24/ 01/ 1400 | سه‌شنبه

|

|
| 24/ 01/ 1400 | سه‌شنبه

استیکینگ رمزارز | تمام آنچه که باید درمورد سپرده گذاری رمزارز بدانید!

تمام آنچه که باید درمورد سپرده گذاری رمزارز (استیکینگ رمزارز) بدانید!
تمام بلاک چین ها در جهان رمزارزها بر اساس یک الگوریتم اجماع کار می کنند. الگوریتم اجماع به زبان ساده به معنی روشهایی برای به توافق رسیدن اعضای یک شبکه است.

الگوریتم اجماع انواع مختلفی دارد اما چهار نوع پر کاربرد آن در بلاکچین، الگوریتم تحمل خطای بیزانس (PBFT)، الگوریتم گواه اثبات کار (PoW)، گواه اثبات سهام (PoS) و گواه اثبات سهام وکالتی (DPos) است.

در حال حاضر اکثر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم از PoW استفاده می‌کنند و به دلیل اینکه این روش با بالا رفتن سختی شبکه مصرف انر‌ژی را افزایش می‌دهد و هزینه خرید دستگاه های استخراج و برق را به کاربران تحمیل می کند، شبکه ها سعی دارند به سمت الگوریتم های دیگر مانند PoS حرکت کنند.

استکینگ رمزارز

الگوریتم اثبات سهام (POS) بر این اساس است که به جای استفاده از وسایل سخت افزاری گران قیمت و مصرف افسار گسیخته منابع برق، شما می توانید با ذخیره و یا سپرده گذاری رمزارز که اصطلاحاً به آن استیکینگ رمزارز گفته می شود، در صنعت بیکران بلاک چین فعالیت کنید. فرض کنید یک استخراج کننده ۳٪ از رمزارز موجود را در اختیار داشته باشد، پس او از نظر تئوری فقط ۳٪ از بلوک‌ها را می‌تواند استخراج کند.

مقایسه الگوریتم اثبات کار(POW) و اثبات سهام(POS)

در الگوریتم اثبات کار، تنها مسئله اساسی این است که چه کسی بلوک یک زنجیره را استخراج می کند، در صورتی که در الگوریتم های اثبات سهام تمام مسئله بر سر این است که چه کسی در شبکه رمزارز سرمایه گذاری می کند.

در واقع هر دو الگوریتم هدف یکسانی دارند اما از مسیر متفاوتی به این هدف می رسند. همانطور که در بالا گفتیم، در الگوریتم اثبات سهام استخراج بلوک در کار نیست بلکه سپرده گذاری رمزارز در یک شبکه یا پلتفرم غیر متمرکز، چارچوب نظری این الگوریتم را تشکیل می دهد.

برخلاف گواه اثبات کار که در آن به ماینرها برای حل پازل ریاضی با هدف تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک جدید پاداش داده می‌شود، در گواه اثبات سهام این خالق بلاک جدید است که بسته به میزان سرمایه‌اش یک راه قطعی انتخاب می‌کند که این سرمایه را استیک می‌نامند. پس جایزه‌ای در کار نیست و ماینرها فقط کارمزد تراکنش‌ها را دریافت می‌کنند. در سیستم PoS از کلمه‌ Forger به جای ماینر استفاده می‌شود.

هزینه مصرف برق نیز در روش Pow بسیار بیشتر از روش PoS است به طوری که در یکی از مطالعات صورت‌گرفته بر روی این موضوع، نشان می‌دهد که برق موردنیاز برای عملکرد شبکه بیت کوین (در بالاترین هش‌ریت ثبت‌شده)، از مصرف برق ۱۵۹ کشور (به‌صورت جداگانه) بیشتر است. این موضوع، مصرف سوخت‌های فسیلی را در سراسر جهان افزایش داده و در بلند‌مدت باعث اثرات نامطلوب زیست‌محیطی خواهد شد.

علاوه بر این به دلیل اینکه اعتبارسنجی در الگوریتم گواه اثبات سهام بسیار ارزان‌تر از خرید دستگاه‌های ماینینگ برای استخراج است، افرادی بیشتری برای انتخاب به عنوان نود اعتبار سنج در آن شرکت می‌کنند.

