال ۲۰۲۰ نشان داد، جهان برای فرهنگ دفتر کار در خانه آماده نبود. و در حالی که مطمئناً ۲۰۲۱ راه اندازی محیط های اداری مجازی بیشتری را درک خواهد کرد. امسال را احتمالاً کنسرت های محبوب با استفاده از فناوری واقعیت اجتماعی-مجازی یا SVR تعریف می کنند. به عنوان مثال چگونگی ایجاد کنسرت در ایبیزا توسط دیوید گوتا را در نظر بگیرید که با ترکیب پیشرفته ترین فن آوری های SVR و AI به صورت دیجیتالی ایجاد شد. گردهم آوردن چنین کنسرتی نسبت به بازسازی محیط های اداری بسیار پرزحمت تر است و بنابراین به نظر می رسد که راه اندازی این شرکت های جدید جذب کلی صنعت SVR را تسریع می کند.

به قول قدیمی ها، ضرورت ما در اختراع است. تحولات در واقعیت مجازی آینده ای را ایجاد خواهد کرد که جلسات کمتری به صورت حضوری برگزار شود، و به انجمن بلاک چین و رمزارز اجازه می دهد سفر های تجاری غیرضروری پرتوزا را کاهش یا حذف کند.

به عنوان صنعتی با خصایص عمیق، نوآوری و مسئولیت اجتماعی، ما باید در انجام وظایف خود برای تغییر عادات و مقابله با یکی از مهمترین چالش های جامعه، به جای فناوری موجود، به دنبال فن آوری های جدید و نوآور باشیم.

مطالب مرتبط:

افزایش فروش محصولات از طریق رمزارز در بهبوهه پاندمی

شبکه بیت کوین بیش از همیشه امن و دوست‌دار محیط زیست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

افت قیمت بیت‌کوین و ارز های بازاری در مقابل ثبات رمزارز های کارآمد

قیمت بیت کوین امروز به همراه سایر ارز های دیجیتال با کاهشی جدی همراه شد و شاهد آن هستیم که سود هایی که بیت...

خطرات زندگی غیرمتمرکز وب در جهان متمرکز

وب غیرمتمرکز خواه ناخواه نسبت به مشکلات رو به وخامت اینترنت آسیب پذیر است؛ اما خوشبختانه رفع آن از طریق بلاک چین ساده است. به...

رفع شکاف بین اپلیکیشن های غیرمتمرکز و مشاغل با فناوری بلاک چین

فناوری بلاک چین انقلابی در نحوه تعامل، معامله و اشتراک اطلاعات ما ایجاد می کند، و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که...

تحلیل بازار طلا؛ آیا فروش طلا در هفته آینده تسریع می شود؟

این هفته طلا با اخبار منفی زیادی روبه‌رو شد و روند ناامیدکننده قیمت نشان دهنده این بود که این فلز گران بها نسبت به...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

پربازدیدترین اخبار

صرافی ارز دیجیتال آمریکایی معاملات XRP را متوقف می کند

در حالی که پیگیری های SEC بر روی ریپل ادامه دارد، صرافی دیگری اقدام به تعلیق معاملات XRP کرده است. به گزارش سکه نیوز به...

SEC: مدیران ریپل بازار XRP را دستکاری می‌کنند

نسخه اصلاح شده دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل انگشت خود را مستقیم به سمت مدیران اصلی نشانه رفته...

آیا دادگاه شکایت SEC علیه ریپل با هیأت منصفه برگزار می شود؟

یک حقوقدان که موضوع شکایت کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه ریپل را دنبال می کند، گفت که دادگاه این پرونده بدون تشریفات و...

دلیل رشد قیمت بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین، رمزارز بومی «بایننس اسمارت چین» طی روز های گذشته وارد یک افزایش قیمت رام نشدنی شده است. افزایش ۱۲۷ درصدی قیمت در...

رئیس پیشین SEC شکایت از ریپل را اشتباه دانست

رئیس پیشین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایت این نهاد از شرکت ریپل را «به شدت اشتباه» دانست و از همکاران خود...