چهارشنبه 2 خرداد 1403

اتحادیه اروپا صدور ارز دیجیتال یورو را در دستور کار قرار خواهد داد

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا در مصاحبه اخیر خود بار دیگر درباره ضرورت صدور ارز دیجیتال یورو صحبت کرده است. لاگارد که با روزنامه محلی لوموند چاپ فرانسه مصاحبه می کرد درباره همه گیری جهانی ویروس کرونا و تاثیر این ویروس در تغییر چشم انداز اقتصادی در سطوح کلان بین المللی نیز به صورت مفصل صحبت کرد.

اتحادیه اروپا و در رأس آن بانک مرکزی این اتحادیه اخیراً با تصویب لایحه “مشورت عمومی” در ارتباط با صدور ارز دیجیتال یورو قدم حائز اهمیتی در سنجش افکار عمومی شهروندان اروپایی برداشته است.

لاگارد اعتقاد دارد ارز یورو باید با عصر دیجیتال خود را هماهنگ کند. رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا به گرایش نسل جوان به سیستم های نوین پرداخت مالی اشاره کرد و گفت باید با ایجاد زیرساخت های جدید و پذیرش نوآوری های ارزی، نسبت به نیازهای روزافزون شهروندان اروپایی پاسخگو بود.

رئیس سابق صندوق بین المللی پول در ادامه تاکید کرد صدور ارز دیجیتال یورو به معنای حذف پول های کاغذی نخواهد بود بلکه ارز دیجیتال، سیستم های سنتی مالی را تکمیل خواهد کرد.

لاگارد در ادامه صحبت های خود گفت: “اگر روش پرداخت نوینی وجود داشته باشد که بازدهی و بهره وری بیشتری ارائه کند، هزینه های کمتری را به زیرساخت های تجاری وارد سازد، آلودگی کمتری ایجاد کند، از حریم خصوصی کاربران و شهروندان محافظت کند، هزینه انتقال پول به دیگر کشورها را کاهش دهد و در نهایت نقش بین المللی یورو را ارتقا دهد، باید به صورت ویژه توسط نهادهای ارشد این اتحادیه مورد بررسی قرار بگیرد.”

در صورت تصویب کلیات طرح صدور ارز دیجیتال توسط مقامات ارشد مالی اتحادیه اروپا، توسعه و صدور ارز دیجیتال یورو تا نیمه نخست سال 2021 نهایی خواهد شد

بانک مرکزی اتحادیه اروپا تحت مدیریت کریستین لاگارد تلاش های زیادی صورت داده تا صدور ارز دیجیتال یورو را مورد بررسی قرار دهد. برآورد می شود در صورت تصویب کلیات طرح صدور ارز دیجیتال توسط مقامات ارشد مالی اتحادیه اروپا، توسعه و صدور ارز دیجیتال یورو تا نیمه نخست سال 2021 نهایی شود.

صدور ارز دیجیتال یورو، سطح کیفی این ارز در مناسبات جهانی را ارتقا خواهد داد

به دلیل اینکه بسیاری از کشورهای بزرگ صنعتی در سراسر جهان صدور ارز دیجیتال را در دستور کار خود قرار داده اند، اتحادیه اروپا برای رقابت در سطوح کلان بین المللی و ارتقای سطح کیفی یورو در مناسبات جهانی، صدور ارز دیجیتال یورو را در دستور کار خود قرار داده است.

لاگارد در ادامه صحبت های خود گفت: “ارز دیجیتال یورو به شهروندان اروپایی این امکان را می دهد تا در عصر جدید تکنولوژی، به شکل نوینی از پول دسترسی پیدا کنند. ارز دیجیتال یورو با ایجاد روش های نوین پرداخت مالی، ضمن ارتقای فرایندهای اتوماسیون و بهبود بهره وری فرایندهای تولید، در ایجاد درگاه های غیر متمرکز نیز نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

منبع: blockchain.news

بیشتر بخوانید

آشنایی با توکن یو تراست (UTK)

یو تراست (UTK) برای ارائه راهکاری جهت حل مشکلات ایجاد شده در نتیجه استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت، به ویژه امنیت...

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

آشنایی با ارز دیجیتال ارکید (OXT)

ارکید (OXT) توکن اصلی ارکید، یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مبتنی بر ارز دیجیتال است. ارکید که در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد،...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

نسخه جدید CCXX روی گیت هاب Counos Platform

آخرین نسخه رمزارز کونوس ایکس (Counos X) بر روی پلتفرم محبوب نرم افزار و برنامه نویسی گیت هاب قرار گرفته است. این نسخه جدید...

مطالب داغ هفته