یکی از مشکلات موجود در روش گواه اثبات کار، تمرکز آن است. در حال حاضر کشورهایی که دارای دستگاه های ماینر به روزتری هستند قدرت استخراج بیشتری نیز در دست دارند و این بر خلاف اصل غیر متمرکز بودن شبکه بلاکچین است.

سازمان‌های متمرکز هزاران دستگاه ای‌سیک را خریداری کرده و استخر استخراج خود را راه ‌می‌اندازند. این امر باعث می‌شود که ماینرهای عادی (شخصی) منابع پردازشی خود را به استخرهای بزرگ متصل کنند تا شانسی برای کسب درآمد داشته باشند و این‌گونه قدرت شبکه در میان استخرهای بزرگ استخراج توزیع خواهد شد.

با این اوصاف عجیب نیست اگر ببینیم که فقط ۴ استخر استخراج، بیش از ۵۰٪ از کل قدرت پردازشی شبکه را در اختیار گرفته‌اند که بیشتر آنها هم (به‌دلیل برق ارزان‌قیمت) در چین مستقر هستند و به‌صورت بالقوه قادر به سانسور و اعمال نفوذ در تأیید تراکنش‌های شبکه هستند.

استکینگ رمزارز

استیکینگ رمزارز چگونه کار می کند؟

استیکینگ رمزارز را اگر قرار باشد به زبان ساده توضیح دهیم به این معنی است که شما بخشی از سکه های خود را در یک کیف پول مشخص قفل می کنید، (سپرده گذاری می کنید). سپس شما بر اساس میزان سکه ای که در شبکه سرمایه گذاری کرده اید، سود و یا پاداش ویژه دریافت می کنید.

کوین‌های استیک‌شده اساساً به عنوان وثیقه‌ای در برابر رفتار بد عمل می‌کنند. از طرف دیگر، تاییدکننده‌هایی که طبق قوانین بازی می‌کنند و بلوک‌ها را صادقانه تأیید می‌کنند نیز پاداش دریافت می‌کنند. هر بار که نیاز به تأیید یک بلوک باشد، سیستم به طور تصادفی این کار را به یکی از تاییدکننده‌ها اختصاص می‌دهد.

میزان احتمال انتخاب شدن هر تاییدکننده به میزان کوین‌های استیک‌شده‌ی آنها بستگی دارد. در واقع، هرچه سرمایه‌ی قفل‌شده‌ی مشارکت‌کننده بیشتر باشد، احتمال انتخاب آنها برای تأیید بلوک بیشتر است.

یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد خاموش، استیکینگ رمزارز است. باید توجه داشته باشیم که در این نوع سپرده گذاری دیگر نیازی به دستگاه های سخت افزاری برای استخراج بلوک های زنجیره وجود ندارد، پس بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا می کند.

درآمد خاموش یا غیر فعال چیست؟

وقتی به زندگی افراد ثروتمند دقت کنید متوجه می‌شوید که یکی از رموز اصلی ثروتمند شدن آنها، درآمد غیرفعال یا خاموش است. این افراد این حقیقت را متوجه شده‌اند که کار زیاد مساوی با استقلال مالی نیست.

بعد از انتشار کتاب “۴ ساعت کار در هفته” نوشته تیم فریس، درآمد غیرفعال تبدیل به موضوعی جذاب شد، که اگر در آن به موفقیت برسید، در انتخاب زندگی دلخواه‌تان آزاد خواهید بود.

این کتاب یک بار دیگر به این موضوع اشاره می‌کند که با کار زیاد ثروتمند نخواهید شد بلکه هوشمندانه کار کردن است که تولید ثروت می‌کند. درآمدی که از طریق استیکینگ بدست می آید را اصطلاحاً درآمد خاموش می گویند.

این مدل درآمدی محدودیت زمانی یا مکانی ندارد. بدون نیاز به سرمایه گذاری ابتدایی کلان و یا نیاز به خرید وسایل گران قیمت، شما می توانید قسمتی از ارزها و سکه های دیجیتال خود را در شبکه سپرده گذاری کنید و از درآمد حاصل از تراکنش ها و کارمزد پرداخت های الکترونیک نیز بهره مند شوید.


