پنج‌شنبه 27 مرداد 1401

استفاده از بلاک چین برای نظارت بر زنجیره سرد واکسن کرونا

نظام سلامت بریتانیا از پلتفرم بلاک چین شرکت هدرا هشگراف برای نظارت بر زنجیره سرد واکسن کووید 19 استفاده می کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین دسک، سرویس سلامت ملی بریتانیا (NHS) در حال همکاری با پلتفرم بلاک چین هدرا هشگراف برای نظارت بر دمای زنجیره سرد نگهداری از واکسن های کرونا است.

در این فرایند، شرکت نظارت بر دارایی Everyware نرم افزار پیگیری 24 ساعته دمای محفظه های واکسن را بر عهده دارد و فناوری دفترکل توزیع شده هدرا هشگراف نیز یک سامانه داده غیرقابل دستکاری برای ثبت این اطلاعات در اختیار نظام سلامت بریتانیا قرار می دهد.

در حال حاضر بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی در سه منطقه از بریتانیا از این فناوری استفاده می کنند و با پیشرفت توزیع واکسن، استفاده از این فناوری نیز به مناطق دیگر گسترش خواهد یافت.

بیشتر انواع واکسن کووید19 نیازمند نگهداری در دمای بسیار پایین (زیر صفر) است تا از فاسد شدن آن جلوگیری شود؛ از همین رو، نظارت دقیق بر دمای واکسن ها بسیار ضروری است.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در یک پیام توییتری گفت که تا روز هجدهم ژانویه، 4 میلیون نفر از مردم این کشور اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

برای مطالعه دیگر اخبار بلاک چین کلیک کنید

بیشتر بخوانید

لایت نود (Lightning node) چیست؟ انواع نود در شبکه بلاکچین

بیایید با توضیح اینکه گره در شبکه بلاکچین چیست بحث را شروع کنیم. به طور کلی، هر شرکت کننده در شبکه بلاکچین و رمزارزها...

فرماندار نیویورک از طرح آزمایشی واکسیناسیون کرونا با بلاک چین خبر داد

فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد که این ایالت همزمان با پیشرفت واکسیناسیون در سراسر آمریکا، در حال آزمایش یک نرم افزار بلاک چینی برای...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

امکان فروش NFT در پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیکی

شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی که 187 میلیون خریدار در پلتفرم خود دارد، اکنون اجازه فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را می دهد. این...

مطالب داغ هفته