 ارز دیجیتال چیست ؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمز ارز و ارز مجازی


مزایای استیکینگ رمزارز

۱- در مکانیسم اجماع اثبات سهام، کاربر نیاز ندارد که هزینه کلانی برای خرید دستگاه های سخت افزاری استخراج بلوک متحمل شود. همچنین در این روش کاربر می تواند از هزینه های کلان مصرف برق نیز جلوگیری کند زیرا با استفاده از کامپیوتر متصل به شبکه جهانی همه افراد می توانند به راحتی کسب درآمد کنند.

۲- این نوع الگوریتم ها در مصرف انرژی و حفظ و صیانت از محیط زیست عملکرد به مراتب بهتری نسبت به الگوریتم های اثبات کار دارند.

۳- اگر شما میزان سکه کافی سرمایه گذاری کنید؛ این اختیار را خواهید داشت تا معاملات شبکه ای را تایید کرده و پاداش دریافت کنید. (کارمزد پرداخت های برخط).

۴- در این روش حمله ۵۱ درصد عملاً غیر ممکن است زیرا شما مستلزم آن هستید که بیش از ۵۰ درصد کل سکه ها را در اختیار داشته باشید.

معایب استیکینگ رمزارز

۱- برخی شبکه های رمزارز کماکان کاربر را مستلزم آن می کنند که برای سپرده گذاری در شبکه باید میزان و تعداد بسیار زیادی از سکه دیجیتال را در اختیار داشته باشند.

۲- شما مستلزم این هستید که سکه های خود را در شبکه قفل کنید و هیچگاه امکان استفاده از آن سکه ها تا سررسید سپرده برای شما وجود ندارد.

استخر استیکینگ چیست؟

استخرهای استیکینگ شامل افراد متعددی است که برای شرکت در استیکینگ به عنوان یک اعتبارسنج واحد، جمع می‌‌شوند.

استخرهای استیکینگ توسط اپراتور استخر اداره می‌‌شوند. به عنوان مثال، صرافی‌هایی وجود دارند که برنامه‌های استیکینگی را اجرا می‌‌کنند که در آن، صرافی وجوه کاربران را به یک کیف‌پول منتقل می‌کند که از آن برای استیکینگ استفاده می‌‌شود. با این حال، استخرهای استیکینگ دیگری نیز وجود دارد که در آن‌ها، سهام کاربران در کیف‌پول‌های شخصی خودشان نگهداری می‌‌شود. مزیت استخرهای استیکینگ این است که به کاربران این امکان را می‌‌دهند تا رمزارز خود را جمع کنند و شانس بیشتری برای انتخاب به عنوان اعتبار سنج و کسب پاداش داشته باشند.

از طرف دیگر، پاداش‌ها بین همه شرکت کنندگان توزیع می‌‌شود، بنابراین آنها معمولاً سود نسبتاً کمتری به دست می‌‌آورند. همچنین، استخرهای استیکینگ گزینه خوبی برای کسب درآمد بدون نیاز به دانش فنی برای راه اندازی یک نود اعتبار سنجی در شبکه است.

یک مزیت دیگر آن، این است که نیاز نیست هیچ توکنی برای مدت زمان مشخصی قفل شود.

استیکینگ سکه

برای اینکه بتوانید سپرده گذاری یا استیکینگ رمزارز را شروع کنید، ابتدا باید بخشی از دارایی رمزارز خود را در یک کیف پول مشخص قفل کنید. شبکه، اعتبار نود و صحت میزان دارایی شما را بررسی می کند تا از دوباره خرج کردن دارایی دیجیتال جلوگیری کند. برای فهم بهتر، برخی اصطلاحات ضروری را به اختصار توضیح خواهیم داد.

سن سکه یا رمزارز، وزن شبکه، وزن کلی و موعد سررسید سکه از جمله اصطلاحات ضروری هستند. سن سکه یا ارز به مدتی اطلاق می شود که سکه ها در شبکه قفل شده اند، بدون آنکه در آنها تغییری ایجاد شود و یا از شبکه خارج شوند.

باید توجه داشته باشید که هنگامی که سکه ها و یا ارزهای دیجیتال را جابه جا و یا از نو اقدام به سپرده گذاری می کنید، سن ارزهای دیجیتال دوباره صفر می شود. موعد سررسید به میزان زمانی گفته می شود که سکه ها باید در شبکه باقی بمانند تا حائز شرایط سپرده گذاری (استیکینگ) در شبکه شوند.

شبکه های مختلف شرایط و موازین متفاوتی برای احراز شرایط سپرده گذاری تعیین می کنند.

وزن شبکه ترکیبی از سن سکه و یا ارز دیجیتال و میزان سپرده شما (میزان سکه ها و دارایی شما برای سپرده گذاری یا استیکینگ) است. وزن شبکه مشخص می کند که مثلاً یک کاربر یا یک سرمایه گذار در کدام مختصات جغرافیایی قرار می گیرد. هر چقدر وزن شبکه ای شما یعنی میزان دارایی شما بیشتر باشد، قاعدتاً شانس شما برای اینکه بلوک بعدی را در اختیار داشته باشید بیشتر خواهد شد.

استکینگ رمزارز

برای شروع استیکینگ به چه چیزی نیاز دارید؟

بسیاری از شبکه های رمزارز برای احراز هویت کاربران و تایید حساب ایشان جهت سپرده گذاری، دوره ها و موعد سررسید طولانی مدتی را وضع می کنند، به این معنی که ارزها و دارایی دیجیتال شما باید مدت طولانی در شبکه قفل شود تا اجازه پیدا کنید در پایگاه ارز، فرایند استیکینگ را شروع کنید.

اول از همه باید به منبع کامپیوتری معتبر دسترسی داشته باشید و تنها از آن برای استیکینگ استفاده کنید. منبع کامپیوتری شما باید اکثر زمان ها آنلاین باشد تا بتوانید از کارمزد پرداخت های الکترونیک کسب درآمد داشته باشید.

کامپیوتر شما باید مجهز به یک کیف پول دیجیتال باشد که این هم بستگی به شبکه ای دارد که از آن استفاده می کنید.

سکه ها و ارزهای دیجیتال، معمولاً کیف پول های مختلفی برای استیکینگ رمزارز دارند. باید توجه داشته باشید که تمام ارزهای دیجیتال قابلیت سپرده گذاری (استیکینگ) ندارند و آنهایی هم که چنین قابلیتی دارند، شرایط یکسان و شبیه به یکدیگر ندارند. پس باید توجه داشته باشید و با دقت درباره ارزهایی که چنین قابلیتی دارند تحقیق و پژوهش کنید.


ماین چیست؟


چگونه از طریق استیکینگ رمزارز درآمد خاموش کسب کنم؟

بسته به سکه و شبکه ای که شما انتخاب می کنید، می توانید با استفاده از استیکینگ رمزارز، از دو راه درآمد خاموش کسب کنید. به عنوان مثال شبکه های استاندارد که از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کنند این امکان را به شما می دهند تا در این شبکه ها سپرده گذاری (استیکینگ) کنید. در دیگر شبکه ها که از الگوریتم اجماع اثبات سهام موکّل استفاده می کنند، شما می توانید از طریق رای دهی، فرد دیگری را به عنوان نماینده انتخاب کنید.

نماینده سپس از جانب شما و دیگر کاربران در شبکه سپرده گذاری می کند. در این روش هم شما باید از کامپیوتر و کیف پول دیجیتال ویژه استفاده کنید. ما به شما شبکه هایی که از الگوریتم اثبات سهام موکّل استفاده می کنند را توصیه نمی کنیم زیرا این شبکه های اکثراً متمرکز هستند.

از طرفی دیگر به دلیل اینکه مَسترنود در شبکه وجود ندارد، هر چقدر تعداد سپرده گذاران بیشتر باشد، امنیت شبکه نیز بیشتر خواهد بود. دلیل این موضوع این است که در محیط هایی که مَستر نود وجود ندارد، سپرده گذاران بخشی از منابع محاسباتی خود را برای تایید معاملات و ایجاد بلوک های جدید تخصیص می دهند و همین امر می تواند امنیت شبکه را افزایش دهد. همانطور که گفتیم پاداش شما از طریق استیکینگ رمزارز بستگی به شبکه ای دارد که از آن استفاده می کنید.

از طرفی دیگر توجه داشته باشید که هر رمزارز شرایط پاداش و موازین مخصوصی دارد. همیشه این امکان برای شما وجود دارد تا به استخرهای سپرده گذاری (استیکینگ) وارد شوید اما در نظر داشته باشید که این نوع سرمایه گذاری غیر متمرکز و مبتنی بر یک اجتماع نظیر به نظیر است، بنابراین چندان از امنیت کافی برخوردار نیست.

از سوی دیگر بسیاری از سکه ها و ارزهای دیجیتال برای شروع سپرده گذاری (استیکینگ)، نیازمند سرمایه گذاری کلان نیستند.

استکینگ رمزارز

استیکینگ پلتفرم کونوس

پلتفرم کونوس از جمله شناخته شده ترین پلتفرم های جامع خدمات رمزارز در سطح بین المللی محسوب می شود.

پلتفرم کونوس در صدد ایجاد یک جامعه فعال و متعهد برای استفاده از خدمات کونوس می باشد و با معرفی رمزارزهای دارای پشتوانه و سرویس های متنوعی که در پلتفرم خود ارائه کرده است به دنبال رفع کلیه نیازهایی است که شما به عنوان یک فعال حوزه رمزارز یا کسب و کار ممکن است به آن نیاز داشته باشید.

این پلتفرم نام آشنا از طریق درگاه رسمی صرافی غیر متمرکز کونوس (Counos Decentralized Exchange) انواع خدمات رمزارز نظیر خرید و فروش رمزارزهای معتبر جهانی و قراردادهای هوشمند را در اختیار کاربران خود در سراسر جهان قرار می دهد. پلتفرم کونوس برای ارائه خدمات بهتر به سرمایه گذاران خود از اکوسیستم استیکینگ رمزارز استفاده می کند. به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند با خرید رمزارزهای کونوس و سپس قفل کردن بخشی از سرمایه ارزی خود در بستر بلاک چین این شرکت، از کارمزدهای شبکه بهره مند شوند. معامله در بستر بلاک چین کونوس همواره یک معامله برد برد خواهد بود.

به نظر می رسد با ظهور شبکه های جدید استیکینگ، صنعت بلاک چین دستخوش تغییرات بنیادین زیادی شود. انتظار می رود در سال های آینده حجم نقدینگی شبکه های بلاک چین و رمزارز رشد چشمگیری داشته باشد. سپرده گذاری رمزارز در بستر بلاک چین شبکه کونوس بسیار ساده است. پیش از شروع سرمایه گذاری شما باید ابتدا یک حساب کاربری در سیستم امنیت متمرکز ورود یکپارچه (SSO) پلتفرم کونوس ایجاد کنید. لازم به ذکر است کاربرانی که می خواهند با پول فیات رمزارزهای کونوس را خریداری کنند باید در سیستم احراز هویت کاربران (KYC) اطلاعات شخصی خود را وارد کنند.

برای تبادل رمزارزها با یکدیگر در بستر صرافی های معتبر پلتفرم کونوس، کاربران ملزم به وارد کردن اطلاعات هویتی خود نیستند. پس از ورود به حساب کاربری خود میتوانید بین برنامه های سپرده گذاری مختلف، گزینه معاملاتی خود را انتخاب کنید.

برنامه های سپرده گذاری رمزارز پلتفرم کونوس موعد سررسید ویژه خود را دارند. موعد سررسید به میزان زمانی گفته می شود که سکه ها باید در شبکه باقی بمانند تا حائز شرایط سپرده گذاری (استیکینگ) در شبکه شوند.

هم اکنون موعد سررسید سپرده های رمزارز پلتفرم کونوس بین ۳ ماه تا یک سال برنامه ریزی شده است. پس از انتخاب تعداد سکه و همچنین برنامه سپرده گذاری، سیستم هوشمند پلتفرم کونوس به شما ۲۴ ساعت زمان می دهد تا میزان سکه مشخص شده را به آدرس کیف پولی که شبکه کونوس به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد واریز کنید. باید توجه داشته باشید که آدرس کیف پول سپرده به صورت انحصاری باید در اختیار شما قرار داشته باشد، بنابراین سعی کنید از کلیدهای خصوصی که امکان دسترسی به محتوای کیف پول رمزارز شما را فراهم می کند، به دقت محافظت کنید.

پس از سررسید زمان مشخص شده، پلتفرم کونوس میزان سود حاصل از استیکینگ رمزارز را به حساب شما واریز می کند.

هم اکنون پلتفرم کونوس به سرمایه گذارانی که رمزارز کونوس ایکس با نشانه انحصاری (ccxx) را خریداری و میزان مشخصی از این سکه را در بستر بلاک چین این شبکه سپرده گذاری کنند، سود سالانه ۵ درصد اعطا می کند. سود شش ماهه کونوس ایکس ۲ درصد و سود سه ماهه این سکه ۰.۷۵ درصد مشخص شده است.

سکه کونوس ایکس به دلیل برخورداری از پشتوانه قدرتمند مالی دارای قیمت خرید و فروش پایدار است، به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها گرفتار نوسانات شدید بازار رمزارزها نخواهد شد.

دیگر رمزارز پلتفرم کونوس که امکان سپرده گذاری آن برای سرمایه گذاران فراهم است، رمزارز کونوس یو با نشان انحصاری (Counos U) است.کونوس یو نخستین رمزارز بانک پذیر پلتفرم کونوس است که شما می توانید با مراجعه به بانک های محلی این رمزارز ارزشمند را خریداری کنید.

سکه کونوس یو به صورت ۱۰۰ درصد توسط دلار پشتیبانی می شود و قیمت خرید و فروش پایداری نیز دارد. سرمایه گذاران می توانند با خرید رمزارز پایدار کونوس یو سالانه ۳.۹ درصد سود از پلتفرم کونوس دریافت کنند.

https://www.counos.io/securitization-of-digital-assets

پلتفرم استیکینگ کونوس ایکس در کونوس پلتفرم:

https://www.counos.io/counos-smart-staking

پلن های سرمایه گذاری کونوس ایکس:

https://app.counos.io/staking/plans

سخن پایانی

در این مقاله از سکه نیوز به توضیح کامل استیکینگ و مزایا و معایب آن پرداختیم. می دانیم که صنعت رمز ارزها و به طور کلی دنیای کریپتو به سرعت در حال تغییر و حرکت به سمت جلو است. استفاده از گواه اثبات سهام یکی از گام های رو به جلو در این صنعت گسترده است. به نظر می‌رسد که این الگوریتم بتواند مشکلات زیادی را در آینده حل کند، که مهم‌ترین آن مصرف کمتری انرژی است. استیکینگ از استراتژی‌های ورود به دنیای ارزهای دیجیتال است که توسط بسیاری از سرمایه گذاران به کار گرفته می‌شود، این روش یکی از راه های مناسب برای کسب درآمد غیر فعال و امن است.

اما باید توجه داشته باشید که تمام ارزهای دیجیتال قابلیت سپرده گذاری (استیکینگ) ندارند و آنهایی هم که چنین قابلیتی دارند، شرایط یکسان و شبیه به یکدیگر ندارند. پلتفرم کونوس یک شبکه جامع خدمات رمزارز است که به دلیل استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های امنیت سایبری جهان، اجازه هیچگونه عملیات خرابکارانه و کلاهبرداری را در بستر شبکه های مالی خود نمی دهد و با فراهم کردن امکان استیکینگ برای کاربران یکی از پلتفرم های پیشرو و قابل اعتماد در این حوزه محسوب می شود.

کد خبر: 1400010702TS00MF

مطالب مرتبط:

سرمایه گذاری یا استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

سرمایه گذاری در تتر؛ آیا می توان از تتر سود کرد؟

سرمایه گذاری در تتر؛ آیا می توان از تتر سود کرد؟

0
استیبل کوین ها نوعی ارز دیجیتال هستند که ارزش آن ها به شکلی با یک ارز فیات یا دارایی فیزیکی مثل طلا مرتبط است....
چگونه اتریوم استخراج کنیم + معرفی برترین GPU ها

آموزش استخراج اتریوم و معرفی بهترین کارتهای گرافیک ماینینگ

0
استخراج اتریوم  در واقع استخراج اتر است، چون اتریوم نام یک پلتفرم و اتر نام رمزارز بومی آن است. فرآیند تأیید استفاده شده در...
صنعت مالی غیرمتمرکز یا Decentralized Finance) DeFi) چیست؟

صنعت مالی غیرمتمرکز دیفای یا Decentralized Finance) DeFi) چیست؟

0
صنعت مالی غیرمتمرکز  دیفای یا DeFi از نظر لغوی، مخفف عبارت Decentralized Finance یا صنعت مالی غیرمتمرکز است.همانطور که از اسمش پیداست، دیفای در...
کیف پول دیجیتالی

کیف پول دیجیتالی چیست

0
کیف پول دیجیتالی خصوصیات کیف پول فیزیکی که در دستان ما است را دارد اما با مقداری تفاوت. کیف پول دیجیتالی یا همان والت...
صرافی بایننس و آنچه پشت پرده می‌گذرد

صرافی بایننس و آنچه پشت پرده می‌گذرد

0
اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعال باشید و یا حتی در مورد موضوعات آن کنجکاو نیز باشید باید تا کنون نام بایننس را شنیده...

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کیف پول موبایل کونوس

نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس منتشر شد. نسخه جدید کیف پول الکترونیک کونوس 1.9.2 همراه با رفع برخی باگ ها و همچنین یک تغییر هیجان انگیز در مقایسه با نسخه های قبلی خواهد بود

بیت کوین چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیت کوین یک ارز رمزپایه است و اولین و بزرگترین نمونه از آن محسوب می شود. در اصل، این پدیده نوظهور شکل جدیدی از...

آشنایی با ارز دیجیتال کونوس ایکس (CCXX)

آخرین دستاورد کونوس دنیا را زیر و رو کرده است. اگرچه سکه های زیادی وجود دارند که تراکنش های سریع و ارزان را قادر می سازند، اما به دلیل نوسانات قیمت نمی توان آنها را به عنوان راه حل ایده آل برای پرداخت ها و نقل و انتقالات مالی در نظر گرفت.

رونق تماشایی SPACها در وال استریت

آیا SPAC ها یک نوآوری مفید هستند، یا جنون، یا هردو؟ نشریه اکونومیست در گزارشی که در 20 فوریه منتشر شد به بررسی فعالیت SPAC...

پربازدیدترین اخبار

اتریوم (Ethereum) چیست و چگونه کار می کند؟

اتریوم به‌عنوان یکی از رمزارزهای باارزش در دنیای امروز توانسته بخش قابل توجهی از بازار رمزارزها را به خود اختصاص دهد. آشنایی با اتریوم و نحوه کار کردن آن به شما به‌عنوان یک فعال اقتصادی کمک می‌کند تا استفاده بهتر و بهینه‌تری از این رمزارز داشته باشید.

آشنایی با ارز دیجیتال ترتل کوین Trtl (Turtlecoin)

Turtlecoin در معنای لغوی به معنی سکه لاکپشت است که coin به معنی سکه و Turtle به معنی لاکپشت است.Turtlecoin یک ارز رمزنگاری شده...

NFT نقاشی سوزانده شده «بنکسی» 400 هزار دلار به فروش رسید

نسخه توکنایز شده نقاشی سوزانده شده «بنکس»ی (نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش بریتانیایی است) در بازار NFT اپن...

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

دانش آموزان دبیرستان در جورجیا پس از تصویب برنامه جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان جورجیا، در مورد رمزارز آموزش داده می شوند.به گزارش...

استیبل کوین چیست؟ هرآن‌چه باید درباره‌ ارز دیجیتال پایدار بدانید

استیبل کوین یا ارز پایدار یکی از محصولات فناوری بلاک چین در حوزه ارز دیجیتال است که با وعده از بین بردن نوسانات شدید بازار معرفی شد.